TeamNL 22 Jumbo-Visma laat koersen Italië schieten In de hotseat T^L KALENDER h2 Tennis, Indian Wells 2 t/m 15 maart Tournoi de France 4 tot 10 maart Wielrennen, Parijs-Nice 8 T/M 15 MAART Schaatsen, finales WB 7 en 8 maart BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP FEAMNL.ORG JD QRP Het wielervoorjaar staat door het coronavirus op z'n kop. De voorbodes: Jumbo-Visma komt zaterdag niet aan de start in de Strade Bianche en Mitchelton- Scott laat alles schieten tot 22 maart. Als een ware soap volgde gisteren elk half uur wel een update. Van de quarantainevlogs van Ramon Sin- keldam uit Abu Dhabi tot de mo gelijke besmetting van topsprinter Fernando Gaviria. Artsen van veertien wielerploegen (waaron der Jumbo-Visma) die in een peti tie opriepen om Italiaanse koersen Strade Bianche, Tirreno-Adriatico en Milaan-Sanremo af te gelasten. In de middag hakte onder meer Jumbo-Visma een knoop door. Het schrapt de Strade Bianche en de GP Industria. Daarna liet Mit- chelton-Scott weten een streep te zetten door alle koersen tot en met 22 maart. Ook het Franse Groupama-FDJ heeft geen trek in het Italiaanse voorjaar. Renners van die ploeg, met ook Sinkeldam dus, zitten nog steeds 'vast' in de Verenigde Ara bische Emiraten. De Duitse Jumbo-ploegleider Grischa Nier- mann en de Poolse verzorger Mi- chal Szyszkowski zitten inmiddels in hun eigen land in quarantaine op last van hun overheid, nadat ze - volgens de ploeg overigens kern gezond - uit de UAE Tour terug keerden. De Italiaanse overheid heeft be sloten dat tot en met 3 april sport evenementen in het land worden opgeschort, of alleen achter geslo ten deuren of in een gesloten structuur worden afgewerkt. Veel ploegen gaan er mede door het de creet van de overheid vanuit dat de Strade Bianche (zaterdag), de Tir- reno-Adriatico (11-17 maart) en Milaan-San Remo (21 maart) ook niet door zullen gaan. Wat nu al duidelijk is: het wie lervoorjaar staat definitief op zijn kop door het coronavirus. De reden We handelen voortdurend in het belang van onze renners dat de RCS, de organisatie van de Italiaanse koersen, nog geen beslis sing heeft genomen om af te gelas ten, is vermoedelijk een verzeke ringskwestie. Want zoals zo vaak in de topsport, en zeker in het wiel rennen, gaat het ook om geld. Daarom loopt de organisatie niet voor de (lokale) autoriteiten uit. Jumbo besloot niet langer te wachten. ,,Met het gehele manage ment van het team handelen we voortdurend in het belang van onze renners", zegt algemeen di recteur Richard Plugge. ,,Dit om vat onder meer het voorkomen van quarantaine in het buitenland. We moeten naar het bredere plaatje kijken en verantwoorde lijkheid nemen voor de gezond heid van onze renners, het perso neel en de fans." Ploegen hebben de voorbije week al verschillende scenario's doorgenomen. Stel: Parijs-Nice gaat door en de Italiaanse koersen niet, dan wordt er geschoven met poppetjes. De kopmannen moeten koersen, dus in dat geval zitten de mindere goden thuis. Neem de ploeg van Sunweb: voor de Tirreno-Adriatico staan de kopmannen Wilco Kelderman, Michael Matthews en Tiesj Benoot op de startlijst. Als door die etap pekoers een streep gaat, kan het grote schuiven beginnen. Ploeglei der Marc Reef: ,,Dan ligt het voor de hand dat we bepaalde renners in Parijs-Nice laten starten.'' Dat betekent automatisch dat renners die daar zouden starten een teleur stelling te verwerken krijgen. ,,Dat zijn de keuzes die wij moeten ma ken. Uiteindelijk gaat het om het grotere plaatje.'' Bijkomend probleem is dat ren ners wel tijdig moeten worden in geschreven. Dat geldt ook voor de Ronde van Catalonië later deze maand. Ondertussen lopen grote renners een trainingsachterstand op. Bijvoorbeeld David Gaudu en Tadej Pogacar zitten tot 14 maart in quarantaine in Abu Dhabi. Lieke Martens speelde haar laatste wedstrijd voor Oranje tijdens het WK van vorig jaar. Na een blessure maakt ze in Frankrijk haar rentree. donderdag 5 maart 2020 TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via STteamnltweets, Bteamnlinsta of n EchtTeamNL. Kiki Bertens kwam vorig jaar op het prestigi euze toernooi in Californië tot de vierde ronde. Het betekende in Indian Wells haar beste prestatie tot nu toe. Pascal Eenkhoorn (l) en Wout van Aert (m) van Jumbo-Visma in Omloop Het Nieuwsblad van afge lopen weekeinde. Hun ploeg reist niet af naar Italië.FOTo cor vos Het Tournoi de France is een oefentoernooi ter ere van 50 jaar vrouwen voetbal in Frank rijk. Oranje speelt tegen top 10-ploegen Bra zilië, Canada en Frankrijk. De 78ste editie van Parijs-Nice start zon dag en eindigt acht ritten later op zondag 15 maart. Vorig jaar won Dylan Groene- wegen twee etappes. Het coronavirus vormt nog geen pro bleem in Frankrijk. Gaan de Neder landse sprinters nu wel vlammen. Slaat Patrick Roest op de lange afstanden nog een keer toe? Thialf in Heerenveen vormt deze keer het decor van de finales van de wereldbeker. powered by: Helnekeri Rabobank NEDERLANDSE •^LOTERIJ NOC*HSF -J Corona-chaos in peloton compleet Pim Bijl en Daniël Dwarswaard Rotterdam -Richard Plugge (Jumbo-Visma)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22