IN DE REGIO 6 Zierikzeese bevolking doet gretig mee aan handtekeningenactie MIJN DORP, MIJN STAD Wendy Wagenmakers Zierikzee Stuut, bekend van de gelijknamige keukenzaak, heeft zich opgewor pen als strijder voor Zierikzeese centrumbewoners die hun auto nergens kwijt kunnen en zijn be straft met een prent onder hun rui tenwisser. Dat heeft ze geweten. Het regende duimpjes op haar eer ste oproep om het parkeerbeleid aan de kaak te stellen en nadat ze een handtekeningenactie lan ceerde, kwamen er meer dan acht honderd krabbels binnen. In amper zes weken tijd. Mensen klampen me gewoon aan om hun verhaal te doen Stuut is beduusd. „Mensen klam pen me gewoon aan om hun ver haal te doen. Of ze duwen handge schreven brieven bij mij in de bus. Het is duidelijk dat dit probleem heel erg leeft in Zierikzee." Duitsers Eén van die brievenschrijvers was Herman Rietdijk (84) die maar rondjes bleef rijden met zijn Re- naultje, op zoek naar een parkeer plaats die een beetje in de buurt was van zijn woning aan 't Vrije. ,,Op een gegeven moment heb ik 'm maar achter de Albert Heijn gezet. Nou, toen ik terugkwam had ik een prent. Een paar weken ervoor óók al. En echt, ik heb niks tegen Duit sers, maar die hebben nooit een prent!" Er zijn te weinig parkeerplaatsen voor vergunninghouders, betoogt Rietdijk. ,,Daar moet de gemeente echt iets aan doen. Toevallig zag ik laatst de burgemeester. Aardige ke rel. Hij hielp me uit mijn auto om dat hij zag dat ik moeilijk ter been ben. Ik zeg: bent u niet de burge meester? Het schoot door mijn hoofd: zal ik erover beginnen? Maar ja, die man gaat binnenkort weg. Ik wil hem hier niet meer mee lastig vallen." Beleid Stuut snapt precies wat Rietdijk be doelt. ,,Ik woonde zelf jaren in het centrum, waar het altijd vol staat met auto's van toeristen. Dan mo gen we in de Mosselboomgaard en de Gasthuisboomgaard parkeren, maar daar zijn maar tien plekken voor bewoners. Die zijn altijd vol. Terwijl er nog zeker vijftig plaatsen voor bezoekers zijn. Helemaal leeg! Zet je auto maar dicht tegen de ver- gunningplekken aan, zeggen hand havers, dan geven we geen bekeu ring. Hartstikke fijn, maar dat is toch geen beleid?" Dat beleid is er wel, maar wordt momenteel vernieuwd. En dat duurt al best een tijdje. Maar, be- looft wethouder Ankie Smit, het eind is in zicht. ,,In april komt er een avond dat bewoners kunnen inspreken en wij de uitkomsten van onze enquête bekendmaken. Meer ruimte creëren kunnen we niet, maar misschien kunnen we wel minder vergunningen uitgeven of de tijd van vergunningparkeren verlengen. We weten dat er iets moet veranderen." Theatergroep Zierik speelt nieuw stuk Bijeenkomst over WhatsApp Lezing schrijfster Ankie Hettema woensdag 4 maart 2020 Massaal protest parkeerbeleid Monique Stuut heeft al achthonderd handtekeningen verzameld tegen het Zierikzeese parkeerbeleid. Herman Rietdijk (84, l) rijdt regel matig rondjes op zoek naar een plek die een beetje in de buurt is van zijn woning, omdat hij slecht ter been is. foto ernesta verburg De handtekeningenactie die Mo nique Stuut houdt tegen het Zie- rikzeese parkeerbeleid, loopt als een tierelier. Al meer dan acht honderd mensen hebben hun steun gegeven. -Monique Stuut, initiatiefnemer ZIERIKZEE De nieuwe voorstelling 'Familie' van Theater groep Zierik gaat vrijdag in première in Theater De Verdieping. De voor stelling, onder regie van Cees Möhlmann, vertelt het verhaal van de fami lie Tegenkamp die een weekend in een Zwit sers chalet op de plan ning heeft staan. Moe der is uitbehandeld en de familie komt nog één keer bij elkaar om op warme wijze afscheid te nemen. Gezellig wordt het echter niet en warm al helemaal niet. Na de première is de voorstel ling in maart op verschil lende avonden te zien. theatergroepzierik.nl. ZIERIKZEE In de bibliotheek is er donderdag een bijeen komst over WhatsApp. Tijdens de workshop wordt uitleg gegeven over het gebruik en in stalleren van WhatsApp op een smartphone. Deelnemers dienen een opgeladen smartphone mee te nemen. Van 13.00 tot 15.00 uur is ie dereen welkom. Meer in formatie op bibliotheek- oosterschelde.nl. In de Zierikzeese bibliotheek wordt een bijeen komst over WhatsApp gehouden. MIDDELBURG In de bibliotheek van Middelburg geeft schrijf ster Ankie Hettema vrij dag een lezing op ver- zoek van het Lectorium Rosicrucianum. De le zing gaat over haar nieuwe boek De Para dijsvogel en andere my thische dieren. Aanvang om 20.00 uur. De toe gang is gratis. BRUINISSE Dorpshuis, 8.45, 10.30 en 19.30 uur: Yoga, 18.00-19.00 uur; Karateles voor kinderen,19.30 uur: Badminton; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Biljartclub Touché; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Re petitie Muziekvereni ging Con Amore, 20.00 uur Badmin- tonavond; NOORDWELLE Corneliuskerk, 17.00 17.45 uur: Meditatief zingen bij Klooster- welle; RENESSE Blikmuseum de Blik vanger, 14.00-17.00 uur: Paasexpositie; Dorpshuis, 9.00 10.00 uur: Yoga Stef- fine; SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.15 uur: Yoga; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wie ken, 13.30 uur: Hand- werkcafé; FiZi, 15.00 uur: The Addams Fa mily, 20.00 uur: Para site; Gasthuiskerk, 19.30 uur: Lezing Theoloog des Vader lands Stefan Paas; Gebouw 4SD, 10.00 uur: Koffie inloop, 14.30 uur: Kin derclub, 19.00 uur: Jongerencentrum geopend; Gebouw de Driehoek, 8.45 en 10.00 uur: Fytaal Pila- tes; Gravensteen, 14.30 uur: Rondlei ding door de oudste gevangenis van Zee land; Parochiecen trum Mosselstraat 4, 13.30 uur: Informatie middag Wonen en Zorg; Stadhuismu seum, 11.00 17.00 uur: Kijk onder de Kap; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 13.30 16.30 uur: Thuis in je Dorpshuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49