elkaar 'De auto van de zaak heb ik zelf aangevraagd' 19 Hoeveel verdien je? Verdient Remco genoeg? ■i lil WMWPI DIRK HENK Henk: ,,Ik ben op mijn acht tiende als kok begonnen op dit schip, in 1986 alweer. Zeven jaar later kwam Dirk erbij als stuurman. Onder tussen zijn we de oude garde van het schip.'' Dirk: ,,Onze taak is het leg gen en onderhouden van zo'n driehonderd boeien in de Noordzee en Waddenzee. Iedere ochtend nemen Henk en ik met een bakkie de plan ning door. Welke boeien staan er op het programma? Welk materiaal is er nodig? Henk heeft als bootsman de leiding op het dek; ik ben eindverantwoordelijk.'' Henk: ,,Op het schip houden we contact via een porto foon. Dirk kan soms nogal direct communiceren. Dan denk ik: kan het misschien ^etsje genuanceerder?'' Dirk:: ,,Ik ben direct ja, maar ik sta altijd open voor sug gesties hoe het beter kan.'' Henk: „Verder kunnen Dirk en ik supergoed met elkaar. We zijn allebei ad rem en bij dehand. Als de jonge rekru ten ons een beetje zitten te stangen, kunnen ze tegengas terug verwachten. Een rauw ei in de schoen bijvoorbeeld, of een keer goed natgejast worden op het dek.'' Dirk: ,,We hebben ook bij namen voor elkaar. Mijn tweede naam is Otto, van daar dat ik Wrak Otto word genoemd, naar het gelijkna mige wrak dat bij Terschel ling ligt. Henk noem ik altijd Ted-Henkie, naar de Engelse darter Ted Hankey.'' Henk: ,,Dan gaat het over de portofoon: Ted-Henkie, even doorwerken nou.'' Dirk: ,,Met onze vrouwen er bij gaan we ook weleens op pad, naar een concert bij voorbeeld. Welke? Noudat zal ik maar niet zeggen.'' Henk: ,,Ah joh, waarom niet? We waren naar de Toppers. Hartstikke mooi.'' Dirk: ,,We komen op elkaars verjaardagen, zien elkaar in de kroeg op Terschelling en onze kinderen gaan met elkaar op vakantie. Het zit gewoon goed.'' TIM THEO Theo: ,,Tim en ik werken samen als chauffeur en ver pleegkundige, inclusief zo'n tien 24-uursdiensten per jaar. Als 'pleeg' is Tim eind verantwoordelijk, ik zorg dat rij-technisch alles goed ver loopt. Verder assisteer ik bij de handelingen: ik leg een infuus klaar of maak een hartfilmpje bijvoorbeeld.'' Tim: ,,Qua rolverdeling ben ik meestal diegene die duide lijk en snel handelt, maar ik kan ook een kort lontje heb ben. Theo is beter in de din gen wat voorzichtiger bren gen. Hij voert meestal het woord als de familie over stuur is of doet de overdracht aan een arts in het zieken huis. Wat we gemeen heb ben, is onze humor.'' Theo: ,,Dat moet ook wel: ik doe dit werk sinds 1984 en je maakt soms de gruwe lijkste dingen mee. Die humor houdt je staande.'' Tim: ,,Dat kan heel subtiel zijn. Dat Theo iemand aan het reanimeren is en na vijf minuten aan me vraagt: 'Zeg, is er al koffie?' Dat zeggen we natuurlijk niet waar de familie bij is, maar met z'n tweeën kunnen we daar veel lol om hebben.'' Theo: ,,We mogen ook graag een potje mopperen en zijn allebei gevat en snel. Toch zijn ook wij wel eens stil op de terugweg. Als bij een on geluk een kind overlijdt bij voorbeeld. Dat blijft heftig.'' Tim: ,,Terug op de post pra ten we alles even door. Men sen gaan dood, maar als wij er alles aan hebben gedaan en technisch goed hebben gehandeld, geeft dat rust.'' Theo: ,,Door de 24-uurs- diensten maak je elkaar in tensief mee. Het scheelt dat we elkaar helemaal accepte ren zoals we zijn.'' Tim: ,,Jouw slechte grappen komen me anders weleens mijn neus uit, Theo.'' Theo: ,,Met die grote neus van jou snap ik dat wel, ja!'' Tim: ,,Nou, en dit gaat dus de hé-le dag zo door. Daar voe len wij ons uitstekend bij.'' Vandaag: Remco (30) ,,Ik verdien 3250 euro bruto. Mijn nettoloon is 2187 euro. Ik heb een auto van de zaak en daar betaal ik een bijtelling voor.'' Blij mee? ,,Ja, op zich wel. Voor de werkzaamheden die ik moet doen, vind ik dit een normaal salaris. Ik heb nog regelmatig contact met oud-studiegenoten en we verdienen allemaal ongeveer hetzelfde.'' ,,We hebben een dertiende maand van twee maandsalarissen. Dat is niet verkeerd. Qua vrije dagen zitten we aardig laag: 24 vrije dagen. Het minimum. Ik heb geen 9-tot-5 baan: ik begin om half 7 en om half 4 ben ik weer klaar. Ik heb een klein kindje, dus ik vind het ook fijn om haar te zien voordat ze naar bed gaat. De auto van de zaak heb ik zelf aangevraagd. Ik huurde gemid deld veertig keer per jaar een auto voor de zaak en dat werd ik zat. Met een simpel rekensom metje kon ik aan m'n baas uitleggen dat een auto van de zaak voordeliger zou zijn.'' ,,Ja, ik heb weleens onderhandeld. Mijn werk gever volgt een curve bij iedere werknemer. Als je een goede reden hebt waarom je meer wil ver dienen, is dat bespreekbaar en dat is nu twee keer gelukt. Zo lang hij tevreden is over de werkzaam heden en je hebt een hoge gunfactor, dan kom je er wel. De laatste keer heb ik er 400 euro in de maand bijgekregen en dat was fijn, want ik had een hogere hypotheek nodig. Het nadeel is dat ik het aankomende jaar stil blijf staan. Toen ik hier kwam werken heb ik bedongen dat mijn pensi oen gelijk zou ingaan. Normaal gebeurt dat pas wanneer je een vast contract krijgt.'' ,,In ieder geval van de mensen tot veertig jaar. Collega's die ouder zijn hebben vaak aandelen. Ik zie mezelf dat niet doen. Het lijkt me een hoop rompslomp belastingtechnisch.'' 'Ons gevoel voor humor houdt ons staande' donderdag 5 maart 2020 GO ^E.»- -■* - m -j-h. --• dezelfde collega Gezagvoerder Dirk de Boer (53) en bootsman Henk Ree (53) werken sinds 1993 samen op beton- ningsvaartuig de Terschel ling van Rijkswaterstaat. Verpleegkundige Tim Olgers (52) en chauffeur Theo van Donkersgoed (55) werken sinds zeven jaar samen op de ambu lance bij Witte Kruis Noord en Oost-Gelderland. werkt als scheepsbouw kundige. Hij doet dit nu 6,5 jaar voor 40 uur in de week. Wat verdien je? Wat zijn je secundaire arbeidsvoorwaarden? Heb je ooit met succes over je salaris onderhandeld? Weet je wat je collega's verdienen? BABETTE RIJKHOFF Leeftijd: 30 jaar Aantal jaar werkervaring: 7 Aantal werkzame uren per week: 40 Functie: calculator Branche: techniek Leidinggevend: nee Volgens het Salariskompas is het gemiddelde salaris voor zijn functie 2.165 euro. ,,Ik had het hoger verwacht. Ook als ik naar m'n oudste studiegenoten kijk, vind ik dit wat laag." O Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl Tim Theo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19