I Jzendijke bekert door naar halve finale 8 Brian van Goethem 58ste in Le Samyn Lucky loser in Lyon in drie sets onderuit Karelse eenvoudig naar kwartfinales Jan Otte van Tovaal miste in acht jaar tijd geen enkel competitie duel. ,,Ik heb een hoge pijngrens." RUGBY RECORDHOUDER Lesley Pattinama-Kerkhove is op het WTA- toernooi van Lyon in de eerste ronde uitge schakeld. Ze verloor in drie sets van de Slo waakse Viktoria Kuzmova: 2-6 6-2 2-6. De uit Zierikzee afkomstige tennisster werd in Lyon als 'lucky loser' toegelaten tot het hoofdtoer nooi. Zondag sneuvelde ze eigenlijk in de laat ste ronde van het kwalificatietoernooi. Door het terugtrekken van Paula Badosa kwam er echter een plek vrij, die door Pattinama-Kerk hove werd ingenomen. In het dubbelspel speelt Pattinama-Kerkhove woensdag aan de zijde van Bibiane Schoofs. Zij nemen het in de eerste ronde op tegen het Belgische duo Greet Minnen en Alison van Uytvanck. Door twee onverwachte nederla gen in de competitie (tegen Ter Leede en Hercules) is IJzendijke zijn riante uitgangspositie kwijt geraakt. In de aanloop naar de top per en halve derby komende zater dag tegen de nieuwe koploper Sparta/JVOZ kon de formatie van trainer Nico Knol wel een oppep per gebruiken. En daar zorgde het team zelf voor. Na zes minuten leidde IJzen- dijke al met 0-2 in de doorde weekse kwartfinale. Knol: ,,We hadden afgesproken om meteen vol druk op de ketel te zetten en na een kwartier te zien hoe zich dat zou ontwikkelen.'' Baardwijk wist zich geen raad met die vroege druk. Eerst profiteerde Sylvana Tieleman van paniek bij de tegen stander (0-1) en vervolgens Ro- sanne Lammers (0-2). ,,Toen was het een kwestie van uitspelen. Ei genlijk ging dat ook makkelijk. Baardwijk zakte best ver in op ei gen helft en wij speelden het bal letje rustig rond. Het was wachten op de gaten en daar dan op snel- heid van profiteren. We zijn geen moment in problemen geweest.'' Hattricks Na de 0-2 zorgde Rosanne Lam- mers met twee doelpunten kort voor rust al voor de beslissende kloof. Eén op één met de keeper zorgde ze voor 0-3 en uit een vrije trap voor 0-4. Daarmee voltooide ze een zuivere hattrick. Na de pauze zorgde Sylvana Tieleman uit een voorzet voor 0-5, waarna Baardwijk tegenscoorde. Het slot akkoord kwam via de derde treffer van Tieleman. In de halve finale speelt IJzen- dijke tegen de winnaar van het duel tussen SC Gastel en OVV'67, dat donderdagavond gespeeld wordt. Wielrenner Brian van Goethem uit Terneu- zen is gisteren 58ste geworden bij de Belgi sche koers Le Samyn. Van Goethem finishte in een groep op een kleine vijf minuten van de Franse winnaar Hugo Hofstetter. De renner van het Belgische Lotto-Soudal reed Le Samyn al voor het vijfde jaar op rij. Afgelopen week end reed hij in België ook al Omloop Het Nieuwsblad (niet gefinished) en Kuurne- Brussel-Kuurne (57ste). Thijs de Lange uit Kattendijke haalde de eind streep niet. Bij de vrouwen reed de Middel burgse Yva Geluk haar eerste koers in dienst van een nieuwe ploeg. Ook zij moest vroegtij dig de strijd staken. Delta Sport Handbal Trainer Jonh Karelse heeft zich met Achilles Veen eenvoudig geplaatst voor de kwartfinale van de districtsbeker. De oefenmeester uit Wemeldinge zag zijn ploeg gisteravond met 0-6 winnen op bezoke bij Altena. Achilles Veen treft in de kwartfinale Halsteren zater dag. Dat won gisteravond na een 1-1-eind- stand en penalty's van Baronie. Baronie-trainer Jurriaan van Poelje liet de Zeeuwen Bjorn Quartel, Mark Schuit en Jason Tjien-Fooh alledrie op de bank beginnen. Aart Veldhof ontbrak bij Baronie. De meeste sporters staan in de belangstelling dankzij hun pres taties. Jan Otte (34) uit Lewedorp vestigde de aandacht juist op zich door niet in actie te komen. Door blessureleed kwam er een einde aan een onafgebroken reeks van 144 competitiewedstrijden: een clubrecord. Het liefst vertoont Otte weke lijks zijn kunsten op het rugby- veld. Als twintigjarige kwam hij voor het eerst in contact met de Zijn hobby bracht hem tien jaar woensdag 4 maart 2020 GO WIELRENNEN TENNIS De handballers van HC Zee land (foto) heb ben gister avond een be langrijke zege geboekt in de strijd tegen de gradatie. Drechtsteden werd met 29 23 verslagen en wordt door de Zeeuwen gepasseerd op de ranglijst. Ko mend weekend wacht een vol gende 'finale': Hercules 3. De voetbalsters van IJzendijke hebben zich gisteravond ge plaatst voor de halve finale van de districtsbeker. De eersteklas ser was in Waalwijk met 1-6 te sterk voor Baardwijk, dat twee klassen lager speelt. ,,Goed voor het vertrouwen'', oordeelde trai ner Nico Knol. Rudy Boogert Waalwijk Trainer John Karelse won met Achilles Veen van Altena. foto frank van engelen VOETBAL M Gymvereniging Delta Sport in Zierikzee heeft het 600ste lid bij de KNGU in geschreven. Het betreft de 11-jarige Daniël van de Velde, die bij mannen- selectie is gaan turnen. ,,Een bijzondere mijl paal sinds de verhuizing met honderdvijftig leden naar de nieuwe turnhal in augustus 2014'', roemt Kees Verkerke van Delta Sport de mijlpaal. 21-23 Lesley Pattinama-Kerkhove verloor in drie sets in Lyon. foto getty images Recordhouder wil Len Wolters Goes Totaal-recordhouder Jan Otte in actie. foto's links en rechts danny bobeldijk, foto midden: johan van der heijden sport. ,,Het is een plek voor ieder- Jan Otte voor het logo van een: groot, klein, snel, langzaam, zijn club Tovaal. foto danny bobeldijk dik, dun en sterk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40