Willeke Alberti krijgt haar jurk terug 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Kerst met André Rieu Jackson jr koopt villa Katja is een vervangster van hetzelfde kaliber. En dan doel ik niet alleen op de cupmaat Wat is er aan de hand achter de schermen van RTL BoulevardHebben ze daar nou echt kilo's boter op hun hoofd of speelt er iets anders? Ik ga uit van het laatste, want dan is er tenminste nog een beetje hoop voor wat ooit de belangrijkste showbizzrubriek van het land was. Ik mag toch aannemen dat maandag op de redac tie de ramen uit de sponningen trilden na het ronduit beschamende interview met Bridget Maasland. Zoals het er afgelopen weken, als daar iets van een journalistiek hart klopt, ook moet hebben gedonderd toen hun eigen presentatrice weigerde om in de uitzending te komen om iets te zeggen over de showbizzaffaire van het jaar, waarin zij de spil was, maar wél aan de telefoon hing op Radio 538 om publiekelijk uit te huilen. En daarna leegliep in De Telegraaf. En ook nog even een belletje pleegde met de regionale zender Radio NH. Ik herhaal het nog maar een keer: Radio NH. Dan sta je als nationale showbizzrubriek lelijk in je hemd, wat zeg ik: je wordt publiekelijk verne derd. Moest die arme Aran Bade weer komen op draven als schaamlapje om te zeggen dat hij Bridget kort had gesproken en ze er 'helemaal doorheen' zat. Maar warempel. Maandag, na twee weken, moch ten haar collega's eindelijk met hangende pootjes bij Hare Hoogheid langskomen. Omdat er promo tie moet worden gemaakt voor haar debuut als presentatrice van Hotter Than My Daughter. Maar dan nog vertikte ze het om antwoord te geven op een paar simpele vragen. U kunt de dooddoeners wel raden: het gaat goed, ik kijk vooruit en ik heb heel veel steun van mijn familie en andere men sen. Fijn voor haar. Maar daar gaat het hier niet om. Misschien is het een journalistendingetje, waar u als niet-journalist de schouders over ophaalt. Maar ik zou me als ik haar collega was niet drie maar vierdubbel genaaid voelen en aansturen op ontslag. Ten eerste omdat ze haar eigen collega's compleet voor schut zet. En ten tweede omdat het totaal niet meer geloofwaardig is als zij daar als presentatrice achter de desk staat en zich een me ning aanmeet over wie of wat dan ook. En zij niet alleen, het hele programma lijdt schade. Nu al. Want als zelfs Bridget Maasland haar eigen Bou levard niet belangrijk genoeg vindt om serieus te nemen en enkel als promotievehikel inzet als het haarzelf goed uitkomt, waarom zouden andere sterren dat voorbeeld dan niet klakkeloos volgen? Als ze dat al niet doen trouwens. Quote van de dag Alberti (75) had zich voorge nomen de jurk in Rotterdam te dragen, maar kwam er achter dat ze hem had weggeven voor een veiling. Daarom deed zij in het Radio 5-programma Volg spot een oproep of degene die de japon toentertijd kocht zich zou willen melden. Dit gebeurde gisterochtend, toen Alberti een telefoontje ontving uit Groningen. ,,De meneer had de jurk gekocht voor zijn vrouw en dochter, die hem twee keer hebben gedra gen", zei de artieste tegen het ANP. ,,Hij wilde hem met liefde aan mij teruggeven. Ik ga binnenkort een keer langs om hem te halen.'' De zangeres gaf de jurk van ontwerper Paul Schulten mede weg omdat hij haar niet meer paste. Omdat ze de afgelopen jaren is afgevallen, kan Alberti het unieke kledingstuk nu weer aan. ,,En hij heeft toch flinke nostalgische waarde voor me'', voegt ze daar aan toe. ,,Namens Nederland mee doen aan het songfestival is en blijft een van de hoogtepunten uit mijn carrière.'' TERUG BIJ AF CHEF'SPECIAL De tot de verbeelding sprekende platendeal van Chef'Special met een groot Amerikaans platenlabel raakte op dood spoor. Met zijn vierde album Unfoldricht de Haarlemse band zich daarom nu vooralsnog op Europa. Maar: „Onze ambitie is ongebroken.'' In 2017 tekende Chef Special een prestigieus platencontract met de fameuze platenmaat schappij Atlantic. In alle eufo rie verklaarde gitarist Guido Joseph toen: 'Onze ambitie kan niet groot genoeg zijn.' Met dat label, ooit het thuis van on der anderen Aretha Franklin, Otis Redding en Led Zeppelin, zou de Haarlemse band een serieuze poging ondernemen voet aan de grond te krijgen in de Verenigde Staten. Na een grootschalige en goed ont vangen tournee langs Amerikaanse arena's als voorprogramma van het populaire Twenty One Pilots, lonkte het beloofde land van de popmuziek. Het album Amigo, in Nederland ver schenen in maart 2017, zou fungeren als springplank. Amerikaanse ster producers gaven de band - die in ei gen land geldt als festivalfavoriet en dankzij de ballad In Your Arms ook als hitformatie - een volle, internatio nale sound. Eigen baas Bijna drie jaar later zitten gitarist Joseph (35) en frontman Joshua Nolet (31) opnieuw bij elkaar in de studio van de groep in Haarlem. Ze vieren het uitkomen van het vierde groeps- album Unfold, aanstaande vrijdag. Het werd hier in het eigen hoofd kwartier opgenomen, geproduceerd door Joseph zelf en verschijnt in ei gen beheer. En Amigo? Die plaat kwam uitein delijk nooit uit in de VS. De overeen komst met Atlantic werd verscheurd. ChefSpecial is weer eigen baas. En ook eigenaar van een uiteengespatte Amerikaanse droom? ,,Het is alle maal minder dramatisch dan het van buiten misschien klinkt'', zegt Joseph. ,,Het stoppen van de samen werking voelde meer als een opluch ting, dan als een teleurstelling.'' De twee zetten vervolgens nauw gezet uiteen hoe er ondanks aanvan kelijk groot en gedeeld enthousiasme toch ruis ontstond op de lijn. ,,De Het stoppen voelde meer als een opluchting dan als een teleurstelling woensdag 4 maart 2020 MUZIEK André Rieu geeft dit jaar opnieuw twee kerstoptredens. De concerten van de violist vinden plaats op 19 en 20 de cember in het MECC in Maas tricht. Vorig jaar trok Rieu met zijn kerstcon certen 30.000 fans. MUZIEK De jongste zoon van Michael Jackson heeft voor 2 miljoen dollar een villa gekocht, vlakbij LA. Het huis van Bigi (18), is niet ver van dat van oma Katherine, die Bigi, zus Paris en broer Prince opving na Michaels dood in 2009. Bridae^ Willibrord Fréquin in Nieuwe Revu over Katja Schuurman, die Olcay Gulsen verving bij Beter Laat dan Nooit. Willeke Alberti kan in mei tij dens het Eurovisie Songfesti val de zwarte, fluwelen jurk dragen die zij aanhad tijdens haar optreden in 1994. De zangeres deed toen voor Nederland mee met het num mer Waar is de zon. Willeke Alberti in haar zwarte jurk. foto anp Stefan Raatgever —Guido Joseph

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28