Bondscoach Koeman zal komende tijd slechts enkele nieuwelingen testen 25 tevreden met de poule van Oranje in de Nations League. Maar eerst eist de EK-aanloop al zijn aandacht. ,,We hebben een vaste groep. Daar heb ik vertrouwen in.'' Ronald Koeman is De loting van de Nations League. Daar kwam Ronald Koeman gister avond voor naar de Beurs van Ber lage. Maar hij snapte ook wel dat de meeste interesse uitging naar dat Andere toernooi dat dit jaar wordt gespeeld. En naar zijn gedachten over de staat van Oranje, drie maanden voor de start van het EK. Er zijn spelers uit zijn team in vorm. En er zijn er die duidelijk vorm missen. Er zijn spelers met blessures en spelers die net van blessures terug zijn. Zondag keek Koeman nog live op de tribune naar PSV - Feyenoord en hij maakte de afgelopen weken een rondje langs tal van internationals bij binnen- en buitenlandse clubs. ,,Hoe ik alles beleef? Toch redelijk op afstand, hoor. Ik heb geleerd: als bondscoach ben je afhankelijk, je kunt zelf niks doen. Dus in vorm of uit vorm, ik maak me er niet druk om. Het is pas maart, nog geen juni.'' Proeftuin Toch wilde hij één signaal al wel af geven gisteravond. Als Oranje eind deze maand oefent tegen Amerika en Spanje zal zijn Oranje geen dui ventil zijn en ook geen proeftuin. ,,Misschien een enkeling'', zegt Koeman op de vraag of er in die twee duels andere spelers te zien zullen zijn. ,,Maar we hebben een redelijk vaste groep. Dat zal niet veranderen. Ik heb altijd gezegd: daar heb ik vertrouwen in.'' Volgende week woensdag gaat zijn eerste voorselectie van 2020 de deur uit. Koeman kan Mohamed Ihattaren daar voor het eerst in op nemen. Dat was afgelopen novem ber al de bedoeling, kort nadat het PSV-talent Nederland verkoos bo ven Marokko. Maar Ihattaren ver werkte in die periode ook het over lijden van zijn vader en bleef in overleg thuis. En er is ruimte voor misschien nog één of twee andere namen, aangezien er met Memphis Depay en Donyell Malen sowieso twee man uit de vaste groep niet bij zijn door blessures. Revalidatie Koeman zocht Memphis laatst op in Rome, waar de spits de revalida tie van zijn kruisbandblessure doet. De bondscoach hoorde daar dat 'al les loopt volgens hun planning', In vorm of uit vorm, ik maak me er niet druk om. Het is pas maart, nog geen juni daarbij doelend op de planning van de speler en zijn behandelend arts. Koeman: ,,Het gaat ogenschijnlijk wat sneller dan andere revalidaties. Maar het is te vroeg om conclusies te trekken. Ik houd met alles reke ning, dat Memphis het EK haalt of niet haalt. Ik vind het al bewonde renswaardig hoe hij hier in staat. Ik weet nog wel, toen we als groep voor het eerst bij elkaar waren bij Oranje heb ik gezegd: iedereen moet het een eer vinden om voor Oranje te spelen. En dat straalt Memphis zeker uit. Als je ziet wat hij er voor wil doen om het EK te halen, dan heb ik daar veel bewon dering voor.'' En dan toch nog even over die lo ting voor de Nations League. Een poule met Italië, Bosnië-Herzego- vina en Polen, dat had naar de smaak van de bondscoach 'een stuk zwaarder gekund'. ,,Het leuke vind ik dat het landen zijn waartegen we nog niet hebben gespeeld in een wedstrijd om de punten. Tegen Ita lië speelden we in juni 2018 alleen puur vriendschappelijk. Ik zat niet te wachten op wéér Duitsland of Frankrijk in een poule, het is wel mooi geweest met spelen tegen onze buurlanden.'' In deze tweede editie van de Na tions League speelt Oranje straks tussen september en november zes duels. Dat zijn er twee meer dan tij dens de eerste editie in najaar 2018. Dat komt omdat de UEFA het toer- nooiformat heeft aangepast. Top- landen als Duitsland en Kroatië waren eigenlijk van het A- naar het B-niveau gedegradeerd, maar dat is in de nieuwe opzet teruggedraaid. Punten Koeman maakt het niet uit. ,,Wat ik belangrijk vind, is dat het geen oe fenduels zijn. Die vond ik altijd maar drie kwartier interessant. Daarna gaat iedereen vijf, zes keer wisselen. Ik speel liever écht om punten. En dat is in de Nations League het geval.'' NEDERLANDS ELFTAL /I Programma woensdag 4 maart 2020 GO Bondscoach Ronald Koeman staat de media te woord na de loting voor de Nations League in de Beurs van Berlage. foto getty images Maarten Wijffels Amsterdam -Ronald Koeman Oefenduels 26 maart Nederland-Verenigde Sta ten, Eindhoven 29 maart Nederland-Spanje, Amsterdam 28 mei Nederland-Griekenland, Enschede 6 juni Nederland-Wales, Rotterdam EK Nederland speelt pouleduels op 14 juni (tegen Oekraïne), 18 juni (Oostenrijk) en 22 juni (tegenstander nog niet be kend). Deze wedstrijden zijn alle in Am sterdam. Nations League De wedstrijden uit de Nations League worden tussen september en novem ber 2020 gespeeld. Oranje geen proeftuin Memphis Depay. foto anp Virgil van Dijk (l) met Frenkie de Jong. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25