til Ca 7 Goudprijs op hoogste niveau ooit goudwisselkantoor REIMERSWAAL INWONERS MOGEN ZELF SOORT KIEZEN Wat als je meer bomen kapt dan je kunt herplanten? Reimerswaal heeft de oplossing. In te smalle straten krijgt iedereen die wil een boom in z'n voortuin. Ook deelt de gemeente bomen uit aan basisscholen, al staan die nog bepaald niet in de rij voor zo'n groen cadeau. Bewoonster J eanin Tramper vindt het nog steeds 'verschrikkelijk' dat de Japanse kersenbomen in de Doelstraat gekapt zijn. „Tijdens de bloei was de straat een grote roze zee. Zelfs vanaf de oude vuilnis belt bij de zeedijk kon je het zien. En als je door de straat liep, was het één groot gezoem van de bijen. Ongelofelijk hoeveel insecten daarop afkwamen." Helaas voor Je- anin is dat voorgoed verleden tijd. De gemeente Reimerswaal heeft alle bomen gerooid. ,,Een paar da gen voor het gebeurde kregen we een brief. Bezwaar maken kon niet. Omdat de de stammen min der breed waren dan 20 centimeter was een kapvergunning niet no dig. Nou, sommige waren echt véél dikker. Aan het eind van de straat kun je het nog goed zien. Echt kwalijk hoe dat is gegaan." Rollator Verderop in de Doelstraat is meer begrip voor de kap. ,,De bloemen waren prachtig, maar de bomen waren erg onhandig. Voor mijn moeder was het met haar rollator gewoon geen doen", vertelt een bewoonster. Ook zij kreeg het aan bod om een boom in haar voor tuin te planten als compensatie voor de kaalslag. ,,Ik vind het een leuke actie. Mijn man heeft een eik gekozen. Eén die niet zo breed wordt, want er moet daar ook nog een auto staan." Een paar huizen verderop is Jelle Klap met zijn broer en neef bezig zijn tuin te bestraten. De voortuin staat vol met pallets klinkers. ,,Maar er komt ook nog groen hoor. Een stuk of drie, vier kezeboompjes denk ik." Het aanbod van de ge- J**#!* llfc* meente heeft hij afgeslagen. ,,Ik wil graag kleinere boompjes en niet één grote boom", legt hij uit. ,,Misschien kun je ze declareren", lacht z'n broer. Biodiversiteit Jeanin hoefde niet lang te denken over het aanbod. ,,Wij hebben am- berboom gekozen. Die kleurt heel mooi rood in de herfst." Ze heeft er begrip voor dat Reimerswaal geen nieuwe bomen in het smalle trottoir zet. ,,Het voordeel is dat er nu verschillende bomen terugko men in de straat. Dat is goed voor de biodiversiteit." Ze vindt dat de gemeente nog meer kan doen op dat gebied. ,,Verbied dat mensen de auto in de voortuin parkeren. Daardoor verstenen de tuinen." In totaal hebben zeventien be woners het aanbod geaccepteerd. ,,We zijn positief verrast over het resultaat. Het is ook mooi verdeeld over de hele straat", zegt wethou der Jaap Sinke. Volgens hem zijn er de laatste tijd best veel bomen ge- rooid. ,,Soms vanwege herstructu rering, soms omdat ze ziek zijn. We zien dat vaak minder bomen worden teruggeplant omdat we bomen meer groeiruimte willen geven." Betonnenvlakte Dat verlies wordt dus gecompen seerd door bomen uit te delen voor in de voortuinen. Daarnaast wil Reimerswaal ook bomen plan ten op schoolpleinen. Dat loopt nog geen storm: van de 16 scholen heeft alleen obs Parelmoer in Yer- seke positief gereageerd. ,,Wij wil len graag meer groen op het plein. Toen de school tien jaar geleden is gebouwd, was het één betonnen vlakte. Alleen onze buurschool heeft één boompje. Het geld was denk ik toen op", zegt directeur Fons Neelen. De aanplant van vier bomen past helemaal bij de andere na tuurprojecten van Parlemoer. Vol gens Neelen is ook de schaduw werking welkom. ,,Voor de hete dagen hebben we hele grote para sols aangeschaft. Maar bomen los sen dat probleem natuurlijk veel beter op." Wethouder Sinke hoopt dat an dere scholen ook overstag gaan. ,,Daarom gaan we ze nog een keer een brief sturen." Advertentie Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudbaar bezit kan nu zijn slag slaan. De afgelopen week steeg de goudprijs tot het hoogste niveau in jaren. Het oude horloge van oma, een gebroken ketting of een geërfde gouden munt leveren nu serieus geld op. Het Goudwisselkantoor merkt door de stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Veilige haven De rente is laag. Of beter gezegd: er is bijna geen rente meer. Op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. De afgelopen week bereikte die zelfs het hoogste niveau allertijden. Beleggers op de beurzen vrezen grote verliezen en vluchten in de veilige haven van goud. De grote vraag drijft de waarde van het edelmetaal flink op. Profiteren Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren weet Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Hij herinnert zich nog goed de drukte tijdens de zomer van 2011. "De financiële crises zorgde toen ook voor een enorme stijging van de goudkoers. Dagelijks stonden er rijen bij onze kantoren van mensen die daarvan wilden profiteren, ledereen zocht zijn kasten na om 'onbruikbaar goud' te verzilveren." Gemoedelijke sfeer "Of de gekte van toen zich weer herhaalt, zullen we zien. Maar in de media staat het goud flink in de schijnwerpers. Dat levert flink wat extra aanloop op. En als de wachtkamers van de kantoren weer gaan uitpuilen zoals in 2011? Met lekkere koffie, airco, een gemoedelijke sfeer én een hoge opbrengst was dat voor de mensen het wachten meer dan waard." Goudwisselkantoor Goes Dankzij meer dan 85 Goudwisselkantoren in Nederland en België is er altijd een kantoor dichtbij. Zo kunt u terecht bij het Goudwisselkantoor in Goes, op Piet Heinstraat 2b. Bezoekers zijn de gehele week welkom, zonder dat een afspraak nodig is. Taxatie is gratis én vrijblijvend. Bij verkoop wordt het geld direct uitbetaald. Goes www.goudwisselkantoor.nl woensdag 4 maart 2020 BE Boom als cadeau van de gemeente Melita Lanting en Joeri Wisse Kruiningen/Krabbendijke I HÜa i'J*. m Jeanin Tramper met de geschonken boom. foto marcelle davidse Nu is het moment om uw oude goud te verkopen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52