Inhaalzege geeft Dauwendaele weer wat lucht II Schuldbewuste Ben Sellam in beroep tegen straf KNVB Top 5 9 geleden zelfs naar Kaapstad. Hij woonde vier maanden lang in Zuid-Afrika. ,,Ik heb dankzij rugby meer van de wereld gezien. De sport is een belangrijk onder deel van mijn leven." In de afgelopen acht jaar miste Otte geen enkel competitieduel. Tussen 9 maart 2012 en 16 februari 2020 deed hij onafgebroken mee, met als hoogtepunt het kampi oenschap in 2018. ,,Ik heb een hoge pijngrens en ik ben niet blessuregevoelig. Dat heeft met mentaliteit te maken. Ik ga altijd door." Dat deed hij twee weken gele den ook, tegen The Jukes 2 (28-10 winst). Een knieblessure speelde op, maar de recordhouder gaf zich niet gewonnen. ,,Ik zat middenin de wedstrijd. Niet te flauw." Ik zat middenin de wedstrijd. Niet te flauw Na afloop ontstond er vocht in zijn knie. Al sinds oktober 'ha pert' het gewricht. In de dagen na de wedstrijd namen de klachten toe. ,,In en uit de auto stappen ging lastig." Een specialist oor deelde dat er 'niets kapot' is. ,,Ik heb last van een ontsteking of ir ritatie. Het herstel gaat tien tot twaalf weken duren." Otte - in het dagelijks leven werkzaam als projectleider in de bouw - liet noodgedwongen ver stek gaan tegen koploper Breda (31-40 nederlaag, met een bonus- punt). Wel droeg hij zijn steentje bij als grensrechter. ,,Ik blijf be trokken. Het is belangrijk om dit over te brengen op de volgende generatie." Ondanks zijn weloverwogen besluit verbeet de inwoner uit Le- wedorp zich langs de kant. ,,We hadden eigenlijk niet genoeg spe lers. Het liefste trok ik mijn spul len aan om te helpen." Toch be dwong hij zich. ,,Ik koos voor mijn herstel. Ik wil nog minimaal tien jaar rugbyen." Na afloop was De Nooijer opge lucht: ,,Deze hadden we wel even nodig. Het was van allebei de ploegen niet hoogstaand. Wij krij gen drie of vier kansen en schie ten er twee in." In de 24ste minuut van de eer ste helft was het Mahboeb Rahimi die de Middelburgse ploeg aan de voorsprong hielp. Na een prima aanval over de linkerflank werkte Rahimi de bal bij de tweede paal binnen. Die stand bleef lange tijd staan. Pas in de 85 ste minuut was het Okan Baskos die met de tweede treffer namens FC Dau wendaele het duel op slot gooide. Van binnen het strafschopgebied forceerde Baskos met een volgens De Nooijer 'zacht schotje' in de open hoek de beslissing. De Nooi- jer: ,,Dat was wel een bevrijding. We stijgen nu twee plaatsjes." Ranglijst Voor FC Dauwendaele betekende de zege de eerste thuisoverwin ning sinds 2 november 2019, toen de ploeg Veere met 5-0 klopte. Door de zege is FC Dauwendaele GOES en GPC Vlissingen (op Wij krijgen drie of vier kansen en schieten er twee in doelsaldo) op de ranglijst gepas seerd en staat het met GPC Vlis- singen na zestien duels op zestien punten. GOES, Veere en De Noor mannen staan op plaats twaalf, dertien en veertien. Bevelanders, de ploeg van verliezend trainer Renato Dijkstra, blijft na de ne derlaag op de achtste plaats met 23 punten het rechterrijtje aanvoe ren. Naar aanleiding van het incident in de wedstrijd tegen FC Boshuizen werden hij en ploeggenoot Milton Roemeratoe bestraft door de voet balbond. Roemeratoe kwam er met vier maanden schorsing vanaf, voor Ben Sellam dreigt een veel langere uitsluiting. In het vonnis nam de KNVB mee dat de doelman in het verleden vaker gele en rode kaarten gepakt heeft. „Natuurlijk heb ik wel vaker kaarten gepakt, maar mijn laatste rode kaart dateert uit 2012. Dat waren twee gele kaarten in een zaalwedstrijd van Groene Ster'', verzucht hij enigszins teleurgesteld over het beeld van hem dat nu is ontstaan. ,,Ik wil absoluut niets goedpra ten. Sterker nog, ik schaam me ka pot voor wat er die dag gebeurd is'', blikt Ben Sellam terug. Hij bena drukt juist 'totaal geen agressiviteit te supporten'. Daarbij verwijst de 27-jarige Vlissinger naar zijn baan als pedagogisch medewerker in de Ik ben altijd op een positieve manier met mijn sport bezig geweest en heb daar ook veel vrije tijd in gestoken zorg. Ook noemt hij de verschil lende (vrijwillige) functies die hij binnen de sport heeft bekleed, zo als scheidsrechter en het verzorgen van clinics. ,,Ik ben altijd op een po sitieve manier met mijn sport bezig geweest en heb daar ook veel vrije tijd in gestoken.'' Met de straf van 15 maanden, waarbij hij geen enkele functie bin nen het veld- en zaalvoetbal mag uitoefenen, gaat hij dan ook niet ak koord. Welke straf hij wel gepast vindt kan hij niet zeggen, maar Ben Sellam hoopt vooral dat de KNVB in wil zien dat het beeld dat nu van hem geschetst wordt niet overeen komt met de realiteit. ,,Je straft mij het meest door me het voetballen af te nemen. Die straf verdien ik ook als je kijkt naar wat er gebeurd is'', erkent hij schuldbewust. ,,Maar met deze straf kan ik bijvoorbeeld ook geen clinics meer voor de jeugd verzorgen.'' Angstvallig stil Van zijn club VC Vlissingen ont ving Ben Sellam sinds het incident opvallend weinig steun. Sterker nog, het bleef angstvallig stil. ,,Het enige contact sindsdien is met de trainer geweest, nadat de straf be kend was geworden. Verder heb ik niets meer van de club gehoord'', vertelt Ben Sellam, die vanuit Groene Ster juist wel wordt bijge staan door voorzitter Youssif Ham- zaoui. ,,Yous heeft me heel enorm geholpen in deze moeilijke en voor mij compleet nieuwe situatie. Daar ben ik heel dankbaar voor.'' iiimiimr mm wil» mi Mil UÊÊimiiimii! 1 IPPl® woensdag 4 maart 2020 nog tien jaar door Achtereenvolgende duels voor Tovaal Jan Otte (144 duels) 9 maart 2012 - 16 februari 2020 Rik Markusse (126 duels) 2 april 2008 - 27 september 2015 Maghiel Hanse (108 duels) 1 23 maart 2014 - heden Jan-Joost Wiebrens (70 duels) 19 oktober 2014 - 7 oktober 2018 Jan Moelker (69 duels) 20 november 1988 - 15 november 1992 - Jan Otte (34) In de derde klasse A boekte FC Dauwendaele dinsdag een 2-0- zege op Bevelanders. De ploeg van trainer René de Nooijer boekte tijdens het inhaalduel zo de vijfde zege van het sei zoen en neemt daarmee wat afstand van de onderste regio nen. Klaas Verspoor Middelburg - René de Nooijer Bevelanders-speler Niels Versluis (nummer 4) legt aan voor een pass. Teamgenoot Quinten Leenpoel (3) kijkt toe en Dauwen- daele-speler Mahboeb Rahimi zet aan. foto boaz timmermans Karim Ben Sellam gaat in beroep tegen de straf van vijftien maan den die hem door de KNVB is op gelegd. De reservedoelman van Vlissingen heeft heel veel spijt van zijn actie op 26 januari, maar is van mening dat de KNVB hem ten onrechte neerzet als een agressieve jongen. „Toen ik de beelden terug zag schrok ik me rot. Het was een totale black out.'' Menno Kole Vlissingen - Karim Ben Sellam (27) ^P^BSSSM l'iiffiilrWlfiTSl' '"IfïiF JjpSi •hi k iij ipMjr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41