10 ZEELAND lit 4 ^ss^SSg BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Marinierskazerne 54 De marinierskazerne komt niet naar Vlissingen. Achterbaks, on behoorlijk. Anders kan je dit eer ste voorgenomen besluit niet noemen. Google: Een voorgeno men besluit staat (WOR-term) voor een plan van de bestuurder. Feitelijk een definitief besluit in wording! Net zoiets als een voor genomen huwelijk. In 2012 was Zeeland verloofd, maar de ver loofde heeft nu een ander. Een tweede voorgenomen besluit is om Zeeland te compenseren. Maar hoe? Een gezant van BiZa komt praten. Men is woest in Zeeland en terecht. Van mij hoeft die kazerne niet per se in Vlissin- gen! Maar Zeeland zo behandelen tart alle omgangsvormen. Ik be grijp nog steeds niet: 2012 besluit de mariniers naar Vlissingen. Ze hadden er in 2014/2015 kunnen zijn. Cees van Diest, Kamperland Marinierskazerne 55 Is er ooit een marineschip in Doorn aangemeerd? De Mari nierskazerne moet in Vlissingen komen! Marinierskazerne 56 De marine (leiding en voorlich ting) staat erom bekend dat ze graag werkt met niets omvat tende cijfers. Vanaf 2012 was de verhuizing bekend. Allen die na dien in dienst zijn getreden of contractverlenging kregen, mochten natuurlijk ook hun stem uitbrengen! Wat waren de woonplaatsen voordat de desbe treffende personen in dienst tra den bij de mariniers en nadien verhuisd zijn naar de Veluwe? Zo kan ik nog vele voorbeelden ge ven hoe de Zeeuwen voorgelogen en bedrogen worden door dit krijgsmachtdeel. Wanneer Barbara echt gekeken had naar bezuinigingen, had zij de mariniers onder moeten bren gen in Roosendaal, daar waar de enige elite-eenheid van Neder land zit. Echter, de marineleiding in samenhang met de Comman dant Der Strijdkrachten hebben de cijfers en vermoedens gemani puleerd om de zin te krijgen. He laas is de staatssecretaris hierin getrapt. Het zou goed zijn dat zij zich nooit meer vertoont in Zee land net zo als De Jonge. Een ex- Zeeuw in Haagse klederdracht. Patrick van Woensel, Middelburg Marinierskazerne 57 Het provinciebestuur van Zee land is ziek van onvermogen. Het voorgenomen besluit over de ma rinierskazerne wordt geen be sluit. De provincie met mevrouw Peijs voorop vindt dit geen ma nier van besturen. Ik vind dat een bestuur pas moet acteren als een besluit een besluit is. Dat de woningbouw afgeknepen wordt door de provincie is al 20 jaar een feit. De provincie legt ge- meentes op een onderzoek uit te voeren om de behoefte aan wo ningen na te gaan. Maar daarin wordt de behoefte aan eigen en huurwoningen opgeteld wat uit eindelijk steeds tot geen behoefte leidt. Statistisch onjuist en voor ingenomen om maar geen wo ningbouw toe te staan. In een tijd van woningcrisis een bewijs van provinciaal wanbeleid. En dan ook nog de Hedwige ont- polderen terwijl elke burger ziet dat er een sterke stijging van de zeespiegel is. Weg veiligheid voor de Zeeuwen. Kortom, het provin ciaal beleid ademt onvermogen. Wim Boogaart, Noordgouwe Marinierskazerne 58 De marinierskazerne moet naar Zeeland, eventueel via de rechter. Dit is niet alleen het belang van Zeeland maar van heel Neder land! Niet een generaal beslist met behulp van mevrouw Visser. Dit kan niet en mag niet! De re den van de generaal, dat men niet naar Zeeland wil, is onzin! Ik kwam in 1979 naar Zeeland voor het werven van hoogwaardig technisch personeel voor een te bouwen raffinaderij. Hele gezin nen verhuisden naar Zeeland. Geen probleem! Dit voor zover uw kader! Voor de mariniers is het in Zee land een stuk leuker dan in Doorn: uitgaan, sport en moge lijke scholing. Generaal wees eerlijk, een gering percentage van de mariniers kan slechts onderofficier worden. Zoek voor de moeizame werving eens bij kansarme jongeren, met naast de militaire opleiding ook scholing voor daarna. Wij hebben hiervoor de midde len, mbo, hbo en hoger. Zo zou u Nederland beter dienen dan wat u nu doet! Harm Kuiper, Middelburg Marinierskazerne 59 Na alle sorry's van Visser komt Rutte ook nog een keer sorry zeg gen. Dat wordt dan de twintigste keer. Zeeland, laat je niet voor de gek houden. We weten toch wat er in Groningen is gebeurd? Let op, hier gaat hetzelfde gebeuren, want het is wel gebleken dat de VVD onbetrouwbaar is. Er zijn in het verleden al zo veel beloftes gedaan. Denk daar eens aan bij de volgende verkiezingen. Ook het CDA is hier mede schul dig aan. Waar was minister Bijle- veld tijdens het debat? Gedepu teerden van Zeeland, let op uw en onze zaak en laat je niet verleiden door dat gemene lachje van Rutte. Politiek is minder houd baar dan verse melk. Zeeuwen let op Uw zaak, wees wakker en waak Vecht het nu goed uit, anders zijn we de pineut Het is nu genoeg, al die leugens en bedrog En laat onze leeuw, hoe wij zijn als Zeeuw F. Zoeteweij, Tholen Napoleonschuur Eeuwig zonde om de monumen tale houten schuur te slopen (krant van 20 februari). Dat een gemeente dat zelf wil, is een slecht voorbeeld voor eigenaren van een monumentenpand of oude boerderij. Dit is een prach tig gebouw om te restaureren of te herbouwen. Met de bijdrage van BOEi en het vooruitzicht van twee huurders kan het niet mooier. Voor de gemeente is het risico na genoeg nihil. In Zeeland is ge noeg vakmanschap om de schuur te restaureren. Doordat het ge bouw van hout is, is de CO2- en stikstofuitstoot laag, kortom een milieuvriendelijk project waar je trots op kan zijn. W. J. Tasseron, Middelburg Themapark Twee miljoen bezoekers per jaar voor een themapark (krant, 21 fe bruari) betekent bij iedere dag open 5400 bezoekers per dag, ha- hahaha. Liesbeth van Iwaarden, Middelburg Themapark 2 In december 2018 vernam ik uit familiekringen van beroepsmari niers dat men in geval van door gang met Vlissingen zou kiezen voor een andere betrekking. Dat dit geen eenzijdig signaal was kon iedereen in de krant lezen. Onkundig aan dit gegeven bleef schijnbaar het grootste deel van de door ons gekozen volksverte genwoordigers blijkens tv-beel- den met hun mobieltjes spelen tijdens vergaderingen. Gelukkig geldt dit niet voor alle maal. Terwijl niemand zich echt met het onderwerp scheen bezig te houden was ene Barbara in haar eentje op informatie uit ge gaan, met alle gevolgen van dien. Ook vanuit het bedrijfsleven was men alert op de te voorspellen mislukking en bedacht OOS Se- rooskerke een alternatieve be stemming voor het terrein. Kees Baan, Middelburg André en Bridget Bijna twee pagina's over de stuk gelopen relatie tussen André H. en Bridget M. (krant 21 februari). Heeft de bezorger soms per onge luk de Telegraaf in de bus gedaan? Maar, zelfs twee volle pagina's bleken het te zijn, want de co lumn Media van Angela de Jong ernaast hoorde erbij en die was heerlijk om te lezen. Mijn dag be gon weer goed. Cees Schouten, Noordgouwe Lood Scholen doen er goed aan het drinkwater te controleren op lood (krant van 25 februari). De gehele 'grijze epidemie' is groot geworden met lood in drinkwa ter. Hoe gevaarlijk zal het lood zijn? Jan Duin, Burgh-Haamstede Lood 2 Sinds vorig jaar zomer heb ik, in totale verbijstering, de gevolgen van het besluit van de minister van Milieu geprobeerd te vol gen. Vanwege de loden leidingen in Amsterdam-Noord, is geble ken dat, tot nu toe, de bovengrens voor lood in drinkwater 10 mg is. Het zou 5 mg moeten zijn, zeggen deskundigen. Dit wetende snap ik niet waar de PFAS-norm van 0,8 mg vandaan komt. 1 mg 0,001 gram. 1 gram= 0,001 kg. 1 kg= 1000 gram. 1 liter= 1000 ml. Hoe kan het dat deze wel heel strenge norm afgedwongen kan worden, waar de norm voor drinkwater zoveel ruimer is? Hebben wij, inwoners van heel Nederland, niet het recht hier helder over te worden voorgelicht en is het wellicht raadzaam om als minister als de vliegende blik sem de PFAS-norm voor grond (aarde) aan te passen? Raymond van Kooten, Vlissingen Waterstof Met nog maar een beperkt aantal elektrische auto's in het land blij ken nu al de tekortkomingen van het systeem. En terwijl België en Duitsland overgaan op gas, gaan we in Nederland af van het gas, terwijl wij een dekkend gasnet hebben. We zouden het kunnen vullen met waterstofgas. Voordelen: 1. Infrastructuur is aanwezig. 2. Geen milieubelasting meer van zoet water, oplossing waterte kort, misschien zelfs reiniging van de atmosfeer door het ge bruik van lucht. 3. Opslag van water wereldwijd in tanks van auto's en gasnet redu ceert de zeespiegelstijging. 4. Opslag van groene energie op de plaats van opwekking en dus minder transport van stroom. 5. Bij gebruik van zout water voor vergassing komt er zoet water op het land. Het zout is een bijpro duct. Deze opsomming is zeker niet eindig en er zullen ook wel be zwaren te bedenken zijn, maar het moet duidelijk zijn wat het zwaarst moet wegen. L. Jacobs, 's-Gravenpolder donderdag 5 maart 2020 Er is nog steeds hoop voor het behoud van de Napoleonschuur. foto ernesta verburg Marius Haringman, Oosterhout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38