Quarantaine 39 Zeeuwen op corona getest; geen besmetting Nieuwe stichting: Kies voor een tolvrije tunnel 2 CORONAVIRUS JAN VAN DAMME Column Eerst begrepen ze me ver keerd. Ik vertelde dat ik in mijn omgeving best veel mensen tegenkom die twee weken quarantaine geen enkel probleem zouden vinden. Duidelijk, leek me. Maar iedereen dacht dat ik zelf een hele lijst met mensen had die ik wel eens een tijdje in quaran taine wilde wegstoppen. Ha ha. Maar nee dus, zo'n lijst heb ik niet. quarantaine in dit coronatijdperk kennelijk niet meteen als een straf wordt ervaren. Nu we tot heel erg vervelens toe onderhouden zijn over in je elleboogholte kuchen en niezen en je handen wassen tot je nagels uitvallen, heb ik eens om me heen gevraagd. Hoe zou jij het vinden om twee weken thuis in quarantaine te zitten? der goed voelt. En dan veertien da gen lang eten thuis afgeleverd krij gen, veertien dagen op de bank netflixen, veertien dagen eindelijk eens een paar boeken lezen die je al jaren verwijtend liggen aan te staren, veertien dagen die oude cd's en lp's opnieuw ontdekken. En op gezette tijden een rondje op de hometrainer die tot nu toe op zolder staat te verstoffen. Verder: rust. werd er steeds aan toegevoegd. Dat gevoel ken ik. Bij een gewone griep denk je ook wel eens, lekker, even bijkomen. Om vervolgens een paar dagen met de gordijnen stijf dicht te liggen omdat je nog geen streepje licht kunt verdragen en met negenendertigplus je bed uit te drijven. Dat is niet de bedoeling. DE STELLING Vandaag: Ik zou me schamen om naar de voedselbank te moeten gaan Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters SROTE ENQUÊTE OVER VEIU6HEIR IN NE&ERUN& Bax Music schrapt alle evenementen Asielzoeker steekt medebewoner neer Middelburg Verdachte (18) wacht thuis straf af ZorgSaam zegt momenteel nog meer patiënten te laten controle ren. ,,Uit voorzorg. Het gaat om de wat minder zieke patiënten", meldt het Zeeuws-Vlaamse ziekenhuis. De uitslag van die testen wordt vandaag verwacht. „Patiënten met koorts en luchtwegklachten die recentelijk in een gebied zijn ge weest waar het coronavirus voor komt, testen we. Mocht het nodig zijn, dan is ZorgSaam klaar om di rect op te schalen. We hebben spe ciale isolatiekamers beschikbaar. Dit zijn kamers met een toegangs- sluis waarin we verdergaande vor men van isolatie kunnen toepas sen." Bezoekers Beide ziekenhuizen willen geen enkel risico nemen. Het Adrz laat weten de veiligheid van patiënten voorop te stellen en verzoekt daarom bezoekers met griepver- schijnselen niet naar het zieken huis te komen. ,,Hoewel in Adrz geen besmettingen van coronavi rus (COVID-19) zijn geconstateerd, nemen we alle mogelijke voor zorgsmaatregelen om dit te voorko men", aldus Adrz. Kwetsbare functie Het ziekenhuis is zich extra bewust van de kwetsbare functie en wil voorkomen dat patiënten naar an dere ziekenhuizen moeten worden doorverwezen. Daarom wordt ge tracht de stroom bezoekers zoveel mogelijk te beperken. Patiënten en mensen die een af spraak hebben in het ziekenhuis Mocht het nodig zijn, dan is ZorgSaam klaar om direct op te schalen zijn vooralsnog gewoon welkom in beide ziekenhuizen. Wel is er extra aandacht voor hygiëne bij mede werkers en patiënten. Een nies en hoestinstructie en handdesin- fectie is aanwezig. Medewerkers schudden uit voorzorg geen han den meer ter begroeting. Indien nodig worden de komende periode aanvullende maatregelen geno men. P 4-5 Oud-wethouder Cees Liefting uit Terneuzen en Sandra Blokker uit Axel, eigenaresse van sportschool Hart for Her in Terneuzen, zijn twee van de initiatiefnemers. ,,Ik hoor vaak van mijn klanten dat zij ertegenaan hikken om naar 'de overkant' te gaan", licht Blokker toe. Barrière ,,De Westerscheldetunnel is echt een barrière. Om familie te bezoe ken, maar ook omdat na opening van de tunnel in 2003 overheids diensten als eerste uit Zeeuws- Vlaanderen zijn verdwenen." De komst van de marinierska zerne naar Vlissingen was bedoeld om het verlies aan rijksoverheids banen in Zeeland op te vangen. Nu dit project niet doorgaat, is het vol gens Stichting Zeeland Tolvrij niet meer dan logisch dat allereerst wordt gekeken naar het schrappen van de tol voor de Westerschelde- tunnel. Meeste pijn In een voorstel van de gemeente Borsele dat bij alle Zeeuwse ge meenten ligt, wordt opgeroepen als Zeeland met één stem Den Haag op zijn verplichtingen te wijzen. De gemeente Vlissingen, de provincie en waterschap Scheldestromen wordt het voortouw gegund, als di- rectst betrokken partijen bij de ma rinierskazerne. Stichting Zeeland Tolvrij vreest dat Zeeuws-Vlaamse gemeenten zich daardoor laten ondersneeu wen. Ze moeten zich uitspreken voor compensatie in de vorm van een tolvrije tunnel, aldus Blokker. ,,Want daar zit de meeste pijn én heel Zeeland zal ervan profiteren." rond: HIJ komt. Morgen, om pre cies te zijn. Oké, HIJ staat bij dezen op mijn lijst. We houden Mark Rutte hier in Zeeland in quaran taine. Tot we echt zaken kunnen doen, mag ie lekker netflixen. Veertien dagen netf lixen, boeken lezen en cd's en lp's herontdekken oplichten. Hmmmm, als je je ver- verstand denken, de lijst met mensen die ik wel een tijdje in quarantaine zou willen zetten. Wie verzint zoiets? woensdag 4 maart 2020 Blijft staan dat een mogelijke Maar je moet niet echt ziek zijn, Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik voel me veilig in Zeeland 941 reacties KAN IK JULLIE WAT VRASEN GOES Bax Music schrapt of ver plaatst alle evenementen die de komende twee weken in haar winkels zouden worden gehou den. Ook houden mede werkers een 'gepaste af stand' tot klanten. Verder hangt het bedrijf dispen sers op zodat mensen hun handen kunnen was sen voordat ze producten testen. Bax Music neemt de maatregelen om be smetting met het corona virus te voorkomen. Het bedrijf heeft winkels in Goes, Amsterdam, Apel doorn, Rotterdam en Ant werpen. Algemeen-direc teur Jochanan Bax van Bax Music laat weten dat het 'zuiver preventieve maatregelen zijn'. A MIDDELBURG Een 24-jarige bewoner van het asielzoekerscen trum aan de Laurens Stommesweg in Middel burg heeft maandag een medebewoner (45) neer gestoken. De vechtpartij gebeurde rond 22.30 uur. De man werd vermoede lijk met een mes gesto ken. Hij liep steekwonden op en is door ambulance personeel verzorgd. De man heeft aangifte ge daan. De politie hield 's avonds de 24-jarige ver dachte aan. Hij wordt ver dacht van zware mishan deling. Hij zit nog vast. De achttienjarige Middel burger N. S. mag mede vanwege zijn leeftijd zijn strafzaak in vrijheid af wachten. De aanklacht luidt poging doodslag. S. wordt ervan verdacht in de avond van 9 decem ber vorig jaar een 21-ja- rige plaatsgenoot een mes in de rug te hebben gestoken. Ter hoogte van Hotel Nieuwe Doelen aan de Loskade in Middel burg vochten drie man nen, onder wie S., met een Middelburger. Het slachtoffer kreeg daarbij een messteek. S. zou hebben gestoken, maar dat ontkent hij. De vol gende zitting is 7 mei. De Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en ZorgSaam hebben de afgelo pen dagen 39 patiënten laten testen op het coronavirus. Na onderzoek bleek niemand het besmettelijke virus bij zich te dragen. Adrz heeft 29 patiën ten onderzocht op het coronavi rus, ZorgSaam 10. Maurice Steketee Goes - Ziekenhuis ZorgSaam Laat je niet monddood maken als het gaat om de compensatie voor het niet doorgaan van de marinierskazerne in Vlissingen. Maak als Zeeuws-Vlaamse ge meenten één front voor een tol vrije Westerscheldetunnel. Die oproep doet de kersverse Stich ting Zeeland Tolvrij. Harmen van der Werf Terneuzen Hoewel. Het zoemt al dagen In de meeste ogen zag ik lichtjes Ik moest nog even aan het mis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2