Advocaat wil spelers Feyenoord voor elf uur al thuis hebben 'Het is al zo lang geleden' II 21 Als het aan Dick Advocaat ligt, kunnen de spelersvrouwen van Feyenoord hun partners van avond nog net voor 23.00 uur naast zich op de bank verwachten. De trainer wil dat zijn ploeg bin nen negentig minuten afrekent met NAC. En omdat de medische staf van de club het coronavirus op alle mogelijke manieren buiten wil houden, móeten de spelers ook zo snel mogelijk na de wed strijd richting huis. Geen ver plichte bezoekjes aan ruimtes vol met sponsoren, geen selfies met supporters die hun gezichten pal naast die van hun helden plaatsen. Feyenoord wil doordenderen. Advocaat wil geen worsteling met reuzendoder NAC, dat als club uit de eerste divisie eerder al FC Emmen, PSV en AZ uit het be kertoernooi in wist duwen. ,,Geen onderschatting, scherp begin nen'', zegt Advocaat. ,,Maar dat Blind moest in balbezit het rust punt vormen aan de bal en bij bal verlies als balansbewaker fungeren. Net als alle andere sterkhouders wist hij echter niet het gewenste W Voor de vijfde keer op rij maakte de tegenstander van Ajax de eerste goal niveau te halen. Ze konden bovenal niet voorkomen dat Ajax in de om schakeling opnieuw een paradijs werd voor de counterende aanval lers van de tegenstander. Aanvallen met de deur op slot was vanaf het begin van het seizoen het uitgangspunt voor Ajax. Maar in de finalemaanden van het seizoen staat die deur weer wagenwijd open. FC Utrecht zakte in en gokte op de snelheid van Gyrano Kerk. Een spelopvatting die vooraf was uit te tekenen, maar toch leverde het de Amsterdammers continu problemen op. En bij een zuchtje tegenwind, zakte Ajax opnieuw in elkaar. Twaalf minuten voor rust kon San der van de Streek een indraaiende vrije trap van Simon Gustafson ge heel vrijstaand binnen koppen. Voor de vijfde keer op rij maakte de tegenstander van Ajax het eerste doelpunt van de wedstrijd. Weer moest de ploeg in de achtervolging. Zonder vertrouwen, zonder vorm, zonder stabiliteit, zonder dreigende doelkansen, zonder noemenswaar dige stootkracht. En zo werd de halve finale van de KNVB-Beker de volgende martel gang voor de kwetsbare ploeg van Ten Hag. In zes dagen tijd is de zo veelbelovende driefrontenstrijd van Ajax gereduceerd tot enkel nog een strijd om het landskampioen schap. Een perspectief dat niet past bij de torenhoge ambities. Ajax is verworden tot aangeschoten wild en niemand lijkt te weten wat het benodigde lapmiddel is. Een voordeel is dat wij nu wel heel goed weten waar NAC toe in staat is te pakken. Afspraak is afspraak. Een van de eerste kennismakin gen met Sam Larsson van Advo caat? De spelers van Feyenoord liepen een paar rondjes om het trainingsveld en Advocaat zag dat de Zweed een meter of tien achter de rest van de selectie bleef lopen. Advocaat greep de aanvaller bij zijn nekvel en liet merken dat dit voor Larsson misschien normaal was, maar dat het wel de laatste keer geweest moest zijn. In zo'n sfeer van 'scherp blijven' werkte Feyenoord deze week dus toe naar de belangrijke halve fi nale van het bekertoernooi. Maar Advocaat zag volgens eigen zeg gen een gefocuste spelersgroep. ,,Vaak blijkt dat slecht starten te gen dit soort tegenstanders moei lijk om te draaien is'', zegt Advo caat. ,,Tegen PSV waren we goed aan de bal. Maar tegen een topclub krijg je altijd iets meer ruimte om te voetballen.'' NAC zal dat willen voorkomen met een ongetwijfeld compacte speelwijze. Advocaat moet die eventuele Brabantse muur omver zien te krijgen zonder Nicolai J0r- gensen. De Deen kampt al weken met een voetblessure en een ren tree is nog ver weg volgens de me dische staf van Feyenoord. ,,Of hij dit seizoen nog in actie komt? Dat hopen we.'' zullen de trainers die met hun ploeg van NAC verloren óók wel hebben gezegd voor de wedstrijd. Een voordeel is dat wij nu wel heel goed weten waar NAC toe in staat is. We zijn gewaarschuwd.'' Voor NAC is het vervelend dat Feyenoord een trainer heeft, die een gemakzuchtige houding bij mensen om hem heen steevast ra zendsnel bij de wortel wenst aan gund zijn'. Het móet een keer ge beuren. Echt, de stad zou daar jaren op kunnen teren." Dat laatste bewijzen de oudere supporters die er in 1973 bij waren tijdens de bekerfinale NAC-NEC (2-0) tot op de dag van vandaag. Veel van de 30.000 Bredanaars die dat jaar in De Kuip zaten hebben Het móet een keer gebeuren. Echt, de stad zou daar jaren op kunnen teren het nu nóg over de bekerwinst, de enige tastbare prijs die de club pakte sinds het oprichtingsjaar 1912. Moeiteloos zien ze Stanley Bish en Addy Brouwers weer scoren op die stralende Hemelvaartsdag in Rot terdam-Zuid. Ze voelen hun droge monden weer, aangezien het bier in de rust van de finale al op was. ,,Als je elk jaar die cup wint dan is zoiets op den duur niet zo bijzonder meer. Dan praat niemand er meer over", zei clublegende Brouwers er recen telijk nog over. ,,In Breda wel, om dat het al zo lang geleden is dat er wat is gewonnen door NAC.'' Tijd voor een volgende keer, me nen ze in Breda. ,,Of ik er al van ge droomd heb om in De Kuip beslis send te zijn?", herhaalt Van Hooij- donk de vraag. ,,Wat denk je zelf? Natuurlijk droomt een spits ervan een beslissende goal te maken. Net zoals van het spelen van een beker finale. Dat zou hét hoogtepunt van mijn loopbaan tot nu toe zijn." Eén ding is zeker: volkszanger Van Huygevoort zit niet alleen van avond in De Kuip. En ook op 19 april is hij van de partij, mocht zijn club de halve finale tegen Feyenoord doorstaan. ,,'Stel nou dat ik ben uit gerekend op de dag van de bekerfi nale, wat doe je dan?', vroeg mijn ex ook een keer", zegt hij. ,,Ik zei maar even niks." En tenslotte, hoofd schuddend: ,,Een bekerfinale met NAC, dat wil je toch niet missen? Zoiets maak je maar één keer in je leven mee, maat." donderdag 5 maart 2020 GO Feyenoord waakt voor onder schatting vanavond in de halve finale tegen NAC. De club uit de eerste divisie bleek drie maal op rij een reuzendoder, maar kan op elf messcherpe Rotterdammers rekenen. Mikos Gouka Rotterdam Nicolai J0rgensen speelt voorlopig nog een tijdje niet voor Feyenoord. foto anp - Dick Advocaat - Sydney van Hooijdonk Volkszanger Evert van Huygevoort is een van de fanatieke NAC- fans die hoopt op een nieuwe bekerstunt van zijn club. foto arie kievit iwHWWiwmi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21