Toets 2 Ostrea Lyceum blaast schoolreis naar Rome af '75-plusser mag met tijdelijk rijbewijs ook naar het buitenland' Taxibedrijf lijkt dekmantel 2 WILLEM VAN DAM CORONAVIRUS Column DE STELLING Vandaag: Rutte toont lef door naar Zeeland te komen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters 80% MINbEP PLASTIC TASSEN Gewonde bij kop-staart-botsing i? m. -M Geen ploeg Jumbo in Strade Bianche Middelburg Meet Up over bouwen met hout Het Ostrea Lyceum in Goes heeft een schoolreis naar Rome gecanceld vanwege het coronavirus. Volgens de school is het te risicovol om de leerlingen naar Italië te laten afrei zen. 26 leerlingen van vwo 4 en 5 zou den volgende week maandag naar Rome vertrekken. De leiding van de school aan de Fruitlaan heeft de leerlingen en ouders per brief laten weten dat het niet verantwoord is de trip door te laten gaan. Voor Rome is code geel afgegeven door het Rijksinstituut voor Volks gezondheid en Milieu. Dat betekent dat er veiligheidsrisico's voor reizi gers zijn en openbare instellingen, zoals musea, mogelijk zijn gesloten. In Rome zijn 14 mensen besmet met het coronavirus. In heel Italië zijn er ruim 3000 besmettingen en 107 mensen overleden. ,,Het is erg jammer, want de leer lingen hadden zich erop verheugd", zegt een woordvoerder van de school. De schoolreis wordt naar een andere datum verschoven. ,,We pro beren het nog dit schooljaar te laten doorgaan, maar eventueel kan het ook nog begin volgend schooljaar." Andere tripjes van de school gaan volgende week wel door. ,,Oosten- rijk, Londen, Tsjechië staan nog op de agenda. We houden de vinger aan de pols of er risico's zijn, maar op dit moment is het veilig genoeg om die reizen door te laten gaan." Ook het Lodewijk College in Ter- neuzen heeft voor eind van deze maand een schoolreis naar Rome gepland. De school beslist binnen kort of de reis kan doorgaan. De Tweede Kamer heeft deze week een motie van CDA-Kamerlid Wytske Postma breed aangeno men. In de motie wordt de regering opgeroepen in samenspraak met het Centraal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen 'spoedig met een passende oplossing te komen en hierover de Tweede Kamer voor 1 april te informeren'. Het probleem is terug te voeren op de grote achterstand die bij het CBR is ontstaan bij de behandeling van rijbewijsaanvragen van 75- plussers die een medische keuring moeten ondergaan. Vorig jaar werd voor hen een tussenoplossing ge vonden, hun 'oude' rijbewijs werd bij wijze van tegemoetkoming met een jaar verlengd. Het is evenwel om verzekeringstechnische rede nen niet toegestaan daarmee in het buitenland te rijden. Vooral voor grensstreekbewoners, zoals Zeeuws-Vlamingen, is dat lastig. De PvdA Terneuzen kaartte dit eerder aan. Zeeuws-Vlaamse 75- plussers met een tijdelijk rijbewijs worden, stelde raadslid Laszlo van de Voorde, extra gedupeerd, omdat ze voor de enige uitweg uit de streek, de Westerscheldetunnel, Tweede Kamer komt bewoners in de grensstreek tegemoet ook nog tol moeten betalen. Het verzoek hen daarvan vrij te stellen werd door het college van B en W afgewezen, omdat voor een speci fieke groep geen uitzondering kan worden gemaakt. GOES Drie Goesenaren zijn opge pakt op verdenking van handel in verdovende middelen en witwas sen. Sinds september 2019 zijn re chercheurs van de politie bezig met een onderzoek naar de handel en wandel van het trio. De drie zouden een taxibedrijf gebruiken als dek mantel voor hun drugshandel. Eind januari zijn de drie ver dachten tijdens een actiedag aange houden. De twee 21-jarige verdach ten zijn inmiddels weer in vrijheid gesteld, zij blijven nog wel ver dachte in deze zaak. De hoofdver- dachte, een 53-jarige man, zit nog altijd vast. Na de aanhouding van de drie mannen deed de politie huiszoeking in de woning van de verdachten en in een loods op een industrieterrein in Goes. Agenten namen verschillende zaken in be slag. Ook werden verschillende voertuigen in beslag genomen. Deze zaak betreft volgens de po litie een typisch voorbeeld van on dermijning, omdat de verdachten het taxibedrijf mogelijk gebruikten om hun drugshandel mee te drij ven. lega zal het uitzoeken, zegt ze. En die zal u terugbellen. Vanmiddag nog?, dring ik aan, want zoals ik al zei, de tijd begint aardig te dringen. We doen ons best, belooft de echte mevrouw. En na een harte lijk 'goede middag' verbreekt ze de verbinding. Helaas, diezelfde middag geen telefoontje ontvangen. Dus de vol gende ochtend opnieuw gebeld en opnieuw stuit ik minutenlang op het bandje met de vrouwenstem: ,,U staat vooraan in de wachtrij, zodra er een medewerker vrij is wordt u doorverbonden." Even bekruipt me de neiging om de telefoon in de hoek te smijten, maar ik weet me te beheersen en ik hou vol, hou vol en hou vol. Totdat: ,,Het is op dit moment erg druk. Druk op toets 1 als u wilt blijven wachten. Druk op toets 2 als u de verbinding wilt verbre ken.'' Vloekend druk ik op toets 2. Hondenpoep behoort tot een van onze grootste Nationale Erger nissen. Maar ik weet nog wel een ergernisje dat de hondendrol ver achter zich laat. (PS: Eerlijk is eerlijk, inmiddels be richt ontvangen dat het met die par- keervergunning wel in orde komt.) Hè, hè, eindelijk krijg ik een echte mevrouw aan de lijn Een bandje met een vrou wenstem: ,,U staat vooraan in de wachtrij, zodra er een medewerker vrij is, wordt u door verbonden." En dat tientallen ke ren achtereen. Zeker een kwartier lang. Help, ik wil geen nepme- vrouw, ik wil een echte mevrouw of meneer spreken! Hè, hè, eindelijk krijg ik een echte mevrouw aan de lijn. Wat ze voor me kan doen, vraagt ze. Nou, zeg ik, bijna twee maanden geleden heb ik een aanvraag inge diend voor een verlenging van mijn parkeervergunning. Maar ik heb nog steeds niks gehoord en over twee weken loopt mijn hui dige vergunning af. Dus de tijd be gint te dringen, snapt u? Ja, dat begrijpt de echte me vrouw. Een ogenblikje, zegt ze, ik zal eens informeren. Een ogenblikje kan lang duren. Maar daar is ze dan weer. Mijn col- donderdag 5 maart 2020 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik zou me scha men om naar de voedselbank te moeten gaan 1311 reacties IK HEB OOK MEESTAL MIJN EISEN BRAASZAK BIJ ME. BEHALVE ALS IE NAAR Z'N WERK IS. VLISSINGEN Bij een kop-staart bot sing tussen twee voertui gen op de Sloeweg in Vlissingen is gisteren aan het begin van de avond- spits één persoon ge wond geraakt. Het onge val zorgde enige tijd voor verkeershinder. Het ver keer op de Sloeweg rich ting de A58 stond vanaf de rotonde bij de Gamma al vast. Het ongeluk vond plaats ter hoogte van de stop lichten op de kruising A58 - Havenpoortweg - Bermweg in de richting van Middelburg. Eén per soon is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. ZOETERMEER De Nederlandse wieler ploeg Jumbo-Visma heeft in verband met het coro navirus besloten niet te starten in de Italiaanse koers Strade Bianche. De ploeg had in Wout van Aert (foto, r) een topfavo riet voor de koers van ko mende zaterdag. De ploeg denkt nog na over deelname aan andere koersen zoals Parijs- Nice, Tirreno-Adriatico en Milaan-San Remo. Mit- chelton-Scott maakte gisteren bekend wegens het virus voorlopig tot 22 maart alle koersen te mij den, waar die ook verre den worden. »P23 Staan we aan het begin van de houten eeuw? Is bouwen met hout de toekomst, hebben staal en beton afgedaan? Is de opleiding Bouw kunde klaar voor zo'n verandering in bouwma terialen en technieken? Die vragen komen aan de orde tijdens de VPRO Tegenlicht Meet Up Zee land die dinsdag 17 maart gehouden wordt van 19.30 tot 21.00 uur in de ZB aan de Kou- steensedijk 7 in Middel burg. De ZB organiseert deze bijeenkomst samen met de HZ Cult en de HZ opleiding Bouwkunde. Bas Bareman Goes 75-plussers die eind vorig jaar een tijdelijk rijbewijs heb ben gekregen en in grensstre ken wonen, moeten ook in het buitenland kunnen rijden, vindt de Tweede Kamer. Dit speelt in het bijzonder voor Zeeuws- Vlaanderen. Harmen van der Werf Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2