Lieke Martens opgelucht dat Geplaagde Ajax-trainer wacht vuurproef in 22 Om een grotere crisis af te wenden, moet Ajax vanavond ten koste van FC Utrecht de bekerfinale bereiken. Voor trainer Erik ten Hag is het weerzien met zijn oude club een cruciaal moment om zijn ploeg weer aan de praat te krijgen. Kort Portal Vietnam streng voor teams De Formule i kan geen race houden in een land dat een renstal de toegang ontzegt vanwege het coronavirus. Dat zegt sportief directeur Ross Brawn. ,,Dat zou oneerlijk zijn.'' De vrees geldt vooral voor Ferrari (foto) en Alpha Tauri, die hun basis hebben in Italië. Vietnam heeft inmiddels een peri ode van veertien dagen quarantaine opge legd alvorens reizigers uit Italië het land in mogen. Op 5 april staat in Vietnam de For mule 1-race gepland. Dekker op podium in Samyn Hugo Hofstetter heeft de Belgische eendags- koers Le Samyn gewonnen. De Franse wiel renner van de ploeg Israel Start-Up Nation was de beste uit een kopgroep van dertien renners. Hij won de sprint na 210 kilometer in Dour voor de Belg Aimé De Gendt en de Nederlander David Dekker (rechts op de foto) van SEG Racing Academy. Ronaldo onzeker bij Juve Het is onzeker of Cristiano Ronaldo vandaag met Juventus meespeelt in de halve finale van de Coppa Italia tegen AC Milan. De ster speler van de Italiaanse ploeg is wegens per soonlijke omstandigheden naar Portugal af gereisd, liet zijn trainer Maurizio Sarri we ten. Het eerste duel in Milaan eindigde drie weken geleden in 1-1. Flitsen Voetbal Voetbal Als Erik ten Hag (50) vanavond met de spelersbus van Ajax bij de Gal genwaard aankomt, ziet hij zijn voormalige appartement liggen. Als trainer van FC Utrecht verbleef de Tukker veelvuldig in een onderko men in de woontoren naast het sta dion. Zodoende kon hij lange dagen maken en de club volledig naar zijn hand zetten. Van de dug-outs langs het trai ningsveld en de herinrichting van kantoren, tot alles wat met het sportieve gedeelte te maken heeft. In het begin moest iedereen wen nen aan perfectionist Ten Hag. Maar wat ze bij Go Ahead Eagles al wisten en later ook bij Ajax zouden ervaren: de trainer eist telkens het maximale van zichzelf en zijn om geving en wie hem volgt, wordt be vangen door ontwikkeling en suc ces. ,,Goed is niet goed genoeg, elke dag moeten een speler en een ploeg beter worden.'' Het motto waarmee hij vooral in de eerste maanden de Ajacieden een ander arbeidsethos aanleerde, is momenteel ook voor de trainer zelf van toepassing. Het moet beter. Ten Hag is zo bezeten dat de huidige vormcrisis hem elke seconde van de dag bezig houdt. Hij weet dat bij Ajax alleen winnen wordt geaccepteerd en voelt dat de ommekeer snel moet volgen. ,,Ik ben verantwoordelijk voor de pres taties van Ajax'', stelde de trainer af gelopen zondag. Situationeel leiderschap. Het is één van de vaste termen in het per soonlijke woordenboek van Ten Hag. De trainer realiseert zich heel goed dat in de huidige tijd het ma nagen van een spelersgroep en technische staf een dagelijks veran derende aanpak vereist. Spelers zijn eigen bv'tjes geworden. Hoezeer Ten Hag ook predikt dat het teambelang voorop moet staan en zijn basiselftal uit meer dan elf spelers bestaat, de dynamiek van de kleedkamer behoeft continu aan dacht. Helemaal nu door alle neder lagen irritaties voelbaar zijn. Het is Goed is niet goed genoeg, elke dag moeten een speler en een ploeg beter worden aan Ten Hag alle ongenoegens de kop in te drukken. De peoplemana- ger in Ten Hag moet van losse een heden weer een team maken. Daar bij hunkert de ploeg naar structuur en houvast binnen de lijnen. In de maanden oktober en november ga ven tegenstanders van Ajax, onder meer spelers van FC Utrecht (die met 4-0 op de broek kregen), aan dat zij zich tegen de Amsterdam mers in een grote rondo waanden. Dat gevoel is totaal verdwenen. In de voorbije weken is Ajax voorspel baar in balbezit en uiterst kwets baar in de omschakeling. Het logi sche gevolg is dat Ten Hag, nog los van de keuzes over de personele in vulling, zijn tactiek tegen het licht moet houden. Moet Ajax in deze tijden van twijfels vasthouden aan de veeleisende speelstijl? Met het continu af willen jagen van de te genstander? Of moet de trainer met een schuin oog kijken naar PSV en Fey- enoord? Beide topclubs beleefden eerder in het seizoen hun crisis en kozen vervolgens voor een meer defensieve spelopvatting om zo de schade te beperken en vanuit dege lijkheid op zoek te gaan naar resul taat. In Amsterdam wordt meer dan waar ook altijd succes én spektakel De speelsters en staf van Oranje za ten in Papendal al in een zoge noemde 'klimaatkamer'. Een ruimte, waar de weersomstandig heden tijdens de komende Olym pische Spelen in Japan worden na gebootst. Dus hup, de kachel op 33 graden en de luchtvochtigheid op schroeven tot een procentje of tach- tig. En dan sporten maar in die sauna. 'Thermo-Tokio' wordt het genoemd bij Oranje. De voorbereidingen zijn zo be zien al lang en breed aan de gang. Maar gevoelsmatig begint het aftel len naar Tokio voor de voetbalsters van Oranje nu echt. 110 dagen wa ren ze niet bij elkaar geweest, maar het vriendschappelijke toernooi in Noord-Frankrijk staat voor de Leeuwinnen geheel in het teken van de Spelen. Dingen uitproberen, teambuilding en oefenen tegen de sterkste landen van de wereld. Van avond speelt Oranje tegen Brazilië, later nog tegen Canada en Frank rijk. Het coronavirus gooit in elk geval geen roet in het eten. De toernooi- organisatie liet de KNVB gisteren weten dat er geen belemmeringen zijn om het mini-toernooi door te laten gaan. Teenblessure Dat is zeker voor Lieke Martens goed nieuws. Acht maanden was ze afwezig door die vermaledijde teenblessure. Afgelopen zomer ging het een WK lang over dat botj e van de sterspeelster. De verloren WK-finale tegen de Verenigde Sta ten was haar laatste wedstrij d in het shirt van Oranj e. Acht maanden ge leden dus, maar voor Lieke Martens voelt het als een eeuwigheid. Nu is ze eindelijk terug bij Oranje. Ze voelt af en toe nog steeds wat pijn. Maar die blessure, groot uitgeme- Quote van de dag 'Wanneer is het hands en wanneer niet. Dat is onduidelijk. Er is geen weg terug, maar dingen moeten wel opgelost worden' woensdag 4 maart 2020 GO FORMULE 1 WIELRENNEN VOETBAL Tennisster Arantxa Rus heeft de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Monterrey bereikt. Haar opponente Varvara Flink uit Rusland gaf op in de eerste set. Voetbalster Victoria Pelova heeft het trai ningskamp van de Leeuwinnen verlaten. De 20-jarige middenveldster van Ajax laat haar knie nader onderzoeken. Shorttrackster Avalon Aardoom (22) stopt wegens gezondheidsredenen. Ze kampt met een hartafwijking. Oud-wielren ner en Ineos- ploegleider Ni colas Portal is plotseling over leden. De 40- jarige Frans man overleed aan een hart aanval. Als ren ner won Portal maar één rit. Als ploegleider hielp hij Chris Froome aan Tourzeges. U Romelu Lukaku (26, foto) is van plan zijn loop baan af te slui ten bij Ander- lecht. De hui dige speler van Inter wil op zijn 34ste terugke ren naar An- derlecht liet hij via Instagram weten. 14 Ajax heeft een talent wegge plukt bij FC Twente. Het gaat om de 14- jarige Tijn Pe ters. Hij wordt beschouwd als een van de grootste talen ten van de En- schedese club. Ten Hag keert terug onder hoogspanning Freek Jansen Amsterdam -Erik ten Hag (50) o a 0) De Leeuwinnen beginnen van daag op een mini-toernooi in Frankrijk aan hun voorbereiding op 'Tokio'. Mét Lieke Martens, voor het eerst sinds de WK-fi- nale. ,,Het voelt als drie jaar ge leden." Daniël Dwarswaard Rotterdam *:uRospor —UEFA-preses Aleksander Ceferin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22