II Vlissingen knokt 12 In de verre uitwedstrijd tegen ONS Sneek komt Goes al snel op achterstand. De discutabele gelijkmaker van Remon de Vlieger levert uiteindelijk een punt op (1-1). De formatie van Daan Eikenhout is nu zeven wedstrijden op rij ongeslagen. Weer zege voor Bakx met Ajax Bliek op de bank bij Saburtalo De Nooijer start met gelijkspel meesten van mijn spelers, dat zag je ook aan het gehaast meer willen na de gelijkmaker." De trainer had ge zien dat zijn ploeg, ondanks de aan- valsdrang, meerdere malen het deksel op de neus had kunnen krij gen. ONS Sneek kreeg namelijk - vooral in de laatste minuten - en kele dotten van kansen. Eikenhout, turend naar zijn smartphone, wees op de uitslagen op de andere velden. ,,De concur rentie wint. Als je zelf dan ook nog verliest en die twee minpunten gaan er nog af, dan kan het zo weer hard gaan. Daarom is dit een goed weekend. De punten zijn duur, we blijven naar beneden kijken.'' Of interim-trainer Eikenhout aanstaande zaterdag nog op de bank zit, is maar de vraag. ,,Ik heb geen idee'', zei hij zelf. Als de besprekin gen met de wél gediplomeerde Mi- DERDE DIVISIE PUNT IN FRIESLAND Remon de Vlieger zuchtte na het duel met nummer voorlaatst ONS Sneek. ,,Nee, ik ben niet tevreden'', klonk het in de koude en natte Wa- terpoortstad. Toch moest de doel puntenmaker erkennen dat Goes uiteindelijk de handen mocht dichtknijpen met de 1-1-eindstand in Friesland. Vooral defensief oogde het in de beginfase niet sterk bij de Bevelan ders en dat zorgde na acht minuten voor concrete hoofdbrekens. De Snekers mochten ongehinderd een aanval opzetten en Jarreau Manu- huwa, normaal gesproken toch een sterkhouder, liet vervolgens zijn te genstander Sam Crowther zomaar uit de rug weglopen. Die drukte af: 1-0. ,,Op dat soort momenten moet het mannelijker, dit was slap'', luidde het oordeel van trainer Daan Eikenhout. Op het kunstgras van het Zuider sportpark kwam Goes er vervol gens maar mondjesmaat doorheen. De harde wind speelde de bezoe kers daarnaast parten, in de troos teloze ambiance. ,,Die wind had echt veel invloed, bijna een tweede tegenstander'', aldus Eikenhout. Hoogstaand werd het dan ook nim mer. Listig wippertje Er zat bijna een uur op toen de ge lijkmaker toch viel. Een listig wip pertje van Daniel Wissel over de defensie van ONS Sneek, belandde bij De Vlieger. In tweede instantie was hij trefzeker. ONS schreeuwde moord en brand vanwege ver meend buitenspel, maar de vlag bleef omlaag. ,,Volgens mij was het geen bui tenspel'', zei De Vlieger. Wel be kende hij aarzelend de bal met de hand te hebben beroerd. ,,Dat denk ik althans, want ik kreeg hem in de kluts. Eerst schoot ik half op de kee per waarna ik hem in de rebound met mijn linkerhand meenam. Toen had ik een lege goal voor me.'' De discutabele maar belangrijke treffer voor het voetballend betere Goes was voor De Vlieger zijn tweede van het seizoen, eveneens zijn tweede op Fries grondgebied. Afgelopen november maakte hij in de gewonnen uitwedstrijd met Harkemase Boys zijn eerste. ,,Daar had ik niet bij stilgestaan, mis schien moeten we vaker hier gaan spelen'', sprak hij grijnzend, gecon fronteerd met het feitje. Op twee gedachten Daarna werd zijn gezicht weer seri eus. De Vlieger hinkte na afloop in de catacomben onder de Sneker tri bune namelijk op twee gedachten. Enerzijds leverde zijn treffer Goes een verdiend gelijkspel op, wat be tekent dat Goes al zeven duels on geslagen is. Anderzijds vond De Vlieger dat er op basis van het ver toonde spel meer in had gezeten. Eikenhout was een iets andere mening toebedeeld. ,,Ik ben meer tevreden met een punt dan de Je moet duidelijk zijn naar de spelers toe en twee kapiteins op een schip werkt niet Eerste klasse B De ervaren middenvelder opende al na één minuut de score. Een afgeslagen hoekschop werd door Josimar Pattinama opnieuw voor het doel gebracht. De bal kwam terecht bij Mallie, die vrij stond bij de tweede paal: 1-0. De snelle treffer was een opsteker voor de thuisploeg. De langdurige schorsingen van Karim Ben Sellam (vijftien maanden) en Milton Roe- Vlissingen De rechterhand van Kevin Hollan der had gisteren de leiding, omdat de eindverantwoordelijke op va kantie was. Etienne Mallie zag daar de humor wel van. ,,Boek maar een weekje bij", grapte hij na afloop van de 4-1-overwinning. maandag 2 maart 2020 JOHANNESBURG Istvan Bakx blijft op titelkoers met Ajax Cape Town. De uit Vlissingen afkomstige aan valler boekte gisteren met zijn ploeg in Johannesburg een minimale zege op Jomo Cosmos (0-1). De enige treffer kwam na rust op naam van aanvoerder Isaac Nhlapo. Bakx werd na 55 minuten gewisseld. Ajax Cape Town, dat uit komt op het tweede niveau, heeft nu vijf punten voor sprong op nummer twee Moroka Swallows. Uthon- gathi FC zakte door een gelijkspel naar de derde plek en heeft nu zeven punten minder dan Ajax. TBILISI Julius Bliek kwam ook gisteren nog niet in actie voor zijn nieuwe club FC Saburtalo. Behoorde hij vorige week in het duel om de Supercup tegen Dinamo Tbilisi (1-0-winst) nog niet tot de wedstrijdselectie; gisteren bleef de uit Burgh- Haamstede afkomstige verdediger tijdens de eer ste competitiewedstrijd 90 minuten op de bank. Sa- burtalo begon het nieuwe seizoen in de Erovnuli Liga met een 2-1-overwinning op Chikhura. De bezoekers kwamen door een straf schop op voorsprong, maar halverwege stond het 1-1. Na rust zag Bliek hoe Gi- orgi Gabedava de win nende treffer maakte: 2-1. CONSTANTA Bradley de Nooijer kende met Viitorul Constanta een teleurstel lende start van de play-offs tegen degradatie. De uit Oost-Souburg afkomstige verdediger kwam met zijn Roemeense ploeg tegen nummer laatst FC Voluntari niet verder dan 0-0. De Nooijer speelde de hele wedstrijd als linksback. Vii- torul greep vorige week naast deelname aan de play-offs om de landstitel en moet het nu met de duels tussen de nummers zeven tot en met veertien van de reguliere competitie doen. In play-off II gaat Vii- torul aan kop, met 21 pun ten. Na de reguliere com petitie zijn van alle clubs de punten gehalveerd. 8. Crowther NS Sneek - Goe 58. De Vlieger Van der Dam Opstellingen Meulmeester Kleen 77. Dommerholt Bank Kuipers Dos Santos D. Prijor Manuhuwa De Kok Hollemans Van Lingen Tankink De Graaf Den Hoedt Nguyen De Vlieger 83. Hage De Winter 75. De Kroo Crowther Wissel 70. Van Dijk Schalkwijk G. Prijor Scheidsrechter: N. de Bruijn (Nootdorp) Toeschouwers: 115 Gemengde gevoelens Chris Bil Sneek - Daan Eikenhout over de trainerskwestie bij Goes Remon de Vlieger kijkt voor de zekerheid nog even om, na zijn gelijkmaker tegen ONS Sneek. De middenvelder van Goes erkende later hands te hebben gemaakt. foto andre wee NING/ORANGE PICTURES Lachende gezichten bij Renzo Roemeratoe, doelpuntenmaker Etienne Mallie en Thomas de Rijke (18) na de 1-0. foto dirk-jan gjeltema J VC Vlissingen 1 Spartaan'20 1. Mallie 1-0 31. Dompig 1-1 47. Mallie 2-1 82. Van den Berg 3-1 85. Pattinama 4-1 Op papier was de opdracht voor Vlissingen simpel. De voor dit weekend nummer zeven van de eerste klasse moest winnen van Spartaan'20 (tweede) om zicht te houden op promotie. ,,Als we verloren hadden, was het sei zoen zo goed als klaar ge weest", concludeerde assistent trainer Renaldo Jacobs. Len Wolters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 58