Q reiskatern.nl NIEUWS 15 Boek nu deze reis op reiskatern.nL/pzc Dat stelde vicevoorzitter Frans Timmermans van de Europese Commissie gisteren bij de presen tatie van de wet. Daarbij was de kri tiek echter niet van de lucht. De inkt van de gisteren in Brussel gepresenteerde klimaatwet was nog niet droog of Timmermans kon alweer in de verdediging. Het zoge noemde 'kroonjuweel' van de Eu ropese 'Green Deal' waaraan de rest van de wereld een voorbeeld zou moeten nemen, werd nog bepaald niet van harte omarmd. Vooral het ontbreken van stevige maatregelen om de CO2-uitstoot voor 2030 terug te dringen ten opzichte van 1990, oogstte onbegrip. Volgens Greenpeace wordt door de EU zelfs kostbare tijd verspild. Het Wereld Natuur Fonds zocht vergeefs drastische maatregelen. EU-parlementariër Esther de Lange (CDA) vond het voorstel van de Commissie om indien nodig tus- sentijds het klimaatbeleid te kun nen bijsturen via zogenoemde 'ge delegeerde handelingen' (waarbij de doorgaans langdurige besluit vorming door de EU-ministers en het parlement wordt omzeild) daarentegen weer te ver gaan. Dat was een 'machtsgreep' van de com missie. ,,Door dit voorstel wordt het kli maatbeleid weggehaald bij de poli tiek en overgedragen aan ambtena ren en juristen. Het Urgenda-be- sluit in Nederland heeft laten zien dat de beste klimaatbedoelingen ook tot grote maatschappelijke spanningen kunnen leiden. Van deze lessen moeten we leren", al dus De Lange. De Commissie hoopt straks EU- landen die zich onvoldoende in spannen om Europa in 2050 kli maatneutraal te maken een gele kaart te presenteren. De lidstaat moet dan binnen een jaar verbete ring tonen. Anders... tja, dat valt dan te bezien. Sancties worden in zo'n geval zeker nog niet aangekon digd maar de Commissie dreigt wel 'de nodige maatregelen te treffen, in overeenstemming met de ver dragen'. Volgens een woordvoerder van de Europese Commissie is het niet de bedoeling om straffen uit te delen. ,,Het gaat om de klimaatneu- traliteit, dat is de stip aan de hori zon in 2050. We vullen alleen de weg daarnaartoe in, zoals is ge vraagd door de regeringsleiders." Timmermans erkende dat de plannen 'enorme inspanningen zullen vergen' en de impact dus eerst grondig in kaart moet worden gebracht. In september wordt eerst de bestaande uitstootdoelstelling nog eens tegen het licht gehouden. Reductie De Europese Commissie gaf eerder al aan dat de huidige doelstelling - een reductie met 40 procent ten op zichte van 1990 - naar 50 tot 55 pro cent getild zou moeten worden. Pas volgend jaar juni moet duidelijk worden wat dat zou betekenen voor de individuele doelstellingen van elke lidstaat. „Aanpassingen zijn een essentieel element van onze strategie", aldus Timmermans. Bosbranden, mislukte oogsten en overstromin gen laten dat volgens hem zien. „Iemand moet dan vaststellen of we nog op koers liggen." Klimaatverandering is een 'enorm en existen tieel probleem'. In de strijd daartegen vroeg Timmermans 'partners wereldwijd ons op deze reis te vergezellen. Ik zit graag in een wedstrijd waarin ie dereen wint'. Al met al werd het toch een wat verzuurd feestj e waar voor het Zweedse klimaaticoon Greta Thunberg als speciale gast in de Brusselse vergaderzaal was uit genodigd. Het idee was dat de Eu ropese Commissie geschiedenis ging schrijven met een Klimaatwet die de EU wereldwijd op de kaart zou zetten als hét voorbeeld in de strijd om de planeet van de ergste gevolgen van opwarming te red den. Dat blijkt nog steeds mogelijk, maar het begin was stroef. De Green Deal wordt vergezeld van investeringsplannen en een fonds om landen te steunen die buitenproportionele inspanningen moeten doen. 8-daagse cruise per 3*+ MS Ocean Majesty Ontdek het beste van Scandinavië donderdag 5 maart 2020 EU-klimaatwet onder vuur De Europese klimaatwet moet ervoor zorgen dat de EU-lidsta- ten 'gefocust en gedisciplineerd op het juiste pad blijven' om in 2050 de uitstoot van broeikas gassen tot nul te reduceren. De landen zijn verantwoordelijk voor het nakomen van die belofte. Bob van Huët Brussel Vicevoorzitter Frans Timmermans moest de klimaatwet - het kroonjuweel van de Green Deal - verdedigen. foto reuters Greta Thunberg en Ursula von der Leyen. FOTO AFP Arendal Oslo KristiansantHp^ Göteborg <P AalborgJ»ZVV k fX I Fredericia I DÜ Kopenhagen Meer informatie en boeken: Ga voor deze cruise naar onze website reiskatern.nl/pzc/STIP2006 of bel met Stip Reizen via 088 - 7070600 - ma t/m vrij 09.00 - 21.00 uur - za 09.00 -17.00 uur - zo 10.00-18.00 uur Q Bestemmingen De eerste bestemming van uw cruise is de hoofdstad van Denemarken, Kopenhagen. Bewonder de welbekende kleurrijke huizenrij aan 'Nyhavn' en bekijk het bronzen kleine zeemeerminbeeld van dichtbij. Vervolgens gaat u aan land in Göteborg. Deze Zweedse stad heeft een schitterende kust met meerdere eilanden. Gelegen in een prachtig fjord en omgeven door dichtbeboste groene heuvels ligt de Noorse hoofdstad Oslo. U blijft nog even in Noorwegen om een bezoek te brengen aan één van de belangrijkste kusthavens van Noorwegen, Arendal. Het schip vervolgt de route naar het Zuid-Noorse Kristiansand. Deze stad kent een karakteristiek centrum en heeft één van de grootste kerken van Noorwegen. De historische Deense stad Aalborg werd door de Vikingen gebruikt als handelspost en is alweer de een na laatste bestemming. Tot slot meer het schip aan in het historische Fredericia, een op een schiereiland gelegen cultuurrijke stad alvorens u van boord gaat in Kiel. Schip Het 3*+ MS Ocean Majesty is klein, maar fijn en heeft een intieme sfeer. Overdag kunt u heerlijk ontspannen op het zonnedek of laat u verwennen in de massage- en beautysalon. In het a-la-carte restaurant kunt u culinair genieten van de typische, regionale gerechten. Bewonder 's avonds in het theater wisselende shows of drink met uw reisgenoten een drankje in één van de twee bars aan boord. Geniet van uw bijzondere cruisevakantie aan boord van het 3*+ MS Ocean Majesty! Inclusief Busreis Amsterdam of Utrecht Kiel en v.v. 8-daagse cruise per 3*+MS Ocean Majesty met verblijf in een huttype zoals beschreven Verzorging o.b.v.volpension, inclusief ontbijt, lunch en diner 1/4 liter tafelwijn en tafelwater tijdens de hoofdmaaltijden Welkomstcocktail Havengelden Voorwaarden Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per hut excl. niet genoemde maaltijden en drank jes, optionele excursies en entreegel den, reis- en annuleringsverzekering, Calamiteitenfonds 6 2,50 per boe king, administratiekosten a 35 per boeking. De voertaal aan boord van het MS Ocean Majesty is Duits. Houdt er rekening mee dat alle communica tie zowel schriftelijk als mondeling in de Duitse taal is. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR Reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen. nl/algemene-voorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Busreis Nederland-Kiel Cruise o.b.v.volpension 1/4 liter tafelwijn en tafelwater tijdens de hoofdmaaltijden O.a. Kopenhagen, Göteborg, Oslo en Kristiansand Alléén vertrek op 24 mei Wegens een grote annulering bij een Duitse touroperator hebben wij een fantastische cruise kunnen inkopen tegen een enorm scherpe prijs! Stapt u op 24 mei aan boord van het 3*+ MS Ocean Majesty om de Scandinavische landen te ontdekken? De spectaculaire kustlijnen en pittoreske havensteden maken Scandinavië een ideale cruisebestemming. Per comfortabele touringcar reist u van Nederland (Amsterdam of Utrecht) naar Kiel, waar u aan boord gaat van het kleinschalige MS Ocean Majesty. Aan boord verblijft u o.b.v. volpension, waarbij ontbijt, lunch en diner inbegrepen is. Daarbij is 1/4 liter tafelwijn en tafelwater tijdens de hoofdmaaltijden ook inclusief. Wacht niet te lang, want er is beperkt plaats! Mogen wij u op 24 mei aan boord verwelkomen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15