Serie A zit al aardig in de knel ze terug is bij Leeuwinnen 11 23 halve bekerfinale tegen oude club FC Utrecht geëist. Toch zal Ten Hag eerst de ba lans in het elftal moeten herstellen. Dat is de enige manier om een vol gende zeperd te voorkomen. Tactisch verlengstuk De trainer is sterk overtuigd van zijn eigen visie, maar staat tegelij kertijd open voor ingevingen van zijn omgeving. Hij legt zijn oor ge regeld te luister bij de meest erva ren spelers van zijn selectie. Zo heeft Ten Hag in Daley Blind een tactisch verlengstuk in het veld. ,,Als een wedstrijd om een tactische ingreep vraagt, heeft Daley vaak aan een paar woorden genoeg'', legde Ten Hag al eens uit. ,,Hij kan perfect een wedstrijd lezen.'' Blind heeft in de voorbije maan den echter zulke grote zorgen over zijn fysieke staat gehad, dat hij logi scherwijs de tijd nodig heeft om zijn sterke vorm van voor zijn bles sure te vinden. Wel is het zaak voor Ten Hag om hem én andere dra gende spelers, zoals Dusan Tadic, weer tot bloei te laten komen. De trainer heeft veel vertrouwen in zijn routiniers, maar vooral Tadic hunkert naar een wedstrijd, waarin hij weer zijn oude vorm kan etale ren. Vanavond is een nieuw meet moment, waarop de sleutelspelers van Ajax de ploeg bij de hand moe ten nemen. Mocht het wederom te genvallen, dan zijn de ogen auto matisch weer op Ten Hag gericht. Daarbij zal het ongetwijfeld gaan over het alternatieve plan. Ten Hag heeft in de voorbije periode aange toond een alternatief plan te heb- ben, met Klaas-Jan Huntelaar als targetman in de spits en de keuze om sneller de lange bal te hanteren. Het effect blijft echter steeds uit, waardoor er twijfels zijn over het rendement van deze optie. In de huidige penibele staat van zijn elftal, is het voor Ten Hag zeker een extra aandachtspunt om een goed alles-of-niets-plan te ontwik kelen. Om in geval van nood een ontsnapping te forceren. De trainer, die Ajax vorig seizoen richting de Europese top leidde, heeft zodoende dagelijks een tas vol huiswerk. Hij heeft de nodige stor men in Amsterdam met verve over wonnen, maar beseft ook dat de volgende vuurproefwacht. Ten Hag moet zich opnieuw onderscheiden. Te beginnen vanavond in Utrecht. Voor het tweede weekeinde op rij werden slechts twee zondagwed strijden gevoetbald in de Serie A. Lecce-Atalanta (2-7) en Cagliari- AS Roma (3-4) leverden wel spek takel op, maar iedereen had na tuurlijk vooral Juventus-Inter willen zien. Dat duel werd echter vanwege de corona-uitbraak uit gesteld. Net als in totaal nu al ne gen andere duels uit de hoogste Italiaanse voetbalklasse. En niemand weet zeker wanneer ze wel gespeeld gaan worden. Wat daarbij niet helpt, is dat vijf Itali aanse clubs nog actief zijn in Eu ropa. Juventus, Napoli en Atalanta zitten nog in de Champions League en AS Roma en Inter in de Europa League. De besmettingshaard in Italië is ook nog niet gedoofd. Op last van de autoriteiten is de ban op sup porters in Piemonte, waar Turijn ligt, inmiddels opgeheven. Voor de regio's Lombardije en Veneto is die juist met een week verlengd. Of de wedstrijden daar komend weekend wel kunnen doorgaan, is ook nog maar de vraag, want zo wel de Italiaanse bond als de clubs voelen weinig voor voetballen zonder supporters. De Noord-Italiaanse clubs Sas- suolo, Parma, Sampdoria, Hellas en Inter lopen nu al twee wed strijden achter. Het zorgt voor een scheve ranglijst. Dat snel verhel pen, lijkt een utopie. Neem Inter, dat nog in de Coppa Italia en de Europa League zit. Stel dat Inter de finale van beide toernooien haalt, dan is er voor de club van De Vrij in het huidige speelschema tot 20 mei geen ruimte om twee afge laste comptitieduels in te halen. En dat is vier dagen voor het ge plande eind van de competitie. Op 12 juni begint het EK al. Inter-di recteur Giuseppe Marotta maakt zich ernstig zorgen. ,,Als er straks nog meer duels afgelast worden, lopen we het risico dat we de com petitie niet af kunnen maken." Marotta wil met Inter dit jaar Ju- ventus naar de kroon stoten, maar is bang achtergesteld te worden. Hijsprak al over een 'vervalst' kampioenschap. Spelen Tokio In Japan zinspelen ministers al op uitstel van de Olympische Spelen, maar het IOC ziet nog altijd geen enkele aanleiding om te twijfelen aan het doorgaan van de Spelen komende zomer in Tokio. Het be stuur van het Internationaal Olympisch Comité liet zich giste ren in Lausanne bijpraten over alle maatregelen die zijn genomen vanwege het coronavirus dat over de wereld rondwaart. In Japan zijn zo'n duizend mensen besmet. In het land dat de Spelen organiseert, zijn tot op heden twaalf mensen bezweken. Het IOC, dat vorige maand een speciale werkgroep oprichtte om de coronacrisis te monitoren, volgt de adviezen van de Wereld gezondheidsorganisatie (WHO). Afgaande op de verklaring die werd verspreid, is het IOC nog niet ongerust. ,,Het bestuur van het IOC moedigt alle atleten aan om door te gaan met hun voorbe reidingen op de Olympische Spe len van Tokio 2020." ten tijdens het afgelopen WK, is een gesloten boek. ,,Mentaal was mijn afwezigheid heel zwaar'', zegt Martens vanuit Lens waar Oranje zich klaarmaakt voor de wedstrijd vanavond tegen Brazilië in Valen ciennes. De plek waar tienduizen den Oranje-fans afgelopen zomer verzamelden toen Oranje op het Mentaal was het echt heel zwaar. Ik ben nooit zo lang geblesseerd geweest WK tegen Kameroen en Italië speelde. ,,Ik ben nog nooit zo lang geblesseerd geweest. Nooit zo lang weggeweest bij Oranje. Dat was heel pittig. Ik had ook in het dage lijks leven last van die teen. Ik weet nog steeds niet precies wat er mis was. Maar het zat niet goed met het gewricht en het bot. Dan merk je pas hoe vaak je een teen belast.'' Ze miste haar collega internatio nals. „Sommigen zijn ook vriendin nen. Heerlijk dat ik nu weer met die meiden op trainingskamp ben. Sommigen zeiden: je bent alweer terug? Maar voor mijn gevoel is het drie jaar geleden. Bizar dat de finale mijn laatste wedstrijd was.'' Oranje zit nog middenin de kwa lificatie voor het EK 2021. Plaatsing voor dat toernooi is een kwestie van tijd. Maar ook de voorbereiding op de Spelen begint nu echt. Met het oe- fentoernooi waarin Nederland speelt tegen gastland Frankrijk, Brazilië en Canada. Martens: ,,Alle- maal toplanden. Het niveau dat we ook op de Spelen kunnen verwach ten. Anders dan in de EK-kwalifica- tie. Deze wedstrijden hebben we nodig om ons gewenste niveau te halen. En het is een goed moment om te kunnen zien waar we staan. Persoonlijk kijk ik er natuurlijk ook naar uit om weer voor Oranje te kunnen spelen. Het plezier is weer terug en dat maakt me gelukkig'', stelt de speelster van de Leeuwin nen vast. woensdag 4 maart 2020 GO Italië worstelt met de vraag hoe de Serie A verder moet. Vanwege de corona-uitbraak zijn al tien wedstrijden op het hoogste niveau afgelast. Daar zal het niet bij blijven en nu al is er amper ruimte in de kalender om in te halen. Yorick Groeneweg Rotterdam Inter-directeur Marotta maakt zich zorgen. foto getty - Lieke Martens Lieke Martens is terug bij Oranje, het hoofdstuk 'Teen' afgesloten. foto bsr is definitief Ajax-coach Erik ten Hag overlegt met Daley Blind, Quincy Promes luistert mee. foto bsr agency

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23