Leger paraat om bij te springen cfk regionale nieuws Vijftien jaar eten van de voedselbank CORONAVIRUS Maatregelen om toestroom van vluchtelingen te stoppen Walcheren JOL Steeds meer Zeeuwen kunnen niet zonder de gratis pakketten *39 Zeeuwen getest: geen besmetting P2 *Virus lijkt de bakens te verzetten van China naar rest van de wereld Het Europees grens- en kustwacht agentschap Frontex stuurt extra versterkingen. Het gaat om zeven schepen, twee helikopters, een vliegtuig, voertuigen en honderd extra grenswachten. Griekenland ontvangt ook 700 miljoen euro aan financiële hulp, alsmede medische apparatuur. De twee belangrijkste bestuurders van de EU, president Charles Michel en Commissievoor zitter Ursula von der Leyen, grepen gisteren een bezoek aan de Griekse oostgrens met Turkije aan om te la ten zien dat het de EU menens is. ,,Dit is niet alleen een Griekse grens, het is ook een Europese grens", zei Von der Leyen nabij de grensovergang Kastanies. In het bijzijn van hun gastheer, premier Kyriakos Mitsotakis, gaven Michel en Von der Leyen daarmee een duidelijk signaal af aan de dui zenden vluchtelingen die zich aan de Turkse kant hebben verzameld om Griekenland binnen te komen. Zij staan daar al sinds vrijdag tegen- Dit is niet alleen een Griekse grens, het is ook een Europese grens over Griekse soldaten en agenten die hen de toegang beletten. Er bra ken daarbij gevechten uit waarbij traangas werd gebruikt. Volgens Mitsotakis hebben grensbewakers de voorbije dagen al meer dan 24.000 vluchtelingen terugge stuurd. Er zouden tientallen arres- taties zijn verricht. Griekenland ontkent met klem Turkse meldin gen dat er twee migranten zouden zijn gedood. Ferme boodschap Ook voor president Recep Tayyip Erdogan, die afgelopen vrijdag be sloot vluchtelingen in Turkije op weg naar Europa geen strobreed meer in de weg te leggen, had de delegatie een ferme boodschap. Premier Mitsotakis veroordeelde het Turkse besluit om de in 2016 met de EU gemaakte afspraken over de opvang van vluchtelingen in Turkije - in ruil voor vele miljarden - te schenden. President Erdogan zet zijn grens met Griekenland open, omdat hij zich in de steek gelaten voelt door de EU. Hij zou te weinig steun krij gen voor zijn militaire inmenging in Idlib en de opvang van de vluch telingenstroom uit deze Syrische provincie die grenst aan Turkije. ,,Dit is niet langer een vluchtelin genprobleem. Turkije misbruikt wanhopige mensen voor zijn eigen geo-politieke agenda'', aldus Mitso takis. Vanuit Wenen kreeg hij bijval van de Oostenrijkse kanselier Se bastian Kurz. ,,Voor Erdogan zijn vluchtelingen pionnen op een schaakbord, wapens om druk uit te oefenen op de Europese Unie'', al dus Kurz, die de eigen grensbewa king heeft opgeschaald. P 8-9 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 ZEELAND2 P4 Vluchtelingen in Turkije wachten aan de grens met Griekenland op eten. foto afp EU helpt Grieken bij sluiten grens De Europese Unie vergrendelt zijn buitengrens met Turkije om de toestroom van vluchtelingen te stoppen. Griekenland krijgt extra geld en meer manschap pen voor de bewaking van de grens. Hans van Zon Athene/Rotterdam —Ursula von der Leyen woensdag 4 maart 2020 9°C Periode pzc.nl met zon Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1