Dream Schoo O 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV INTERVIEW KLEINSMA DE LEEUW Wanneer Simone Kleinsma (61) en Paul de Leeuw (57) bij elkaar zijn, is de lach nooit ver weg. Ze kennen elkaar 33 jaar, zijn dik bevriend en bijna buren in Blaricum. Samen spelen ze in de musical Hello, Dolly, die zondag in première gaat. Graag tips! Ik ben in shock Herinnert u zich Joelle nog uit het vorige sei zoen van Dream SchoolHaar strak achter over, hoody, gebogen schouders, constant boos op de rest van de wereld. Het meisje dat door geen enkele gastdocent in beweging te krijgen was, lukte het wel om een fikse mediarel te ontke tenen. Met een flink aantal medescholieren be schuldigde ze het NTR-programma, dat tot die tijd juist het lichtende voorbeeld was dat integere hulp-tv wel degelijk mogelijk is, van slechte na zorg, verkeerde beeldvorming en wurgcontracten. nieuwe seizoen dat gisteravond van start ging. Want ja, er is ondanks alles gewoon een vierde sei zoen. Gelukkig. Met een nieuwe groep tegen draadse jong-volwassenen die voortijdig van school zijn gegaan en hun tijd verlummelen met blowen, drinken of hangen op straat. Ze zijn klaar voor een schop onder de kont om het anders te gaan doen. Tenminste, dat zeggen ze. Maar zodra ze bij de eerste les hun mobiel moeten inleveren bij Lucia Rijker of Eric van 't Zelfde of beloven drie weken niet te drinken, is Leiden in last. Elke jaar gang weer. van vorig jaar dan ook niet hebben verbaasd. Het moest er bijna wel een keer van komen. Deze jon geren zijn gewend om zich tegen elke lastige ver andering in hun leven te verzetten. Ze leggen de schuld van hun problemen liever bij anderen in plaats van zelf de verantwoordelijkheid te pakken. Zodra ze na afloop van het programma ontdekken dat het nog steeds hard werken is om hun leven op de rails te krijgen, zal hun eerste reflex dan ook zijn om beschuldigend om zich heen te wijzen. Het omzetten van de knop in die nukkige kop pies, waar Dream School om draait, gaat nu een maal niet bij iedereen even makkelijk en snel. Wat niet wegnam dat dingen inderdaad beter kunnen, erkenden de programmamakers. En dus maakte de kijker én jongeren gisteren kennis met Marco-van- de-nazorg, die voorheen anoniem op de achter grond meekeek, maar nu vanaf de eerste dag bij de groep betrokken is. Maar wie schetste mijn verbazing toen Joelle ineens in beeld kwam. Ze had een videoboodschap opgenomen voor de nieuwe lichting. ,,Ik wou stop pen met Dream School omdat ik mezelf tegenkwam en daar was ik ontzettend bang voor. Ik durfde geen andere weg in te slaan en dat heeft me hele maal niks gebracht, weet je. Ik hoop dat jullie het anders doen, durven om die stap te zetten richting een ander leven.'' We zijn een jaar verder en het kwartje lijkt zo waar gevallen. Zelfs bij Joelle. Leve Dream School. Quote van de dag Werner in The Passion Carey zegt af vanwege corona et zijn kenmer kende grijns kijkt Paul de Leeuw in de ar tiestenlounge van het Nieuwe Luxor opzij. ,,Jij bent de eerste Tinder!'', roept hij naar Simone Kleinsma, die naast hem op de bank zit aan een rond tafeltje. ,,Maar dan met kaart jes.'' Ze lachen allebei om de vergelij king tussen de populaire datingapp en Kleinsma's musicalrol. Als koppe laar Dolly brengt ze aan het eind van de 19de eeuw huwelijkskandidaten bij elkaar door visitekaartjes uit te delen. De twee staan voor het eerst in bijna dertig jaar weer samen op het toneel: destijds speelden beiden in de musical Les Misérables. Ze zijn deze dag allebei op eigen gelegenheid vanuit Blaricum naar Rotterdam gereden. Kleinsma en De Leeuw wonen op zo'n 300 meter van elkaar. Als het uitkomt, carpoolen ze. Ik zit graag bij Simone aan de keukentafel. Even een gin- tonicje voor het koken wees op dat rode waarschuwings lampje voor flitsers op het dash board? Ik heb inmiddels wel drie bonnen binnen.'' A: ,,Nee! Hoe kan dat nou? Dat lampje flikkerde toch niet voor niets?'' jw lachend: ,,Ik dacht dat ik 100 kilometer per uur mocht rijden, ik had het helemaal niet in de gaten.'' Met een uitgestreken gezicht: ,,Maar ik rijd dus.'' u ,,Ja, daar hadden we het van de week nog over. Bij Sterrenslag, dat Guus (Verstraete, red.) toen re gisseerde.'' ■uw ,,In 1987, 33 jaar geleden. Jij had net verkering met Guus.'' A: ,,Ik vond het gezellig om mee te komen.'' w ,,Op zaterdag kregen we dan in een hotel in de Efteling een Indische rijsttafel. Weet je nog dat Ben Cramer in een van die zalen stond te zingen op een verdwaalde bruiloft? Ik herinner me niet meer of het nou Zai Zai Zai was, of De Clown." A: ,,Het klikte tussen ons, dat heb je met bepaalde mensen. Veel la- Welnu, die Joelle dook onverwacht op in het De vaste kijkers van het programma zal de rel donderdag 5 maart 2020 MUSICAL Onder anderen cabaretier Klaas van der Eerden, presentatrice Lucille Werner en presenta trice Tooske Ragas spelen dit jaar de rol van discipel in The Passion. Het muzikale paasevenement vindt plaats op 9 april. MUZIEK Het concert van Mariah Carey volgende week in Honolulu gaat niet door. De zangeres liet weten dat ze het optreden uitstelt in ver band met het coronavirus. An dere artiesten bliezen ook al concerten af. 3 ■u Alexander van Eenennaam Wie rijdt er, als jullie samen reizen? de leeuw: ,,Ik rijd.'' einsma: ,,Hij rijdt heel goed.'' uw: ,,Weet je nog dat je me 44 —Paul de Leeuw Weten jullie nog waar jullie elkaar voor het eerst zagen? —Wibi Soerjadi bericht op Instagram dat zijn huis is leeggeroofd in de dagen dat hij in Disneyland Parijs zijn 50ste verjaardag vierde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24