boldErmBn.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! balderman.nl MEDIA CULTUUR 29 vindt van niet: ,,We wisten dat dit soort dingen soms gebeurt in de mu ziekindustrie. We zijn niet naïef ge weest. We zagen een mogelijkheid. Je kunt immers niet op je eentje door de VS. Er was enthousiasme. Dus waarom zou je het niet proberen? We kijken daarom ook niet bitter terug. Het was een mooi avontuur, we heb ben veel geleerd.'' Muziek maken Afgelopen jaar verlegde de band zijn koers al. Europa kwam in het vizier. Chef'Special speelde shows in onder meer Engeland, Duitsland en Spanje. En er werd gewerkt aan Unfold, waarop Chef'Special weer stralend als zichzelf klinkt. Joseph over de tot standkoming: ,,Soms is het zo mak kelijk als: 'Kom op, jongens, we gaan weer muziek maken.' Dat hebben we gedaan.'' De liedjes mogen soms donkere onderwerpen als eenzaam heid en depressie aanraken, de bena dering blijft onverbloemd optimis tisch: ,,Hoe zwaar de thema's in de liedjes ook zijn, we willen dat de luis teraar er lichter van wordt.'' Het album is met hulp van lokale partners in principe klaar om over de landsgrenzen te worden uitgebracht. ,,Onze ambitie is 100 procent onge broken'', zegt Joseph. ,,We willen de mogelijkheden in Europa verder on derzoeken. Alleen wel onder de juiste voorwaarden. We willen de touwtjes zelf in handen houden.'' Nolet: ,,We worden in Duitsland op de radio gedraaid. Ook de BBC be gint onze nieuwe single te draaien. En de deur naar de VS zit niet dicht, hé. We blijven ons het gevoel na af loop van onze shows daar herinne ren. Daar gebeurde echt wat. Wie weet springt de vonk alsnog weer over naar Amerika.'' Koffers Mocht dat zo zijn, dan staat de band klaar om de koffers te pakken. Ook nu de bandleden allen de 30 zijn ge passeerd, is hun geestdrift om hun muziek verder te brengen nog steeds op het niveau van een beginnende groep. Nolet: ,,Tuurlijk stellen we ons zelf af en toe de vraag: willen we alle vijf nog hetzelfde? Het antwoord is nog steeds ja. We willen nog steeds zoveel. We zijn nog lang niet klaar.'' kiem lag bij het belang dat een muziek uitbrengen. We konden niet stelling. Dat is niet wie we zijn. Amerikaans label aan positionering van een band in de markt hecht'', zegt Joseph. ,,Je hebt er alternatieve radiozenders en stations voor main- streampop. Onze muziek valt daar ei genlijk net tussen.'' Nolet: ,,Het label wilde graag een song die geschikt was voor een van beide formats. Wij zeiden: 'Kom op, ons album is af. Het is mooi zoals het is.' We schrijven geen songs op be- Er ontstond een impasse.'' De kern daarvan: Chef'Special wilde zo snel mogelijk met Amigo aan de slag in de VS, maar Atlantic wilde het album niet uitbrengen zonder de gewenste hitsingle. Zo dreigde de opmars van de groep ge heel vast te lopen. Joseph: „Contrac tueel stond alles wereldwijd on hold. Zo lang we daar onder contract ston den, konden we geen andere nieuwe verder.'' De conclusie volgde niet veel later: ,,Dan waren we liever weer op ons zelf", zegt Nolet. „Gelukkig reageer den ze bij het label heel coulant. Ze begrepen het uiteindelijk wel. We zijn weer eigenaar geworden van onze eigen mastertapes. Dat gaat in de muziekindustrie soms echt an ders, maar ze gunden ons het beste.'' Een teleurstellend einde? Joseph Gelukkig reageerden ze bij het label heel coulant. Ze begrepen het wel Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Rondreis Baltische Staten 8 dagen Krakow en omgeving 8 dagen Devon en Cornwall 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs 12 dagen Werelderfgoed Adriatische kust woensdag 4 maart 2020 GO M Chef'Special met Guido Joseph (tweede van links) en Joshua Nolet (midden). foto michael-rex carbonell m Unfold verschijnt vrijdag via Caro line International. —Joshua Nolet Vertrek: apr/mei/ juni juli aug sept. Vertrek: apr/mei/juni/ juli aug /sept/okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrek: apr/mei/juni/ juli/ aug/sept okt Vertrek: apr/mei/juni/sept/okt. Vertrek: junijuli aug/sept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29