Met familie word je opgezadeld 5 Hilarische liedjes Harmonium, piano en zang Het verhaal zal soms pijn doen, maar er valt ook veel te lachen Zierik speelt tragi-komedie paar maanden kregen we een platen contract en speelden we in het voor programma van Chuck Berry. We reldnaam maakten we niet veel later met een eigen compositie van dat be kende liedje, iets met een huis en een zon. De rest is history." Het succes in die periode kent ook een keerzijde. Na zijn huwelijk in 1965 begint het vele reizen en het harde werk Steel op te breken. In ja nuari 1966 kondigt hij zijn vertrek aan. Jarenlang blijft de drummer ver weg van een podium. Pas in 1975 komt het tot een reünie van de vijf originele Animals en nemen ze sa men een nieuw album op. Ook is Steel erbij tijdens de wereldtournee van The Animals in 1983. „Daarna is het nooit meer tot een reünie geko men, ieder koos zijn eigen weg." Sindsdien is Steel met verschil lende bands op tournee gegaan, zoals de laatste jaren met Animals and Anim- Friends. ,,Ik ben niet de enige in onze als and band met een verleden bij The Friends: Animals", vertelt Steel. ,,Mick Gallag- Roberto her heeft in de jaren 60 al een tijdje Ruiz, bij ons gespeeld als tijdelijke vervan- John ger van Alan Price. Later maakte hij Steel, furore met Ian Dury The Block- Danny heads. Onze andere bandleden zijn Handley bassist Roberto - 'Bobby' - Ruiz en en Mick zanger Danny Handley." Samen gaan Gallagher ze met de blues de wereld rond. (vlnr). ,,Rhythm blues noem ik ons genre. foto peter We spelen alle bekende Animals-hits barton ma- en proberen arrangementen en uit- nagement voeringen zo dicht mogelijk bij de originele versies te houden. Voor het publiek is het een feest van herken ning." Cabaret Klassiek ,,Alles moet blijven zoals het nooit is geweest'', luidt een verzuchting van zoon Nico Tegenkamp. Daar schuilt een groot verlangen naar een liefdevolle familie in. Een ver langen dat niet wordt vervuld, want vrienden kun je kiezen, maar met familie word je opgezadeld en daar moet je het beste van zien te maken. Hoe moeilijk dat soms is, weet Maria Goos vilein én humo ristisch te beschrijven in Familie. Het is haar eerste toneelstuk na haar succesvolle televisieseries Pleidooi en Oud Geld. ,,Het is een stuk waar veel men sen een fijne toneelavond aan kun- nen beleven. Het verhaal zal soms pijn doen, zeker het einde, maar er valt ook heel veel te lachen om de teksten en de verwikkelingen tus sen de zeer verschillende persona ges'', zegt Hildegard van Popering. Zij speelt de rol van moeder Els Te genkamp. ,,Dat is een verbitterde vrouw, die als tiener veel idealen had. Ze was feministe en streed voor het 'baas-in-eigen-buik'- principe. Ze liep mee met marsen en deed mee aan acties. Ik denk dat ze een groots en meeslepend leven voor zich zag, maar het is er alle maal niet van gekomen, want ze is getrouwd en heeft twee kinderen gekregen. Eigenlijk is ze gewoon een brave huismoeder geworden'', aldus Van Popering. Van Popering is blij met de ka rakterschets die regisseur Cees Möhlmann haar aanreikte voor haar rolinvulling. Els mag dan op het eerste gezicht niet zo sympa thiek overkomen en ze zegt soms verschrikkelijke dingen tegen haar zoon, maar een oordeel over haar moet het publiek maar vellen. Hil- degard gaat vol voor haar perso nage en voert als verdediging aan dat Els het als echtgenote en moe der ook niet altijd gemakkelijk heeft gehad. ,,Vader Jan wordt in het stuk eerst wel als underdog ge zien. Hij heeft dat hele familie uitje georganiseerd en hij lijkt het zo goed te bedoelen. Maar iedereen doet vervelend en hij kruipt in de slachtofferrol. Op den duur komt echter tot uiting dat hij toch ook geen lieverdje was. Dat heeft Els beslist ook verbitterd en teleurge steld.'' Film Van Familie is zowel een toneelver sie als een film gemaakt. Hildegard van Popering had geen van beide ooit gezien en is er nu ook bewust niet naar op zoek gegaan om het ri sico van kopieergedrag te vermij den. Het verhaal speelt zich op ver schillende locaties af, zowel in als buiten het chalet waar de zes fami lieleden samenkomen. Hoe breng je dat in beeld in een vlakkevloer- theater? ,,Nou laat dat maar aan Cees Möhlmann over. Die gaat er over nadenken en verzint er dan wat op. We gaan het publiek in elk geval meevoeren naar plekken bin nen en buiten het chalet'', zegt Van Popering, die de verrassing nog even in stand wil houden. Voor haar is deze specifieke moederrol weer heel wat anders dan haar aandeel in de hilarische eenakter Marsmeiden, vorig jaar. ,,Dat is het allerleukste van toneel spelen, die grote afwisseling. Het is zo'n mooie uitdaging om steeds weer iemand anders te mogen zijn.'' donderdag 5 maart 2020 GO Animals and Friends: morgen, CCXL Theater, Vlissingen, aanvang 20.15 uur. Chris Verlaan, winnaar van de Jury- en Publieksprijs van Cameretten 2018. Een autist die zijn anders-zijn met geestige zelfspot uitbuit en die 'gewone mensen' lekker cynisch de maat neemt. Trad eerder al op als singer-songwriter in een programma met suggestieve titel: Kleinkunst op z'n knulligst. Nu zijn avondvullende debuut Man in de Maak, met sterke hilarische lied jes en goede woordgrap pen. Zaterdag, De Verwach ting Ritthem, 20.15 uur Bart Rodyns trad al verschillende keren op in Zeeland. Deze organist bespeelt ook een histo risch drukwind-harmonium. In een laatroman- tisch programma wordt dit bijzondere instru ment gecombineerd met piano en zang. Een programma waarin klassieke liederen van Mas senet, Gounod, Canteloup en Franck worden gecombineerd met Franse chansons, met doordringende teksten van Barbara, Jacques Brei en Edith Piaf. Het duo harmonium en piano (Nicolas Callot) is al bij zonder, sopraan Griet de Geyter onderstreept de expressie van de tek sten. Zondag, Porgy en Bess Terneuzen, 15.00 uur De leden van familie Tegenkamp komen gezellig een lang week end bij elkaar in een Zwitsers chalet. De aanleiding is droevig: Moeder Els is uitbehandeld en deze korte skivakantie is be doeld om op warme wijze af scheid te nemen. Theatergroep Zierik speelt de tragi-komedie Familie van Maria Goos tussen 6 en 21 maart. Ali Pankow Hildegard van Popering Theatergroep Zierik met Fami lie: morgen (première) en zater dag Theater De Verdieping, Zie- rikzee, aanvang 20.00 uur. Zie voor verdere speeldata: theater- groepzierik.nl. Hildegard van Popering en Mels Hoogenboom in Familie. FOTO PETER KOUIJZER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49