Na dertien jaar terug op het podium MEDIA CULTUUR 25 chen, altijd lachen. We verliezen el kaar nooit uit het oog. Soms hebben we wel periodes met minder contact, maar dan weten we dat we in elkaars buurt zijn. Al zien we elkaar een paar maanden niet, we pakken het altijd op waar we gebleven waren.'' jw, resoluut: ,,8 mei. Maar dat weet ik omdat je die dag speelt met Hello, Dolly en ik die dag niet zou spe len. Ik heb net een paar dagen terug geregeld dat ik er dan toch ben. Vind ik leuk.'' a ,,Oh wat leuk! Jij bent jarig in ehmaart.'' w ,,Maart reken ik goed.'' kleinsma ,,15 maart? 16?'' w ,,Sinds het overlijden van Guus, drie jaar geleden, kom ik vaker aanwaaien. Ik zit graag bij Simone aan de keukentafel, even een gin-to- nicje voor het koken. We hebben so wieso bijna elke dag wel even con tact. En als ik 's ochtends boodschap pen doe, neem ik weleens iets lekkers voor haar mee.'' Draait zich naar rechts: ,,Als je dan niet thuis bent, hang ik het aan het hek, hè?'' einsma ,,Croissantjes, ofiets an ders lekkers. Heel lief.'' w ,,Als ik kook, vraag ik haar soms of ze ook zin heeft in wat ik maak. Dan doe ik even iets in een bakje. Dat kost me geen enkele moeite, ik kook toch voor mijn gezin - en altijd te veel. Maar het is ook weer niet zo dat ik even tafeltje-dek- je doe voor mevrouw.'' einsma: ,,Paul is een enorme gever. Dat bedoel ik niet in materiële zin, maar in aandacht, liefde. Hij kan zich helemaal aan je geven. Dat heb ik de afgelopen jaren na het overlijden van Guus heel sterk gemerkt. Liefde.'' Kijkt opzij: ,,Jij bent heel trouw en onderhoudend in vriendschappen, dat vind ik mooi.'' eeuw ,,Simone zit bij mij heel hoog, ik houd haar goed in de gaten. Toen Guus er nog was, hoefde dat niet zo. Ik weet dat het goed met haar gaat, maar ik zie dat graag bevestigd.'' A: ,,Paul? Voor frituur. Dat is algemeen bekend, maar het is echt zo.'' w ,,Ja, maar dan blijf ik niet in bed liggen. Dan wel aan tafel, ge zellig met een wijntje erbij.'' eeuw ,,Ik kan Moon wakker ma ken als ik iets heel bijzonders heb ge zien of gehoord. Of als ik je nodig heb. Dan ben je er.'' w ,,Nee, hooguit irritatie, als we ons tussen twee scènes door alle bei snel moeten verkleden en elkaar in de weg zitten.'' A: ,,Maar dat is toch geen irri tatie? Dan zijn we gewoon aan het werk!'' KOPPELAARS streng zijn. Dat is goed, ik hou van strenge vrouwen, maar dan zegt ze bijvoorbeeld: wat zit je veel op je tele foon! Dan denk ik: oh jee, ik leg hem meteen weg.'' a ,,Dat zeg ik ook niet tegen iedereen, maar bij jou kan dat. Je kunt niet bijhouden wat er allemaal ge beurt in de wereld en tegelijkertijd bezig zijn met een repetitie. Die re petitie heeft prioriteit, dus leg dat ding dan maar even weg.'' 3 Zanger Peter Gabriel zal niet terugkeren, maar Nicho las, de 18-jarige zoon van Col lins, doet mee als drummer en Daryl Stuermer voegt zich bij de muzikanten als gitarist en bassist. Voorlopig treedt de band alleen op in het Ver enigd Koninkrijk. Op 16 no vember wordt de Last Do- mino?-tournee afgetrapt in Dublin. Kaartjes gaan vrijdag in de verkoop. BBC Radio 2 twitterde dinsdag dat er woensdagochtend een band in de studio langs zou komen om te vertellen over een reü nie. De mannen van Genesis leken de geruchten afgelopen maandag al te bevestigen met een post op Instagram. ,,En toen waren er nog drie", schreven de muzikanten bij een foto. Collins, die vorig jaar nog solo optrad in het Goffertpark in Nijmegen, zei eerder al wel interesse te heb ben in een comeback, maar dan alleen als zijn zoon de drums voor zijn rekening zou nemen. De 69-jarige zanger, die bij de band begon als drummer en daar later ook bij ging zin gen, kan door een beschadi ging aan zijn zenuwen niet zelf meer spelen. Genesis, die hits als I can't dance, Land of confusion en Jesus he knows me scoorde, bracht vijftien stu dioplaten uit en verkocht meer dan 100 miljoen albums wereldwijd. De 18-jarige zoon van Phil Collins, Nicholas, neemt de drums voor zijn rekening donderdag 5 maart 2020 GO Een kleine test, kennen jullie de datum van eikaars verjaardag? DELEEUW ,,26.'' Komen jullie veel bij elkaar over de vloer? Waar kunnen jullie elkaar voor wakker maken? isma: ,,Vind ik ook lekker hoor, heeer-lijk!'' Hebben jullie ook wel eens onmin? >e leeuw: ,,Simone kan wel heel Paul de Leeuw en Simone Kleinsma in Hello, Dolly. FOTO ROY BEUSKER ANNEMIEKE VAN DER TOGT Speellijst: hellodollydemusical.nl eeuw ,,Zie je? Typisch Simoon.'' Waar het personage van Simone Kleinsma liefdespart ners koppelt in 1890, doet Paul de Leeuw dat in 2020. Gisteravond was de eerste uitzending van Op Goed Geluk (RTL 4), het programma dat Carry Tefsen en Gordon eerder presenteerden. Vanwege zijn tv-werk kan De Leeuw niet elke avond naast Kleinsma op het podium staan in Hello, Dolly. De musical loopt - op een zomerstop na - tot begin volgend jaar. De Leeuw deelt zijn rol met cabaretier Jörgen Raymann. Kleinsma speelt de koppelaarster Dolly, die er achter komt dat ze ondernemer Horcus ten Gelder (De Leeuw of Raymann) het liefst aan zichzelf zou koppelen. Paul de Leeuw en Jörgen Raymann delen de rol van Horcus ten Gelder. foto annemieke van der togt Genesis, vlnr: Mike Ru therford, Tony Banks en Phil Collins. foto ap Genesis maakt na dertien jaar een comeback. Zanger en drummer Phil Collins, toetsenist Tony Banks en bassist en gitarist Mike Ru therford gaan weer touren. In die samenstelling deed de band in 2007 de laatste tour om het veertigjarig be staan te vieren. Genesis speelde toen ook in de Am sterdamse Arena. 'rrfjf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25