SONIC SOLUTIONS 10 ZEELAND INTERVIEW JORIS VAN DIJK EN MICHEL CLERX De Roosendaalse producers Joris van Dijk en Michel Clerx hadden nooit verwacht dat het nummer 'De Toreador' zo'n succes zou worden. ,,Niet te bevatten." Coen Hagenaars Roosendaal Vrijdagmiddag, vier uur. Muziekschool De Suite is donker, stil en verlaten. Althans, op één ruimte na: die van producers Jo ris van Dijk (44) en Michel Clerx (41). Terwijl de regen tegen de ramen klettert, zitten de mannen van de Roosendaalse productiemaatschappij Sonic Solutions in hun studio, stille tjes naar de Top 40 te luisteren. En niet voor niks. De door Sonic Solutions geproduceerde carnavals kraker De Toreador schiet van plek 39 naar nummer 14 en is daarmee de grootste stijger in die hitparade sinds anderhalfjaar. Iedere kroeg Carnavalvierend Nederland kon de afgelopen weken eigenlijk niet om De Toreador heen, de remake van Jacques Herb's nummer uit 1972 door dj-duo Opgeblazen en de Bossche zanger Wilbert Pigmans schalde uit de spea kers van zowat iedere kroeg. En dat is een succes met behoorlijk wat Roo- sendaalse randjes. Want niet alleen werd het num mer door het Roosendaalse produ cerstrio (Van Dijk, Clerx én Jarek Ma- thijssen, CH) geproduceerd, Pigmans zong de plaat in. Wat zal het zijn ge weest, een uurtje in hun studio aan de Burgerhoutsestraat? Die fla menco-gitaar? Je hoort de Roosen- daalse gitarist Jorge Nieuwenhuis. Die castagnetten? Clerx: ,,Effe ge leend uit een van de andere lokalen van de muziekschool.'' Clerx: ,,Nou, we hadden er eigenlijk weinig verwachtingen van, weet ik nog wel. Het was voor ons een dood normale opname, zoals we er al dui zenden hebben gedaan. We dachten dat het wel mooi zou zijn als het nummer hier en daar een beetje ge draaid zou worden, maar dat het zo'n succes zou worden... dat is nog steeds niet te bevatten.'' Van Dijk: ,,Het is een beetje een car navalskraker tegen wil en dank. Wil- bert heeft het nummer op 27 februari vorig jaar ingezongen en hij is rond de zomer online gekomen. We hoop ten dat De Toreador een leuke zomer- plaat zou zijn, maar toen deed ie gek genoeg helemaal niks." Van Dijk: ,,Ik denk omdat eigenlijk alles aan deze plaat klopt. Om te be ginnen heeft Wilbert het ook echt perfect ingezongen. Hij heeft een ge weldige stem en die lange noten zet ie perfect weg." Clerx: ,,En ik denk dat het ook qua muziek een erg toegankelijk nummer is: het is niet te hard voor de radio en niet te soft voor de kroeg, precies goed.'' Van Dijk: ,,Rond november, decem ber vorig jaar merkten we dat het nummer toch langzaam steeds popu lairder werd. Het had even tijd no dig.'' Clerx: ,,Vooral bij voetbalclubs blijkt het mateloos populair. Die maken er steeds eigen teksten op. Laatst kwam er ook een filmpje voorbij van fans van Heracles, die er met De Toreador een feestje van maakten op de tri bune." Van Dijk: ,,Richard (Elrico, CH) van Opgeblazen zocht dik een jaar gele den contact met ons. We kenden el- Het is een beetje een carnavals kraker tegen wil en dank PASPOORTEN kaar, we hebben eerder al eens sa mengewerkt. Hij wilde De Toreador van Jacques Herb in een nieuw jasje steken. Volgens hem gingen hele voetbalkantines op het origineel los, dus hij vond het tijd voor een moder nere versie. In principe wilden we dat met Jacques doen, maar dat ging niet. Moesten we verder zoeken." Clerx: ,,Wilbert kenden wij ook al langer en we wisten van hem dat hij een goede stem heeft." Van Dijk: ,,Inderdaad, je ziet ook wel eens zangers op braderieën, maar Wilbert is van een ander niveau. Die jongen kan écht wat. En hij was snel beschikbaar, zit niet vast aan een be paald label. Ik weet nog wel dat ie hier zei toen hij het nummer voor het eerst hoorde, dat het eigenlijk niet zo zijn stijl was. Nu wordt ie er door geboekt voor de Ziggo Dome. Ongelooflijk, hahaha!'' Van Dijk: ,,Ik denk dat dit wel het maximale is, hoor. En we zijn hier al ontzettend blij mee. Het valt name lijk echt niet mee om zo hoog in de Top 40 te komen, dan moet je ook opboksen tegen wereldsterren als Billie Eilish en Dua Lipa. Dat is nor maal niet te doen. Nu is het nummer de snelste stijger, maar volgende week kan ie weer dalen. Hopelijk leeft de plaat rond de zomer weer een beetje op." Clerx: ,,Voor een feestplaat is dit echt een enorm succes, daar gaan we eerst uitgebreid van genieten." Van Dijk: ,,En er komt sowieso een nieuwe single van Opgeblazen en Wilbert Pigmans, die mogen wij ook weer produceren. En volgend carna val komt De Toreador vast ook weer regelmatig voorbij. het hele jaar door, denk ik zelfs. Het is gewoon een lek ker nummer voor allerlei 'momen to's'." woensdag 4 maart 2020 VL Producers van 'De Toreador' genieten van het momento Hadden jullie ooit verwacht dat dit nummer zo'n hit zou worden? Hoe kan het dat het nu dan toch zo'n succes is? Hoe is het nummer eigenlijk tot stand gekomen? Producers Michel Clerx (links) en Joris van Dijk in hun studio in Roosendaal. FOTO PETER VAN TRIJEN/PIX4PROFS -Michel Clerx Michel Clerx Geboren op 17 december 1978 Woonplaats: Roosendaal Getrouwd met Sophie, twee kinde ren: Teun en Giel Opleiding: kmbo en meao Joris van Dijk Geboren op 31 december 1975 Woonplaats: Roosendaal 16 jaar samen met Saskia, twee kin deren: Daan en Sem Opleiding: mbo detailhandel Bekend van: het eigen nummer The Logical Song uit 2001 en het produ ceren van onder meer 'Ik wil je' van Starkoo, 'Fucking Vet' van Britt Dek ker en 'DeToreador' van Opgeblazen en Wilbert Pigmans En nu is het nummer een snelle stijger in de Top 40. Waar gaat dit stoppen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55