Super Tuesday A CORONAVIRUS JOL L\IL 2020 Het wordt vandaag nagelbijten bij de Democraten. Weet presidentskandidaat Bernie Sanders (I) zijn winst te behouden, of zegeviert Joe Biden wiens overwinning in South Carolina naar meer smaakt? De strijd in veertien staten is begonnen...^ P8 even wachten tot andere deur gestoten is ''«maatregelen, a.u.l eerSt uw handen desinfecteren voordat u Cleijenborch/het gezondheidscentrum betreedt. Een bezoeker van zorgcentrum Cleijenborch in Colijnsplaat ontsmet zijn handen. Wie zijn familie bezoekt moet zich aan deze richtlijn houden. Handen wassen is een belangrijk wapen tegen het coronavirus. Edwin van der Aa Den Haag Zo zullen er alternatieve locaties voor zorg, zoals verpleeghuizen, worden aangewezen in het geval de ziekenhuizen straks vol liggen met besmette coronapatiënten. En be stuurders van ziekenhuizen moe ten voorbereid zijn op een situatie waarin onderscheid moet worden gemaakt tussen patiënten. Vast moet staan wie tijdens een epide mie in aanmerking komt voor zorg bij hun instelling en hoe dat wordt beoordeeld. Ook is het essentieel dat personeel en middelen 'opti maal' worden ingezet tijdens een crisis en is er de kans dat er extra medewerkers moeten worden aan getrokken om de situatie aan te kunnen. Team Deze ingrijpende voorbereidingen worden ingezet op advies van het Outbreak Management Team (OMT), waarin wetenschappers en gespecialiseerde artsen zitten die veel weten over bestrijding van in- fectieziekten. Minister Bruins (Me dische Zorg) volgt die adviezen ge woonlijk op. Bruins stelt in een stuk aan de Tweede Kamer: „Nederland heeft een uitgebreid zorgstelsel dat goede zorg kan bieden aan veel mensen, maar als er een grote uitbraak van Covid-19 (het coronavirus) zou ko- Als ziekenhuizen vol liggen, komen er alternatieve locaties voor verpleging men in Nederland, zou de capaci teit van de zorg (fors) onder druk komen te staan." Draaiboeken De zorgverleners gaan nu onder coördinatie van de directeuren pu blieke gezondheid van de ggd's maatregelen treffen om zo nodig de capaciteit van de zorg snel te kun nen opschroeven. Bruins: ,,Doel is ervoor te zorgen dat iedereen klaar is om de (grieppandemie)draaiboe- ken in werking te laten treden." Onlangs werd bekend dat de Britten al vergelijkbare noodscena rio's voor de zorg voorbereiden, mocht het tot een epidemie komen. Gewone operaties zullen daar dan worden geschrapt en ziekenhuis opnames voor andere ziekten wor den teruggeschroefd. Verschillende partijen in de Tweede Kamer - zoals CDA, PVV en SP - uitten de afgelopen week kritiek op de bescheiden maatrege len die Nederland in vergelijking met onze buurlanden doorvoerde om het coronavirus in toom te hou den. Marc Bonten, arts-microbioloog bij het UMC Utrecht, zei afgelopen weekend al dat de kans op een epi demie heel groot is. Bonten: ,,Het is niet uitgesloten dat dit nog onder controle wordt gebracht, maar de vooruitzichten worden met de dag slechter." 8°C Nieuwsmedia Naar oma? P3, 4, 5 EN ZEELAND 2 FOTO MARCELLE DAVIDSE Noodmaatregelen in de zorg Zorgverleners in heel Nederland gaan onder leiding van de GGD concrete voorbereidingen tref fen voor het slechtst denkbare scenario: een corona-epidemie die de capaciteit van de zorg zwaar onder druk kan zetten. dinsdag 3 maart 2020 Enkele buien, ook zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1