zich naar knappe zege Half dozijn treffers voor ploeg Destorme Breskens wint en houdt druk op koploper Clinge Vogelwaarde maakt veel te weinig goals 13 ,,Je moet duidelijk zijn naar de spelers toe en twee kapiteins op een schip werkt niet'', verduidelijkte Ei kenhout. Het duel in Sneek kan dus, afhankelijk van de ontwikke lingen, zomaar eens Eikenhouts laatste zijn geweest op de bank van Goes. Wat betreft de wedstrijd te gen ONS, viel het oordeel van Re- mon de Vlieger uiteindelijk nega tief uit. „Enigszins balend'', zoals het hij zelf omschreef. ,,Ik ben trots op de reeks die we hebben neerge zet, helemaal als je ziet waar we vandaan komen. Maar ik vind ook dat we hadden moeten winnen. We hadden het veldoverwicht, het bal bezit en de kansen.'' meratoe (vier maanden) zorgden voor negatieve publiciteit. Hoewel Pattinama naar eigen zeggen wel 'wat gewend' is bijVlissingen, stoorde hij zich aan sommige reac ties. ,,We verdienen meer respect." Hoessein Bouzambou De laatste weken wordt het elftal sowieso geplaagd door blessures en schorsingen. Slechts tien spelers waren donderdag beschikbaar voor de training. Met twee wissels en zonder reservekeeper kwam Vlis- singen gisteren voor de dag. Oudge diende Hoessein Bouzambou viel nog in. ,,We proberen het beste eruit te halen", stelde Collin van den Berg. ,,Dat is kenmerkend voor onze ploeg." In de 34ste minuut kwam de middenvelder binnen de lijnen. Vlak na de gelijkmaker verving hij Gino Zuppelli, die geblesseerd af haakte. Pattinama ruilde vervol- Als je echt wat wilt, moet je twee keer zo hard werken gens de verdediging in voor de spitspositie en Vjeko Krezo ging achterin spelen. Enkele minuten na rust stond Van den Berg aan de ba sis van de 2-1. Een indraaiende hoekschop van de jongeling werd door Mallie vlak voor de doelman tot doelpunt gepromoveerd. Acht minuten voor tijd trof een hoek schop van Van den Berg direct doel: 3-1. „Eerder dit seizoen hebben we een aantal varianten getraind. Dat was nog niet echt terug te zien, tot vandaag." Pattinama sprak na afloop over een gelijkopgaande eerste helft. Na de pauze had Vlissingen de over hand, constateerde hij. ,,Een brede selectie zegt niet altijd alles. Het gaat om intrinsieke motivatie. We hebben het snot voor onze ogen ge lopen. Als je echt wat wilt, moet je twee keer zo hard werken. De vraag is of we dit elke week kunnen op brengen." De aanvoerder zorgde zelf voor het slotakkoord. Na een crosspass van Mourad Azzanagui knalde hij de 4-1 raak. ,,Ja, inderdaad, we maakten (via Marc Verwei, red.) pas aan het eind van de eerste helft de 1-0'', keek Destorme terug. ,,Daarvoor hadden we via Ivo Verstraeten en Jahrdell Constansia al kansen ge had om de score te openen. We waren voetballend beter, maar hadden het in de eerste twintig minuten lastig in de omschake ling bij balverlies en bij stilstaande situaties met hoge ballen.'' Het eerste halfuur na rust was leuk om naar te kijken, zei de trai ner. ,,De bal ging van voet tot voet en we vonden steeds de vrije man.'' In dit half uur liep de thuis ploeg uit naar 5-0 via treffers van de 16-jarige Devano Riemens, Jas per van Asten, Jamie Rademaker en Jahrdell Constansia. ,,Daarna verdween de concentratie iets en kregen we een strafschop tegen, Jammer, want ik had graag de nul gehouden.'' Douwe de Kok bepaalde de e Terneuzen scoort in de tweede helft vijf keer en verslaat MOC'17 met 6-1 eindstand op 6-1. ,,Ik ben een te vreden trainer door het resultaat en de teamprestatie. We moeten echter niet gaan zweven, maar verder blijven werken. En de ploe gen boven ons (RBC en SC Gastel, red.) het moeilijk blijven maken'', besloot Destorme. Volgende week wacht een duel met Schijf, dat gis teren Steen opzij zette (4-0). NIEUW-NAMEN Een week voor het treffen met koploper Clinge deed Breskens bij Hul- sterloo wat het moest doen: winnen en daardoor de druk op de ploeg van Mario Ver- meirssen blijven houden. Echt gemakkelijk ging het niet, bekende Bres- kens-trainer Soufïan Dooms (foto). „Na de 0-1 van Joris Corijn, volgens mij uit buiten spelpositie, leverde een onnodige overtreding op Je roen Bosman Hulsterloo een strafschop op.'' De aanvaller benutte de penalty zelf (1-1). Vijf minuten later was het op nieuw Corijn die, ditmaal met een wat gelukkige kopbal, zijn ploeg weer op voorsprong bracht. Dooms: ,,Daarna wer den we ineens heel slordig en kreeg Hulsterloo twee goede kansen op de 2-2.'' Die liet de thuisploeg liggen, waarna De rek de Booij de wedstrijd be sliste (1-3). ,,Daarna hadden we verder kunnen uitlopen, maar ook in de afwer king waren we slor dig.'' De winnende trai ner noemde ook het moeilijk bespeelbare veld. ,,Erg drassig. De scheids rechter twijfelde tijdens de rust al, maar liet de wedstrijd uitspelen.'' De achterstand op Clinge bedraagt vier punten. „Zondag komen zij naar Bres- kens, voor een wedstrijd die erg leeft bij onze supporters.'' Vogelwaarde creëerde voor rust de ene na de andere kans. ,,We heb ben wel twintig honderdprocent- kansen gehad. De uitslag had vele malen hoger kunnen uitvallen'', zei trainer Patrick Boute. Uiteindelijk was het Bjorn Luyckx die de bal breed legde op Jeffrey Geers (1-0). In de tweede helft was het spelbeeld precies hetzelfde. Vogelwaarde creëerde de kansen, Corn Boys probeerde met man en macht tegen te hou den. Opnieuw op aangeven van Luyckx schoot Geers de 2-0-eind- stand op het bord. De duels van Hoofdplaat en Sluiskil werden afgelast. Aarden burg kwam wel in actie en was op eigen veld met 3-1 te sterk voor De Schutters. De Brabanders kwa men nog wel op voorsprong (0-1), maar halverwege stond het 2-1 door twee treffers van Ruben Steutel. In de tweede helft maakte Jelle de Vreeze nog de derde tref fer voor Aardenburg: 3-1. maandag 2 maart 2020 VL na duel in Sneek chel Leonhart deze week uitmon den in een dienstverband, blijft Ei kenhout niet. r V:-. a 'j--:- 1 -v -Josimar Pattinama De eerste officiële thuiswed strijd onder de nieuwe trainer David Destorme leverde Ter- neuzen een klinkende 6-1-over- winning op MOC'17 op. Een re sultaat waarmee de rood-zwar- ten zowel kansrijk blijven in de strijd om het kampioenschap als om de tweede-periodetitel. Jos van Belzen Terneuzen Zondag-vijfdeklasser Vogel waarde had gisteren tegen Corn Boys veel meer kunnen scoren. Het bleef nu bij slechts twee treffers (2-0), waardoor de drie punten in Vogelwaarde bleven. Lars van Paemel Vogelwaarde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 59