4 Muziek Het CCXL Theater in Vlissingen maakt zich op voor een act van internationale allure. Met The Animals schreef drummer John Steel in de jaren 60 muziekgeschiedenis. Nu komt hij met zijn huidige groep - Animals and Friends - voor een tour naar Nederland. Geliefd verhaal Zoon Maurice eert vader Toon I he Animals worden I vaak in één adem ge noemd met dat ene nummer. Het ken merkende gitaarintro gevolgd door de be kende eerste zinnen 'There is a house in New Orleans. They call the Rising Sun'. ,,A life- changer", noemt drummer John Steel - medeoprichter van The Animals - het nummer House of the Rising Sun. ,,Bij de eerste tonen herkent vrijwel iedereen dat liedje. Het veranderde ons van vijf onbekende artiesten in een band die over de hele wereld be kendheid genoot. Ik krijg vaak van mensen te horen dat ze dankzij dat We proberen arrangementen en uitvoeringen zo dicht mogelijk bij de originele versies te houden THE ANIMALS Leden van het eerste uur strijden om bandnaam nummer besloten een gitaar te kopen om zelf muziek te maken. Het is in 1964 uitgebracht en nog altijd vragen bezoekers bij ieder optreden of we het spelen." Donkere kant Ook in 2020 keert House of the Rising Sun van The Animals terug in lijstjes met de beste pop- of rocksongs aller tijden. Het zou de band tekort doen het succes alleen toe te schrijven aan dat ene lied. Andere hits als Don't Let Me Be Misunderstood of I Put A Spell On You zijn eveneens tijdloze liedjes en nog altijd populair. ,,Onze meeste liedjes zijn geen doorsnee popsongs, geen la, la, la of andere simpele tek sten. Het zijn veelal nummers over de donkere kant van het leven, dat spreekt mensen van alle generaties aan." Eén van de bekendste leden van de fanclub van The Animals is Bruce Springsteen. ,,Hij noemde onze hit We Gotta Get Out Of This Place be ter dan alle nummers die hij ooit zelf geschreven heeft. Een paar jaar gele den zong Bruce het nummer tijdens een concertreeks en vertelde er ie dere keer bij dat niet The Beatles, maar The Animals zijn favoriete band is." Als een kind na het behalen van zijn zwemdiploma gniffelt de 79-ja- rige Engelse drummer als hij vertelt over de uitspraken van 'The Boss'. Steel is sowieso goedlachs en zeer toegankelijk. Hij is geboren in de En gelse stad Gateshead en vanaf zijn tienerjaren is muziek zijn grote hobby. ,,Niet op de drums, maar op trompet ben ik begonnen." Als 15-ja- rige zit Steel in de klas bij Eric Bur- don. ,,Samen kwamen we in een schoolbandje terecht. In die periode ruilde ik mijn trompet in voor een drumstel. Het idee dat we een paar jaar later zouden worden genoemd in een rijtje met The Beatles en The Rolling Stones leefde nog totaal niet. We vonden het gewoon leuk, samen muziek maken." Chuck Berry Toch betekende de samenwerking tussen Burdon en Steel het begin van iets moois. Ze speelden in diverse bandjes tot begin jaren 60 de Alan Price Rhythm and Blues Combo werd geboren. ,,Alan Price, Chas Chandler, Hilton Valentine en ik vormden dat groepje. Toen Eric Bur- don er als zanger bij kwam, veran derden we de naam in The Animals. Vanaf toen ging het hard. Binnen een Familiemusical EN 4 REDENEN MEER Cabaret donderdag 5 maart 2020 -eest van herkenning met Animals-hits Hans Puik 44 John Steel Animals and Friends John Steel is niet het enige lid van de oorspronkelijke The Animals die de wereld rond toert onder de naam van de band. In 2008 stond hij tegen over zijn oude jeugdvriend Eric Burdon voor het gerecht in een conflict om het gebruik van de naam The Animals. Allebei claimden ze het alleenrecht. De Britse rechtbank wees de naam aan Steel toe, maar vijf jaar later werd die uitspraak in hoger beroep ongedaan ge maakt. De voormalig leadzan ger van de band toert momen teel onder de naam Eric Bur- don The Animals. De oorspronkelijke The Animals op de cover van de LP The House of the Rising Sun. Het land Katoren heeft al zeventien jaar geen koning meer. Zes zure mi nisters besturen het land en doen niets om een nieuwe koning te vin den. Als de jonge Stach zich daar voor aandient, verzinnen ze de on mogelijkste opdrachten voor hem. Hij zet alles op alles om het land weer gelukkig te maken. Het ge liefde verhaal (van Jan Terlouw) als familiemusical (8+), met een paar volwassen acteurs en veel kinderen en jongeren van het Nationaal Jeugd Musical Theater. Dezelfde klasse als Oorlogswinter en Kruistocht in Spij kerbroek. m Zaterdag, De Mythe Goes, 19.00 uur Toon Hermans was onbetwist één van de grootste Neder landse cabaretiers. Geen won der dat hij voortleeft in zijn lied jes en conferences, ook op to neel. Zijn zoon Maurice, die ja renlang zijn manager was, be waakt Toons erfgoed. Hij maakt zélf programma's met het werk van zijn vader. Er zijn er zo al meerdere geweest. Nu toert hij met Toon Leeft Hij doet dat met hulp van zangers Marco de Kramer en Math Dirks en zan geressen Sanne Gloria Ver boom en Wendy Hoogendijk. De begeleiding is van pianist Harrie Herfst. Het is dit jaar twintig jaar gele den dat Toon Hermans stierf. Vijftien jaar lang heeft zijn zoon, die toch min of meer het vak heeft geleerd van zijn vader, niets willen of durven doen met Toons levenswerk. Maar nu is hij 'over de drempel' en zingt hij en speelt hij met vol plezier. Alles, onnozele carnavalsliedjes (Mien waar is mijn feestneus), vrolijke kolder Vader gaat op stap) en ontroerende bekente nissen (Altijd zal ik van je hou den). Zondag, Ledeltheater Oost burg, 14.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 48