Horecabeurs De Versmijn laat zien waar de streek sterk in is IN DE REGIO 6 Hartenkreet architect MIJN DORP, MIJN STAD Fierloos is als architect betrokken bij de nieuwbouw van 34 apparte menten aan de Bellamystraat in Terneuzen, het Bellamyhof op de plek van de verpauperende Opstan- dingskerk. Dat plan is bedoeld voor de doelgroep waarvoor hij zegt op te komen, onder anderen starters op de woningmarkt en ouderen. Juist tegen dit project heeft de pro vincie bezwaar gemaakt, omdat Probeer als jonge starter maar eens aan een koopwoning te komen Terneuzen hiermee het aantal nieuw te bouwen woningen zou overschrijden. ,,Het gaat mij niet alleen om dat plan", haast Fierloos zich te zeggen. ,,Ik heb ook de indruk dat het wel goed komt met het Bellamyhof, maar er is veel meer aan de hand. Zeeuws-Vlaanderen is geen krimp- gebied meer. De grote bedrijven in de Kanaalzone trekken veel mensen van buiten aan. Inmiddels zijn hier zo'n 2300 arbeidsmigranten. En Zeeuws-Vlaanderen is vanwege de voor België relatief lage prijzen blij vend in trek bij Vlamingen. Dan gooi je als provincie de boel niet voor jaren op slot." Veel nieuwbouw zit nog in de planning, erkent Fierloos, maar er is volgens hem meer, andersoortige nieuwbouw nodig. ,,Het aantal een persoonshuishoudens en ouderen blijft groeien. Bij die groepen zit de grootste vraag, en dan praat je niet over eengezinswoningen, zoals er veel zijn in Zeeuws-Vlaanderen en ook nog veel nieuw worden ge bouwd." De rem die de provincie op nieuwbouw zet, leidt er volgens Fierloos toe dat jongere alleenstaan den en ouderen niet aan de beurt komen. „Gelukkig heeft burge meester Jan Lonink van Terneuzen de provincie daarop aangesproken, maar verder is het opvallend stil." Aanbod in elkaar gezakt Dat de Zeeuws-Vlaamse woning markt de laatste jaren sterk is ver anderd, blijkt uit de aantallen wo ningen die te koop staan. In de stad Terneuzen zijn dat er nog 172, af gaand op de website Funda, maar daar zitten tientallen woningen tussen die onder voorbehoud zijn verkocht. Het aanbod in plaatsen als Zaamslag (tien woningen), Hoek (achttien), Sluiskil (zeventien), Westdorpe (veertien) en Sas van Gent (vierendertig) is in elkaar ge zakt. Fierloos: „Probeer als jonge starter maar eens aan een koopwo ning te komen in Zeeuws-Vlaande- ren. Helaas worden ze al te vaak af getroefd door beleggers die zo kun nen afrekenen om voor hoge prij zen te gaan verhuren." Tssss. Gerry Coudyzer legt een jaap van een diamanthaas op de plaat. ,,Hier, proef maar", en hij biedt zijn publiek een stuk aan. Prachtig rundvlees, dat niet meer nodig heeft dan een snufje zeezout en een draai van de pepermolen. Coudyzer werkt voor Pinki uit het Vlaamse Aalter, dat gespeciali seerd is in gevogelte en vlees. ,,Vo- rig jaar stonden we hier voor het eerst." Geuren van garnalen, vlees en frituurvet vulden gisteren de vismijn, die voor de derde keer gastheer is van de horecabeurs. Een dienblad met garnalenkroket ten gaat rond. ,,Iets te veel bloem", fluistert een doorgewinterde Bres- siaanse garnaalkrokettenbakker. Bianca van Ommen staat namens de Hulster bierbrouwerij Ver meersen op de beurs. Ze loert met interesse naar het kraam van likeur Hierbas de las Dunas. ,,We zijn hier ook om te netwerken. Ik kijk altijd of ik iets zie waar wij ook wat mee kunnen. Met De Ambachterie hebben we vorig jaar samenge werkt." Everzwijn De Ambachterie in Oostburg maakt diverse soorten kroketten. ,,We hebben een wildkroket met everzwijn gemaakt, daarin zat Zondebok verwerkt, een bier van Vermeersen", vertelt Ellen Cop- pens van De Ambachterie. ,,Onze kroketten bestaan sowieso voor tachtig procent uit Zeeuwse pro ducten." Coppens staat met veel plezier op de beurs. ,,Niet alleen restaurants, iedereen wil tegen woordig lokale producten. Daar ben ik groot voorstander van." We zijn hier ook om te netwerken. Ik kijk altijd of ik iets zie waar wij ook wat mee kunnen Toneelstuk van Johan Dobbelaar Parkinson-Inn parkinson en hun naas ten. Thema is parkinson en geriatrie. Aanvang 14.00 uur, deelname kost 2,50 euro, aanmel den kan via parkinso- ninnzvl.nl of 0115 561507. Friends of Folk De Friends of Folk ver zorgen zaterdag vanaf 20.00 uur voor de acht ste keer een Iers/ Schotse/Keltische mu ziekavond in De Halle. De Friends bestaan dit jaar tien jaar. Voor dit optreden hebben zij Zeeuws-Vlaamse gast- musici uitgenodigd. Kaarten a tien euro via dehalle@zeelandnet.nl of via 0115 562140. Bingomiddag middag een bingomid dag gehouden. Er wor den vijf rondes ge speeld. De middag be gint om 14.00 uur. En tree bedraagt 2,00 euro, bingokaarten kosten 0,50 euro per stuk. helminalaan 7, 10.00 - 12.00 uur en 13.30 - 16.30 uur: Kleding- verkoop voor vasten actie; Warande, 13.00 uur: Kaarten; Gymzaal ba sisschool Inghelo- senberghe, 13.30 uur: Kidsgym (3,5 - 6 jaar); woensdag 4 maart 2020 'Bouw meer en andere woningen' Een hartenkreet mag je het wel noemen, geslaakt door architect Nico Fierloos uit Terneuzen. Zeeuws-Vlaanderen snakt vol gens hem naar meer nieuw bouw, vooral van appartemen ten voor alleenstaanden en ou deren. En dan gooit tot zijn er gernis 'de provincie de komende negen jaar de deur in het slot'. Harmen van der Werf Terneuzen -Nico Fierloos, architect Kippenchips, diamanthaas en diverse soorten bitterballen. Ze waren gistermiddag allemaal te proeven op horecabeurs De Versmijn in de Breskense vis mijn. Horecaondernemers proeven elkaars kunde en zien daardoor brood in samenwer king. Breskens -Bianca van Ommen, Vermeersen BIERVLIET Het 25ste toneelstuk van Johan Dobbelaar gaat zaterdag in pre mière in het dorpshuis van Biervliet. Toneelclub 'Kakentoe' brengt de ko medie: 'De Biervlietse Paus'. Aanvang om 20.00 uur. Kaarten zijn te koop tijdens de ver koopuren in het dorps huis. TERNEUZEN In Ter Schorre aan de Bachlaan vindt vrijdag een Parkinson-Inn plaats voor mensen met AXEL Johan Dobbelaar. foto camile schelstraete TERNEUZEN In dienstencentrum De Veste wordt woensdag- AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 uur: Open; Gregoriuscen- trum, 13.00 uur: Kaar ten; De Halle, 13.30 uur: Informatie over milieuvriendelijke producten; GRAAUW Dorpshuis, 10.00 uur: Samen koken en eten; 13.00 uur: Creatief (Open baar); HULST Gymzaal Gil denstraat, 19.30 uur: Bewegen voor senio ren; Jongerencen trum Komma, 15.00 uur: Open; Den Dul- laert, 19.30 uur: Le zing klimaatacties; KLOOSTERZANDE Binnendeur, 09.45 uur: Wandelclub; Marijkeplein, 08.30 uur: Weekmarkt; WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Creatief; OOSTBURG Ledel- plein en markt, 08.30 uur: Weekmarkt; Jota, 10.00 uur: Ont moeting stichting de mentie vriendelijk; Kerkcentrum, 09.00 uur: Open kring, ont moeting en gesprek; OSSENISSE 't Schal- lemaaj, 20.00 uur: Zangkoor De Hoge Noo(d)t (openbaar); SAS VAN GENT Wil- SINT-JANSTEEN De TERNEUZEN Markt, 08.00 uur: Week markt; Portaal van Vlaanderen, 13.00 - 17.00 uur: Info cen trum geopend; Vlie gende Vaart, 16.00 uur: Sporten voor jongeren met een be perking. Gerry Coudyzer (links) bakt een stuk diamanthaas voor bezoekers van horecabeurs De Versmijn FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53