OK-tankstation open, maar wassen van de auto moet nog even wachten IN DE REGIO - - 6 Bemiddeling tegen leegstand MIJN DORP, MIJN STAD Ondernemers met een goed idee die ruimte zoeken, kunnen voort aan elke laatste vrijdag van de maand binnenlopen in het Onder nemerslokaal aan het Zusterplein. Op die inloop- en informatiedag zullen ook eigenaren van panden en makelaars zijn, zegt Cees Ver- hage van de Vereniging Onderne mers Middelburg. ,,Want ook de eigenaren moeten een stap zetten", vindt Verhage. ,,Ze moeten geen tophuren blijven vra gen, maar bereid zijn iets aan de prijs te doen. Het moet namelijk fi nancieel wel haalbaar zijn om op lossingen te vinden. Maar ik hoor dat ze daartoe ook bereid zijn." De VOM probeert al langer tijde lijke oplossingen te vinden voor leegstand. Verhage stelt dat nu ze ven procent van het totale winkel oppervlak leeg staat. ,,Dat valt lan delijk gezien wel mee." Maar ook hier vallen gaten op prominente plaatsen in de winkelstraten. Bij voorbeeld door het faillissement van landelijke ketens. Mede door de locatie en de hoge huren dienen zich niet snel nieuwe huurders aan. ,,Met name bij de grootwinkelbe drijven verwacht ik dat het moeilij ker gaat worden." Daarom wordt het nog belangrij ker leegstand te voorkomen, vindt Verhage. Verder gaat de VOM door met het zoeken naar innovatieve, tijdelijke invulling van panden die al leeg staan. Volgens Verhage lig gen daarvoor al weer meerdere ideeën klaar. Het Trekkermuseum in Nisse wil in juni tijdelijk een dependance maken in de binnenstad van Mid delburg, kondigt hij aan. Dat kan, verwoordt Verhage met een knip oog, een echte publiekstrekker worden. Dat bleek vorig jaar ook al toen garage Touw uit Koudekerke in de Langeviele een oldtimershop inrichtte. Daar kwamen veel men sen op af. Dat succes werd herhaald met een jukeboxwinkel in de He renstraat en een kunstenaarswinkel in de Nieuwe Burg. Een ander idee is dat Muziekpo- dium Zeeland in juni op één dag van één of twee panden gebruik gaat maken. Bovendien wijst Ver- hage op een nieuw Walchers food- evenement dat winkelruimte zoekt: Walcheren toen en nu. ,,Walcheren toen en nu wordt een driedaags evenement waar zo wel Middelburg als Vlissingen en drie Veerse dorpen aan meedoen: Koudekerke, Meliskerke en Oostka- pelle. De eerste dag is in Vlissingen en draait om vis. De tweede dag is in Veere en gaat over landbouwpro ducten. De derde dag is in Middel burg en dan gaat het om het ver markten van streekproducten." Vlissingen De carwash - waar drie auto's door automobilisten zelf kunnen wor den gewassen met behulp van spe ciale borstels - is nog afgezet met linten, maar komt binnenkort ook in gebruik. In het tankstation is naast diesel, euro- en superbenzi- nes ook AdBlue te krijgen. Die vloeistof zuivert uitlaatgassen en wordt door vracht- en bedrijfswa gens en grotere personenwagens die diesel tanken gebruikt om aan de emissienormen te voldoen. Gemeente Vlissingen laat komst nieuwe benzinepompen aan de markt over In Vlissingen zijn al behoorlijk wat tankstations, maar het ge meentebestuur laat vestiging van brandstofleveranciers - in tegen stelling tot bijvoorbeeld super markten - aan de markt over. Het OK-tankstation ligt wat verder van de stad af, vlak bij de spoorweg overgang naar de Kenniswerf. Do centen en studenten van HZ en Scalda en werknemers van bedrij ven aan de Kenniswerf en in de na- bije toekomst bedrijventerrein Oost-Souburg zullen tot de vaste klanten gaan behoren. OK heeft in Vlissingen - net als in Middelburg, Oostburg en Cad- zand - een onbemand tankstation. Alleen bij de grens in Eede heeft OK een station met een winkeltje. Onbemande tankstations concur reren vaak mede op prijs. Maar het was gisteren opvallend dat alle tankstations in de stad minder re kenden voor een liter eurobenzine. Bij het nieuwe OK-tankstation en het Shell-station bij afslag Sou- burg-Ritthem betaalt de automo bilist 1,619 euro per liter, bij de ove rige tankstations in Vlissingen één tot vijf (1,569 euro bij het onbe mande TinQ-station aan de Paul Krugerstraat) eurocent per liter minder. Lezing schrijfster Ankie Hettema Rommelmarkt in Het Bolwerk Concert Cantus Choralis in koorkerk wordt muziek van Part en Palestrina ten gehore gebracht. Rutger de Ronde speelt pianostuk ken van Debussy, Messi- aen en Franck. Mezzosopraan Hanna de Bruin is gastsoliste woensdag 4 maart 2020 'Tophuur winkel kan niet meer' WA De puntjes werden gisteren op de i gezet. Tanken kan al, je auto wassen laat nog even op zich wach ten. FOTO BOAZ TIMMERMANS Voorkomen is beter dan gene zen. En dat geldt ook voor de leegstand van winkels in Middel burg vindt de ondernemersver eniging. Die gaat daarom actief bemiddelen tussen mogelijke huurders en verhuurders. Door eerder in te spelen op nieuwe ideeën kan leegstand worden voorkomen, hoopt Cees Ver- hage. Maurits Sep Middelburg Het OK-tankstation aan de Oostsouburgseweg in Vlissin- gen is geopend. De verlichting in het tankstation brandt. De overkapping moet vandaag he lemaal in orde zijn. MIDDELBURG In de bibliotheek van Middelburg geeft schrijf ster Ankie Hettema vrij dag een lezing op ver zoek van het Lectorium Rosicrucianum. De le zing gaat over haar nieuwe boek De Para dijsvogel en andere my thische dieren. 'De voor stellingswereld van de mythologie is een sym bool voor de spirituele krachten binnen in ons.' Deze woorden van Jo seph Campbell inspi reerden haar tot het schrijven van dit boek. Aanvang om 20.00 uur. De toegang is gratis. VLISSINGEN Dansgroep Vlissingen Internationaal houdt za terdag een rommelmarkt in Het Bolwerk in Vlis- singen. Belangstellen den zijn van 9.00 tot 13.00 uur welkom in de danszaal aan de Lindeij- erlaan 8. MIDDELBURG Kamerkoor Cantus Cho- ralis geeft zaterdag een concert in de Koorkerk. Het koor staat onder lei ding van Aleida Post. Er Aleida Post leidt Kamerkoor Cantus Choralis. en wordt begeleid door organist Martin van der Bent. Belangstellenden zijn om 20.00 uur welkom. De toegang is gratis, er is een collecte bij de uitgang. AAGTEKERKE Gym zaal, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00-21.00 uur: Badminton GRIJPSKERKE Nim- merdor, 10.00-11.00 uur: Koffieochtend voor senioren; Dorpshuis, 13.30 17.00 uur: Biljarten en koersbal voor 50+ MIDDELBURG Kruit- molen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor 50+; Koudekerkse- weg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; De Klepper hoeve, 14.00-15.00 uur: Ponyrijden voor kinderen; 15.45 16.430 uur:'Help de boer dieren te voe ren'; ZB, Auditorium, 19.30 uur: Thema avond over het kli maatakkoord; Univer sity College Roos evelt, 19.30-20.30 uur: Lezing 'De ge zonde voedselomge- ving'; Wijkcentrum Getij, 19.30-21.30 uur: Improvisatieavond Theatergroep De Emoes OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30 16.30 uur: Bridgen; De Egelantier, 13.30 14.30 uur: Wandelac tiviteit voor senioren SEROOSKERKE Het oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur: Brandweerspel voor de jeugd en tentoon stelling SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00 16.00 uur: Koersbal VEERE Het Akkoord, 13.30-16.30 uur: Ou- derensoos VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; ZB, Cine- Café, 10.15-12.15 uur: Bijeenkomst 'Op zoek naar (ander) werk?'; Van Doorn laan 33 A, 13.00 17.00 uur: Dynamic tennis; Sint Jacobs- kerk, 19.30 uur: Avondgebed(vesper). Diesel korting Euro korting Korting met klantenkaart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38