II Zeeuwse titels én buitenlandse boten in Goes Goud, zilver en brons op prestigieus toernooi in Ierland 14 ZEELAND Vechtsportster uit Arnemuiden doet nog maar anderhalf jaar aan kickboksen, maar blinkt daar nu al in uit. Haar ogen verklappen hoe trots ze is, maar een tikkeltje ongeloof kan Merel de Rijke niet verbergen. Om haar nek bungelen een zilveren en een bronzen medaille. In haar handen houdt ze een enorme be ker van de Wako World Cup in Dublin. Daags na het behalen van de titel in de klasse tot 55 kilogram - en ook nog eens twee medailles in een hogere gewichtsklasse - zit de vechtsportster uit Arnemuiden op een roze wolk. De gewonnen finale staat nog scherp op haar netvlies. ,,Dat was echt een hard gevecht. Ik had dat meisje vooraf al zien vechten. Zij was zo lenig, had zulke lange be nen en ze won al haar wedstrijden enorm dik. Ongelooflijk. Ook na afloop dacht ik: heb ik daar nou echt van gewonnen?'' Het succes van De Rijke kwam uiteraard niet zonder slag of stoot tot stand. Naast uitdelen moest ze ook flink wat klappen en trappen incasseren. Nu de adrenaline een klein beetje is weggezakt, begint ze de naweeën wel te voelen. Met nog altijd een onafgebroken glim lach op haar gezicht somt ze de schade op: ,,zwakke enkels, pijn lijke knieën en iets geks in m'n heup. O ja, ik hoorde ook iets kra ken in m'n nek nadat ik een hoge trap moest incasseren. Dat zit ook niet helemaal goed. Daarvoor ben ik nog naar de EHBO geweest, maar een minuut later moest ik al weer de mat op. Voor die finale, die ik uiteindelijk wel heb gewon nen.'' Blauwe plekken of een blauw oog ontdekt ze wel vaker pas een dag later. ,,Dan denk ik: o, ben ik daar geraakt?'' Het kickboks-avontuur begon voor de toen nog 14-jarige Wal- cherse zo'n anderhalfjaar geleden. Als extra training voor haar 'an dere sport' taekwondo leek het haar wel een goede aanvulling. ,,Bij taekwondo heb ik veel aan het stoten en de hardheid van het kickboksen. Andersom heb ik bij Ik had echt totaal niet het gevoel dat er zoveel te halen viel voor mij dit weekend het kickboksen veel profijt van het trappen en de beweeglijkheid van taekwondo.'' Maar ze begon het steeds leuker te vinden en van het één kwam het ander. Voor ze het wist, nam ze deel aan Wako kickbokswed strijden. Het succes liet niet lang op zich wachten. Vorig jaar in Du blin reeg ze de bronzen medailles al aaneen. In het Italiaanse Rimini veroverde ze direct goud in haar debuutjaar. En dan nu het gouden succes in Dublin. ,,Ja, het is echt heel hard gegaan. Ik had ook echt totaal niet het gevoel dat er zoveel te halen viel voor mij dit week end'', vertelt ze. Waar ze in eerste instantie al leen begeleiding had tijdens de wedstrijden en het kickboksen verder moest leren via YouTube, kan ze sinds een halfjaar ook in Vlissingen terecht om te sparren. Trainer Job-Joris Erentreich van Zeeuws-Fit heeft zich speciaal voor Merel verdiept in de Wako- spelregels. ,,Daar ben ik natuurlijk heel blij mee'', glundert ze. Hoogtepunten De komende maanden puilt haar agenda alweer uit van de toer nooien, zowel in het taekwondo als kickboksen. ,,Het EK taek wondo in april, het WK kickbok sen in Belgrado en natuurlijk wil ik mijn titel in Rimini verdedi gen'', somt De Rijke enkele aanko mende hoogtepunten op. Of ze haar titel in Rimini ook daadwerkelijk kan prolongeren, is nog maar de vraag, zo weet de jonge tiener ook zelf met het oog op de actuele ontwikkelingen. ,,Door het coronavirus staan veel evenementen in Italië op losse schroeven. Afgelopen weekend merkte je daar ook wel wat van. Overal in de zaal stond ontsmet tingsmiddel voor je handen. En op het vliegveld werden verschil lende vluchten geannuleerd.'' Ambities heeft De Rijke genoeg. ,,In mei word ik zestien en we hebben ooit afgesproken dat ik dan in de ring zou mogen vechten. Deze maand begin ik met low kicks en daarna full contact.'' Waar dat gaat eindigen weet ze zelf ook nog niet. ,,K1 is misschien iets te veel van het goede, maar ik ga ze ker nog wel in de ring schitteren.'' Tijdens de wedstrijd, die jaarlijks wordt georganiseerd door de Goese roeivereniging Scaldis op het kanaal van Goes, wordt namelijk een re gionale titelstrijd uitgevochten. De Ganze Regatta geldt namelijk ook als het Zeeuws kampioenschap. Niet iedereen kan meedingen naar de prijzen tijdens het ZK. Een voorwaarde is dat alle roeiers van een team of ploeg geboren Zeeu wen zijn of uitkomen namens een Zeeuwse vereniging. Maar dat betekent niet dat de Ganze Regatta alleen maar in de smaak valt bij roeiers uit de provin cie. Ook buiten Zeeland is er animo voor de race. Want naast het orga niserende Scladis en het Middel burgse Honte zijn er ook verenigin gen uit onder meer Roosendaal, Delft en Gouda aanwezig. Ook in het buitenland is de Ganze Regatta in trek. Roeiploegen uit onder meer Brussel, Gent en Keulen zullen aan de start verschij nen tijdens de wedstrijd op het ka naal van Goes. In totaal hebben zich 81 boten ingeschreven voor de zes tiende editie van de wedstrijd. Er wordt zaterdag in twee heats gestart. De eerste is om 12.00 uur en de tweede om 15.00 uur. Voor de start wachten de boten in de stads- haven van Goes tot zij aan de race mogen beginnen. De wedstrijd heeft een lengte van 4.3 kilometer. Er wordt gefinisht bij de sluis aan het Goese Sas. De jeugd vaart een kortere koers. Voor hen ligt de finish al na 2 kilometer. donderdag 5 maart 2020 GO M Merel de Rijke. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Kijk op de site bij /sport Voor een video over Merel de Rijkes succes Menno Kole Vlissingen Merel de Rijke (15) wil graag schitteren in de ring - Merel de Rijke Zaterdag is de Ganze Regatta weer. foto johan van der heijden Liefhebbers van de roeisport komen zaterdag in Goes onge twijfeld aan hun trekken. De zes tiende editie van de Ganze Re gatta staat op de rol en daar wordt om serieuze prijzen geva ren. Daniel Vervelde Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42