Joodse aangifte tegen Bol.com NIEUWS 13 Verdacht van betrokkenheid bij moord advocaat Wiersum Guus Meeuwis De 26-jarige Anouar uit Maarssen voerde het gesprek op 15 maart 2019, een paar dagen nadat in de uitzending van Opsporing Verzocht aandacht werd besteed aan de moord op advocaat Derk Wiersum. In de uitzending ging het onder meer over de vluchtauto's die zijn gebruikt bij de moord. ,,Ik word ge zocht voor de moord op Wiersum en ga daarom een tijdje uit de lucht. Mijn dna is gevonden." Wat T. niet wist, is dat de recherche op dat moment al zijn gesprekken af luisterde. Na dit gesprek werd hij door een arrestatieteam van de po litie klemgereden en aangehou den. Sindsdien zit hij vast, omdat de politie bang was dat hij zou vluchten. Een week na de moord ging T. immers al een tijdje naar Marokko. Volgens het OM heeft T. een aansturende en coördinerende rol gehad in het voorbereiden van de moord. Hij zou de leiding hebben over een criminele groep in de buurt van Utrecht die gestolen au to's schoonmaakt en prepareert, zodat ze gebruikt kunnen worden voor criminele activiteiten. Zo had de groep volgens het OM de be schikking over een loods waarin een aantal van deze gestolen voer tuigen stond, voorzien van valse kentekenplaten. Bij een huiszoe king werd ook een groot aantal mobiele telefoons gevonden, waaronder speciale versleutelde PGP-telefoons. Ook een GPS-volg- systeem, vaak gebruikt bij liquida ties, werd gevonden. Naast Anouar T. zitten er nog twee verdachten vast: Giërmo B. uit Almere en B. uit Rotterdam. Het OM denkt dat zij betrokken zijn bij de uitvoering van de moord op Wiersum, en dat de auto's die zijn gebruikt bij voorverkennin gen in Wiersums straat en de daadwerkelijke moord zijn gele verd door de groepering van T. De advocaten van T. stellen dat hij weliswaar bezig was met gesto len auto's, maar dat dit te maken heeft met zijn verleden als plofkra- ker. ,,Hij wist niets over voorver- Hij wist niets van voorverkenningen met die gestolen auto's kenningen met die auto's, laat staan dat ze gebruikt werden voor een liquidatie." Zelf kwam T. ook nog aan het woord. Hij toonde zich een atypi sche verdachte, alleen al door zijn verschijning. Niet in een trainings pak van een grote voetbalclub, zo als veel moordverdachten vaak doen, maar in een keurig driedelig pak, compleet met zwarte gilet. Hij nam uitgebreid de tijd om in te gaan op de verdenkingen die er te gen hem liggen, en hekelde zijn manier van aanhouding. Hij zei te zijn gefolterd en mishandeld bij zijn aanhouding. Terwijl hij onder schot werd gehouden werd hem een grote skibril op zijn hoofd ge zet en werd hij in een auto ge duwd. Hem werd gevraagd zijn te lefoon per direct te ontgrendelen. Toen hij weigerde, werd hij naar ei gen zeggen stevig vastgepakt, waarbij zijn duim op het scherm van zijn smartphone werd geduwd om deze zo te ontgrendelen. Daarbij verwees T. naar internatio nale wetgeving, waaruit zou blij ken dat deze manier van werken verboden is. T's advocaten vroegen de rechtbank zijn voorarrest te schorsen, en stelden later dat T. voornemens is om tijdens latere zittingen te gaan verklaren. ,,Bij de politie gaat hij dat niet doen. Daar heeft hij geen vertrouwen in." Marengo Derk Wiersum was de advocaat van Nabil B., de kroongetuige in het liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi hoofdver dachte is. Aangenomen wordt dat Taghi en de zijnen met de moord wraak hebben willen nemen. Eer der werd ook B.'s broer doodge schoten. Van een officiële verden king tegen Taghi als opdrachtgever is nog geen sprake. Dat heeft advocaat Herman Loonstein in het KRO- N CRV-radioprogramma Spraakmakers bekendge maakt. De webshop raakte deze week in opspraak nadat bekend werd dat Bol.com meerdere antisemitische boeken te koop aanbood. Advocaat Loonstein stelt dat het verspreiden van racis tische, antisemitische en Ho- locaustontkennende boeken verboden is in Nederland. t Verspreiden van antisemitische boeken is in Nederland verboden Bol.com is zich bewust van de controverse rondom dit boek en heeft uit voorzorg een disclaimer op de site ge plaatst. 'Bol.com verkoopt miljoenen boeken. Als bol.com staan we niet achter alle boeken, in het bijzonder als ze schadelijk zijn of men sen kwetsen. We beschou wen het echter als een groter gevaar om te gaan bepalen welke informatie Nederlan ders en Belgen tot zich mo gen nemen, daarmee onder mijnen we het vrije woord en de democratie', valt te lezen. Volgens strafrechtadvocaat Sydney Smeets kiest Bol.com op deze manier voor de mak kelijke weg. ,,De boeken wor den niet verboden. Maar je hoeft ze ook niet te verko pen.'' Koop tickets en win! V^e,ühr Bestel tickets op pzc.nl/guus Het voordeel van PZC donderdag 5 maart 2020 PC Neef van Taghi: 'Ik ga een tijdje uit de lucht' Anouar T., verdacht van betrok kenheid van de moord op advo caat Derk Wiersum, werd aan gehouden nadat hij in een afge luisterd gesprek vertelde be trokken te zijn bij de moord. Anouar is de neef van de on langs in Dubai opgepakte Ri- douan Taghi. Yelle Tieleman Amsterdam -advocaat van T. Kijk op de site bij /video voor reacties na afloop van de zitting. HILVERSUM De Federatie Joods Nederland gaat meerdere aangiftes tegen Bol.com indienen voor 'het aanbieden en verspreiden van honderden extreem rechtse en antisemitische boeken'. Op 12,13 en 14 juni viert Guus Meeuwis het 15-jarig jubileum van zijn succesvoLle concertreeks Groots Met Een Zachte G. Sinds de eerste editie in 2006 is zijn concert in het Philips Stadion uitgegroeid tot het grootste jaarlijkse muziekspektakel van een soloartiest in Nederland. De show op 14 juni wordt gecombineerd met het EK-duel tussen NederLand en Oekraïne. Na het concert kijkt Guus met 34.000 bezoekers de wedstrijd Live op groot scherm, om vervolgens nog even op het podium terug te keren voor een toegift. Bestel nu tickets en maak kans op 2 kaarten voor een oefeninterland van het Nederlands Elftal!* Philips Stadion Eindhoven 12,13 en 14 juni ,1 *De winactie geldt alleen bij aankoop van kaarten voor de show van 14 juni. De ticketprijzen zijn afhankelijk van beschikbaarheid, rang en inclusief servicekosten. Anouar T. zegt te zijn mishandeld bij zijn aanhouding. ILLUSTRATIE ANP T. f-'-i O Avp Omdat je het verdient!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13