Max Verstappen draait warm op het nieuwe asfalt van circuit Zandvoort 23 Als eerste Formule 1-coureur scheurde Max Verstappen gisteren glunderend over het nieuwe asfalt in Zandvoort. „Deze baan was al tof en is nu alleen nog maar beter geworden.'' Zijn 'handtekening' liet hij maar meteen achter op het rechte stuk. Alsof Max Verstappen met die paar donuts en de rubbersporen alvast wilde tekenen voor succes op zijn thuiscircuit. Natuurlijk kon het al leen maar de Limburger van Red Bull Racing zijn die het nieuwe asfalt in Zandvoort 'officieel' mocht openen. Een bijzonder moment voor de cou reur én voor de organisatie van de Nederlandse race. ,,Een momentje van kippenvel'', bekende Jan Lam- mers, die met een Nederlandse start- vlag zijn landgenoot symbolisch naar de baan dirigeerde. ,,Toen Max weg reed, moest ik toch wel even een krieltje wegslikken." Red Bull Racing was groots uitge rukt voor die paar rondjes die de nummer 3 van het afgelopen wereld kampioenschap Formule 1 reed. Het complete 'showrun-team' was met truck en bolide naar de badplaats af gereisd om Verstappen bij te staan. Achter het stuur van de RB8, de auto waarmee Sebastian Vettel in 2012 we reldkampioen werd, beleefde Ver stappen zijn vuurdoop op het her nieuwde circuit. En dat bleek liefde op het eerste gezicht, onder ideale voorjaarsomstandigheden. ,,Het circuit was hier al tof om te rijden, maar het is nog veel beter ge worden dan dat het al was. Ze hebben hier echt iets heel moois neergezet'', complimenteerde Verstappen de or ganisatie. Hij bleek vooral onder de indruk van de kombochten. ,,Die ma ken het héél speciaal. Zeker bocht 3 (Hugenholzbocht, red.). Dat de 'ban king' daar zo groot zou zijn, had ik niet verwacht. En ook de laatste bocht wordt heel uitdagend straks, met drs open.'' Ja, Verstappen had zich wel ver maakt op het 'old-schoolcircuit', zo vertelde hij voor de Zandvoortse pit- boxen waar nog met man en macht aan gewerkt wordt. Zoals aan zoveel infrastructuur op en rond het circuit. Met goed simulatie- werk zal iedereen hier echt wel goed voorbereid arriveren Het asfalt is af, net als het hekwerk rond de baan, maar in de laatste twee maanden moet nog bergen aan werk worden verzet. Voor de gelegenheid legden de ruim honderd bouwvakkers even het werk neer om naar Verstappen te kij ken. In hun oranje werkhesjes verza melden ze zich als een bescheiden 'orange army' op de hoofdtribune, waar geklapt en gejoeld werd voor de Hollandse raceheld. Een spionagedrone vloog niet voor het eerst boven het circuit, toen Ver stappen zijn rondjes reed. Uit de Fi- wereld bestaat heel veel interesse in details over de nieuwe en daarom on bekende baan. Leveren die twee keer drie rondjes - hoe kort ook - Verstap pen straks een voordeel op bij de Dutch GP? ,,Was het maar zo'', lachte Verstappen die suggestie weg, na slechts een paar minuten actie in een gedateerde wagen waarin hij verre bleef van de topsnelheden. ,,Met goed simulatiewerk zal iedereen hier echt wel goed voorbereid arriveren'', ver wacht hij. ,,Max heeft natuurlijk totaal nog niet gepusht'', zag de Italiaanse cir cuitontwerper Jarno Zaffelli, die glunderend de rondjes van Verstap pen bekeek vanuit de toren boven de pitstraat. ,,Fijn voor zijn team dat ze al een beetje een beeld hebben van wat hier straks mogelijk is, maar zo veel verschil zal het echt niet ma ken.'' Voor de show Het was natuurlijk vooral voor de show, dat Verstappen even kwam scheuren. Ook zijn jarige vader Jos en Arie Luyendyk nam hij in een Aston Martin nog even mee voor een paar rondjes. De 66-jarige Luyendyk was er speciaal voor uit Amerika overge komen en had voor de gelegenheid zelfs zijn Indy 500-ring omgedaan. ,,Mooi baantje, hoor. Prachtig werk'', oordeelde Luyendyk, naar wie een bocht vernoemd is in Zandvoort. ,,Het optische in die kombochten maakt het heel spectaculair'', analy seerde hij. „Voorheen zag je alleen maar blauwe lucht in de Luyendyk- bocht, nu zie je alleen maar asfalt voor je. Heel apart. Op een oval is dat normaal, op een Fi-circuit niet. Dat zet Zandvoort wel weer op de kaart.'' donderdag 5 maart 2020 GO 'Ze hebben hier echt iets heel moois neergezet' Arjan Schouten Zandvoort AT Boven: Ver stappen in de Aston Martin. Onder: scheu rend langs de zandhopen. foto's AP, GETTY -Max Verstappen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23