Buitenkansjes te koop, maar je moet er wel willen wonen... 'Naar 100 op de A58 lost niets op' Schop voor New York Pizza mag de grond in 4 ZES VRAGEN AAN BEN DE REU De provincie Zeeland heeft de twee 'buitenkansjes' in de etalage staan. Woonboerderijen in Hein kenszand en 's-Heer Arendskerke. Enig nadeel: je moet wel tegen ver keerslawaai kunnen. De buiten kansjes liggen namelijk langs de A58, ingeklemd tussen de op- en afritten van knooppunt Stelleplas. ,,Het zijn bijzondere objecten op bijzondere locaties", zegt Pieter Nienhuis van Synchro makelaars. Geen richtprijs In 2011 en 2013 heeft de provincie de twee panden en bijbehorende grond opgekocht. Rondom de boerderijen werd het knooppunt Stelleplas aangelegd en daarvoor was land nodig. Nu het knooppunt klaar is, wil de provincie van beide panden af. En dat gebeurt bij in schrijving, die sluit op 5 juni. Wat de panden moeten opleve ren, weet de makelaar niet. ,,Er is geen richtprijs afgesproken", zegt Nienhuis. ,,Want naast de prijs die de koper biedt, is ook van belang wat de kandidaat wil met het pand", vertelt hij. ,,Dat weegt mee." De aspirant-kopers moeten daarom een goed onderbouwd plan neerleggen voor het gebruik. Dat kan wonen zijn, een maat- schappelijke functie of een be perkt aantal zakelijke bestemmin gen. Ondanks dat de ligging mis schien niet ideaal is, is er al wel veel belangstelling, zegt Nienhuis. ,,Ja, we hebben al veel reacties ge had, maar we weten natuurlijk nog niet wie allemaal gaan bieden." Er worden kijkdagen georgani seerd op 11 maart, 18 maart en 9 april tussen 13.30 en 16.00 uur. Be langstellenden kunnen zich hier voor opgeven via info @synchrobedrijfshuisvesting.nl. GOES New York Pizza heeft van de gemeente groen licht gekregen om te bouwen op de zogeheten 'foodka- vel' langs de A58 in Goes. Toch zal het nog acht tot tien weken duren voor de schop de grond ingaat. ,,Dat heeft alles te maken met de lange levertijden van materialen in de bouw'', zegt directeur franchise en development Steffen van Dijk van New York Pizza (NYP). ,,Nu de vergunning binnen is, hebben we de aannemer de opdracht gegeven materiaal te gaan bestellen.'' Van Dijk hoopt dat de Goese vestiging in juli de deuren kan openen. ,,Maar dat hangt wel mede van anderen af, want we kunnen tenslotte niet zelf gaan metselen.'' Met de komst van de NYP is wat in de volksmond de 'fastfoodboule- vard' is gaan heten straks vol. Bij de nieuwe afslag van de A58 in Goes openden eerder al McDonald's, Burger King, KFC en een Beren-res taurant de deuren. Het gerucht dat in de New York Pizza ook een Dun kin' Donuts wordt geïntegreerd, kan Van Dijk niet bevestigen, maar hij beaamt wel dat gekeken wordt naar een mogelijke partner. ,,Maar dat kan ook La Place of iets derge lijks worden. We onderzoeken dat nog.'' De New York Pizza in Goes wordt de eerste in Nederland met een drive-thru. Klanten kunnen ook in het restaurant hun punt nuttigen. Met de verlaging van de maxi mumsnelheid van 130 naar 100 ki lometer per uur schiet Zeeland vrijwel niks op. Maatregelen tegen de uitstoot van de scheepvaart en het binnenwaaien van stikstof vanuit België zetten meer zoden aan de dijk. Helaas staan deze on derwerpen 'landelijk nog niet hoog op de agenda', concludeert het dagelijks provinciebestuur. Dat heeft ze daarom aangekaart bij de Landelijke Regietafel Stikstof. Het Rijk heeft het afgelopen jaar vooral ingezet op het vlot trekken van de bouw van 75.000 woningen en de aanleg van zeven grote infra structurele projecten. Daarvoor is besloten met ingang van half maart de snelheid op snelwegen, waaronder de A58, te verlagen, ge combineerd met maatregelen om de schadelijke uitstoot van vee houderijen tegen te gaan. 'Wij constateren dat deze inzet Provincie ziet weinig soelaas in beperking snelheid voor stikstofproblematiek voor de Zeeuwse situatie vrijwel geen soelaas zal bieden', schrijft het dagelijks provinciebestuur aan de club die het landelijke beleid coördineert. Anders gezegd: Zee land heeft er vrijwel niks aan. Er zijn hier nauwelijks problemen met de woningbouw, geen van de infrastructuurprojecten ligt in Zeeland en de provincie telt maar weinig veehouderijen. 'Wij dringen aan op het meer aandacht geven aan de scheep vaart, industrie en buitenlandse bronnen', schrijft het provinciebe stuur. De problemen met het ver lenen van bouwvergunningen ne men toe in Zeeland, hoewel er nog 'geen alarmerend beeld' naar vo ren komt. In totaal liggen twintig aanvragen stil, waarvan tien voor woningen en recreatieve ontwik kelingen in duingebieden en vijf in het havenindustriegebied. Volgende week komt het pro vinciebestuur met een Zeeuws plan van aanpak voor de stikstof- problematiek. woensdag 4 maart 2020 Aanloop naar Ride kent nog kleine foutjes Stelleweg 6 in Heinkenszand ligt ingeklemd tussen de op- en afritten van knooppunt Stelleplas. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE De inschrijving van voor de Delta Ride for the Roses kwam maandagavond moeizaam op gang. Inmiddels hebben zich 578 fietsers aangemeld voor de toertocht waarmee geld wordt opgehaald voor KWF Kankerbe strijding. Zes vragen aan voor zitter Ben de Reu over de 'schoonheidsfoutjes'. Ernst Jan Rozendaal Terneuzen x De website Deltarideforthero- ses.nl lag er maandagavond I een paar uur uit, net nadat de inschrijving was geopend. Hoe kwam dat? „Voorheen hadden we een eigen website. Onder meer in verband met de wet op de privacy doen we nu mee aan een platform van het Wil- helminafonds. Dat moet natuurlijk een verbetering zijn, maar we heb ben er zelf wel minder grip op. Dat betekent dat we onaangenaam ver rast werden door een technisch probleem. Pas 's avonds laat kwam de site in de lucht. Nu loopt het alle maal. Gistermiddag hadden zich in middels 578 fietsers ingeschreven." 2 Nog steeds is niet alles even logisch. De Ride vindt plaats op 12 en 13 juni, maar inschrij vers wordt gevraagd hoeveel kilo meters ze voor 15 september als training denken af te leggen. ,,Dat moet komen omdat de site een kopie is van de site van de landelijke Ride for the Roses, die vorig jaar op 15 september plaatsvond. In alle stress zijn kennelijk nog wat foutjes over het hoofd gezien." 3 De route van 120 kilometer gaat door de Westerschelde- tunnel en jullie stellen nogal wat eisen aan de inschrijvers, maar dat zie je niet meteen als je je wil inschrijven. ,,Dat hebben we zelf ook geconsta teerd. Die instructies moeten veel eerder en duidelijker in beeld komen. Dat hoort ook bij de schoon heidsfoutjes, helaas." 4 Jullie eisen voor de 120 kilo meter zijn best streng: je moet moeiteloos 30 km per uur kunnen fietsen, ervaring heb ben met klimmen en dalen, je fiets moet in orde zijn. Hoe gaan jullie dat controleren? ,,Dat kunnen we niet. We doen een beroep op de verantwoordelijkheid van de fietsers zelf. We willen de veiligheid garanderen. Die instruc ties moet je zien als: beste inschrij ver, realiseer je je dat hieraan moet voldoen wil alles goed verlopen?" 5 Nog niet alle vergunningen zijn er. Is het wel zeker dat die tunnelpassage doorgaat? ,,Ja. We hebben vorige week over legd met de gemeenten Goes, Bors- sele en Terneuzen. De insteek is dat zij ons helpen de plannen op de juiste manier in te dienen. Ze willen zeker weten dat het zo veilig moge lijk wordt georganiseerd, maar het is geen show stopper." 6 Pluspunt van de site is dat fietsers veel beter worden geholpen bij de fondswer ving. ,,Dat komt omdat we zijn aange haakt bij de landelijke site. Die deed dat vorig jaar wel een beetje agres sief, met steeds maar herinnerings mails. Daar moeten we op letten. De fanatieke fietsers willen vooral fiet sen, maar uiteindelijk is het doel na tuurlijk wel zoveel mogelijk geld op te halen voor het goede doel." Altijd al gedroomd van een mo numentale Zeeuwse boeren hoeve? Op steenworp afstand van Heinkenszand en dicht bij Goes? Dan is Stelleweg 6 een buitenkansje. Of heb je plannen voor een kleine B&B? Dan moet je zeker kijken naar Stelledijk 40-42 in 's-Heer Arendskerke. Melita Lanting Heinkenszand Stelledijk 40-42 in 's-Heer Arendskerke. Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36