voor een doorstart Geluk kiest voor zekerheid bij de zuiderburen ZEELAND 13 „Misschien wel, ja. Ik ben pas 32 en nog steeds onervaren. Als ik ASWH vorig seizoen zag spelen, dacht ik: die speler schakelt niet goed om, dat krijg ik er volgend seizoen in drie trainingen wel in. En hoog druk zetten? Daar heb ik een training of vier voor nodig. Maar het was niet zo makkelijk als ik dacht. ASWH werd vorig seizoen zevende en pro moveerde via de play-offs naar de tweede divisie. Dat is geen kleine stap.'' ,,We spelen in een iets ander sys teem. We proberen nog steeds hoog druk te zetten, maar ik speel nu heel vaak met vier pure verdedigers. Bij Goes zou ik dat nooit hebben gedaan, daar wilde ik aanvallende backs. Natuurlijk wil ik nog steeds dat spelers van achteruit inschui ven om een overtal te creëren. Maar alles is gerelateerd aan het niveau. Als je dat tegen bepaalde ploegen doet, word je met een paar counters keihard afgestraft.'' ,,Zeker weten. Als je het me over tien jaar nog een keer vraagt, weet ik zeker dat ik zeg dat de eerste pe riode bij ASWH de grootste les ever is geweest. Ik blijf ook zelfkritisch. Je moet als trainer niet te veel kla gen, maar je verantwoordelijkheid pakken. Ik kan bijdehand en over tuigend overkomen, maar ik vraag me echt wel afwaarom we zaterdag tegen Excelsior Maasluis vier goals tegen kregen. Ligt dat aan de ploeg of ligt dat aan mij?'' ,,Dat denk ik wel. We zijn druk be zig en ik bemoei me nadrukkelijk met de samenstelling van de selec tie. Als ik met buitenspelers wil spelen, moet ik die wel hebben. Ik wil jongens die de intrinsieke mo tivatie hebben om er alles uit te ha len. Die drie keer volle bak willen trainen. Met Jarreau Manuhuwa (van Goes) krijgen we er een speler bij die rustig is aan de bal en goede keuzes maakt. En Daniel Wissel (ook van Goes) is iemand die nóg beter kan worden. Ik geniet echt van zijn manier van voetballen, als een 9,5.'' ,,Ja, maar we hebben concurrentie van Hoek, dat een groter budget heeft. Ik heb een verleden met Ist- van, toen we ventjes van negen jaar oud waren sliepen we in de week enden geregeld bij elkaar. Ik vind dat een mooi verhaal, dat ik graag af zou willen maken. Dat kan met een samenwerking bij ASWH.'' maar we wilden nog niet stoppen omdat we ons nog hartstikke fit voelden", vertelt Jaap Esser. ,,Het traject van Luctor Heinkenszand spreekt ons wel aan. Maar dat Gio vanni Siereveld (ex-teamgenoot en assistent-trainer bij Kloetinge) daar trainer is, was echt doorslagge vend." Afgelopen maandag vond het eerste gesprek plaats tussen de Es- sers en de huidig koploper van de zaterdag-derde klasse A. Ook met Kloetinge voerden de twee ge sprekken over een rol buiten de lij nen. ,,Maar dat trekt ons nu nog niet. Via het Cios hebben we ooit wel ons UEFA C-diploma gehaald, maar we dachten in eerste instantie meer aan een rol in de technische commissie of scouting. Maar stop pen kan altijd nog en voor Kloe- tinge blijft er ook in de toekomst veel bespreekbaar." Vooralsnog gaan de midden-der tigers dus het avontuur aan bij de fusieclub, wat niet per se bij een eenjarig dienstverband hoeft te blijven. ,,In mijn geval ben ik pas na de winterstop weer fit. Daan reva lideerde vorig seizoen acht maan den van een kruisbandblessure. Gelukkig ben ik wel weer aan het werk en kan ik met een taxi op m'n werk komen. Ik ben gymdocent, maar had gelukkig al een wat meer leidinggevende rol." Die leidinggevende rol hoopt de aanvoerder van Kloetinge ook nog te pakken in zijn laatste maanden bij de groen-witten. Dat hij afgelo pen zaterdag ook 'gewoon' mee ging naar de oefenwedstrijd in en tegen Poortugaal toont zijn betrok kenheid. ,,Met de trainer (Marcel Lourens) heb ik nog steeds veel contact. Ik kan me best voorstellen dat ik er de resterende wedstrijden bij kom zitten op het trainers bankje." Met de komst van de gebroeders Esser staat het aantal nieuwelingen voor komend seizoen op vier bij Luctor Heinkenszand. Begin vorige week werd bekend dat Wouter Du- vekot, ook oud-Kloetinge, in de zo mer overkomt van zaterdag-eerste klasser Terneuzense Boys. Enkele dagen later werd wereldkundig ge maakt dat Perry Bek na het seizoen zaterdag-tweedeklasser SSV'65 ver ruilt voor de Heinkenszandse fu sieclub. Dat de Nederlandse wielersport ondanks de sportieve successen in zwaar weer zit, is al langer bekend. Sinds enkele jaren is de politiebe geleiding bij wielerwedstrijden in Nederland fors teruggeschroefd, waardoor een hoop wedstrijden in de problemen zijn gekomen. Onder meer de nieuwelingenedi tie van de Wim Hendriks Trofee kon daarom niet langer plaatsvin den. Ook in het vrouwenwielrennen laat deze maatregel zijn sporen na. Yva Geluk zag het afgelopen jaar de ene na de andere wedstrijd wegvallen en besloot daarom om terug te keren naar een Belgische ploeg. ,,Ik heb eigenlijk bijna altijd in België gekoerst, maar vorig jaar wilde ik eens een frisse wind. Door het wegvallen van zoveel klassiekers bij de vrouwen in Ne derland was blijven echter niet langer een optie. In België heb ik in elk geval de zekerheid dat ik een mooi programma kan rijden", ver klaart de 30-jarige renster haar keuze. Wat aftasten Dinsdag reed ze haar eerste wed strijd voor haar nieuwe ploeg Waasland Security-Wase Zon CT en dat was meteen een pittige. ,,Ik heb in Wallonië deelgenomen aan Le Samyn des Dames, een UCI 1.2 eendagswedstrijd waar veel top pers uit het vrouwenwielrennen aan de start stonden", vult Geluk aan. ,,Ik kwam net terug van een week trainen in Mallorca, dus het was wat aftasten. Mijn benen voelden niet heel goed aan en tot overmaat van ramp zat ik bij de derde kasseienstrook achter een valpartij. Ik moest lang wachten, waardoor mijn koers relatief snel voorbij was." Hoe dan ook was het voor Geluk weer een aangenaam weerzien met de Belgische wielersport. ,,Het leeft toch veel meer dan in Nederland. Voor de start moest ik zelfs handtekeningen uitdelen. Dat zie je in Nederland op ons ni veau totaal niet, daar zijn we als Nederlanders te nuchter voor. Het is ook wel wat overdreven, maar die aandacht is wel leuk uiter aard." Geluk heeft in het dagelijks le ven een leidinggevende functie bij de politie in Breda, waardoor trainen niet altijd gemakkelijk is. Toch hoopt ze op mooie resulta ten. ,,Ik werk sinds november voor het eerst met een trainer, Stefan In België heb ik in ieder geval de zekerheid dat ik een mooi programma kan rijden -Yva Geluk (30) van Klink van Better Cycling. Hij begeleidt ook dames uit het pro fessionele wielrennen, dus dat geeft vertrouwen. Ik hoop op die manier explosiever te worden en ook finales te kunnen kleuren. Ik merkte met name de voorbije ja ren dat het aan die explosiviteit bij mij ontbrak." De Omloop van Borsele wordt haar eerste grote doel van het jaar. ,,Het is natuurlijk een thuiskoers, wat uniek is. Bovendien was ik vo rig jaar al goed in die wedstrijd, maar toen gooide een valpartij uiteindelijk roet in het eten. Het is sowieso lastig voor mij om in der gelijke UCI-wedstrijden vooraan te finishen, maar ik hoop wel mi nimaal in het peloton te finishen. Daarnaast hoop ik dit jaar de Bel gische kermiskoersen te kleuren. Dat zou mooi zijn", besluit Geluk. donderdag 5 maart 2020 GO voor Veenstra Wat is er nu anders bij de trainer Rogier Veenstra dan in voor gaande jaren? Het zijn dus wel leerzame maan den geweest. Gaat er met het oog op volgend seizoen veel veranderen bij ASWH? Ondertussen hoop je ook op de komst van Istvan Bakx. Jaap en Daan Esser wor den volgende maand 36 jaar. De tweeling speelde de helft van hun leven (18 jaar) in het eerste elftal van Kloetinge. Een nieuw seizoen betekent een nieuwe ploeg voor Yva Geluk uit Middelburg. Na een korte uitstap naar Nederland heeft ze voor dit seizoen Ar TV de Adelaar ingeruild voor Waasland Security-Wase Zon CT. ,,De problematiek omtrent de verminderde politiebegelei ding bij wielerwedstrijden in Nederland heeft voor mij de doorslaggegeven'', zegt ze. Job de Feijter Dour Yva Geluk (tweede van links) bij de eerste wedstrijd voor haar nieuwe ploeg. foto olivier bachelart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41