Sloop loods verbijstert omwonende ZEEUWS-VLAANDEREN 19 LANG GEKOESTERDE WENS HEILIGE MARIA STERRE DER ZEE Waar eens chique jurken verkocht werden, liggen nu kaarsen, heiligbeelden en bijbels in de etalage. In de voormalige kledingwinkel Jetty's in Hulst, is zaterdag een parochiecentrum geopend. Daarmee komt een lang gekoesterde wens uit. Winson Blue in finale Steenworp Optocht Sas van Gent gaat alsnog door Aan Eline Mangnus de eer als eerste parochi aan het nieuwe cen trum binnen te stap pen. Ze is met haar twee jaar een van de jongste leden van de Oost-Zeeuws-Vlaamse pa rochie Heilige Maria Sterre der Zee. De serpentines die als lintje dienen, trekt ze open en het paro chiecentrum is geopend. Dat ver dient een cadeau. ,,Een olifanten- boek", noemt ze haar kinderbijbel. Voor iedereen Pastoor Wiel Wiertz zegent het gebouw in, door wijwater op een kruisbeeldje te mikken. ,,Dit beeldje komt uit de kerk van Stop peldijk", vertelt hij. De kerk, een van de twee in Vogelwaarde, is sinds een paar jaar gesloten. Even als de gebedshuizen in Sint Jans teen, Terhole en Graauw. Kerk gangers moeten sindsdien buiten hun eigen dorp naar de kerk. Des ondanks blijven de parochianen met elkaar optrekken, zegt Cecile van Tiggelen, voorzitter van de pa rochiekerncommissie Hulst. ,,Daarom is dit gebouw, recht te genover de basiliek, zo belangrijk. Het is voor alle parochianen. In 2017 kregen we de kans dit pand te kopen. We hoopten begin 2019 open te kunnen, maar dat is iets la ter geworden. De verwarming moest vernieuwd worden, er moesten toiletten komen. En toen We hoopten begin 2019 open te kunnen, maar dat is iets later geworden zagen we dat een likje verf ook wel op zijn plaats was." De geest van de kledingwinkel waart nog rond. De kledingkasten hebben een tweede leven gekre- gen als bureau. ,,Als we gastvrou wen en -heren hebben, staat onze deur hier altijd open", vervolgt Van Tiggelen. ,,Je kunt hier koffie komen drinken, maar ook bijvoor beeld een kopie van je doopbewijs halen. Of afspraken maken voor een huwelijk of doop." In de nok van het gebouw is een vergader ruimte gemaakt. Muurschildering De meeste bezoekers zullen echter op de begane grond blijven. Daar springt direct een muurschilde ring van Noah in het oog. In de kasten staan verschillende beel den, kaarsen, boeken en andere li turgische artikelen. Ook liggen er placemats met foto's van alle ker ken van de Oost-Zeeuws-Vlaamse parochie en met beelden uit Hulst. Paul Verbeek, vicaris van vicariaat Middelburg, is in zijn nopjes met het nieuwe centrum. ,,Het is mooi ingericht, met veel licht. Door de grote ramen worden voorbijgan gers nieuwsgierig. En dat is goed. Want zoals de paus zegt: 'de men sen moeten niet naar ons komen, wij moeten naar de mensen gaan'." HULST Winson Blue heeft za terdagavond in gemeenschaps centrum Den Dullaert in Hulst de laatste voorronde van mu- ziekwedstrijd Steenworp ge wonnen. Het duo dat bestaat uit Jaimy Versteeg en Loek Maas sleepte de juryprijs in de wacht. De publieksprijs ging naar de Hulster punkrockband Flink Flonk 2. Omdat de groep van alle publiekswinnaars de meeste stemmen kreeg, is direct een plek in de finale veiliggesteld. Die fi nale is op zaterdag 11 april in De Pit in Terneuzen. Dan gaat de strijd tussen Winson Blue, Flink Flonk 2, Sigourney Rose en Lost Contacts. De winnaar mag op treden op de Vestrockrally, Road to Graauwrock en Weitjerock. De loods aan Draaibrug 55 is ge bouwd in 1930 en was onderdeel van het tramremisecomplex van de Stoomtram-Maatschappij Bres- kens-Maldeghem. Het gebouw is geen monument, waar de verderop gelegen tramremise dat wel is. ,,Het is ook niet meer in de origi nele staat. De gemeente wilde er ooit wel een monument van ma ken, maar toen had ik de sloopver- gunning al aangevraagd", zegt Van de Kerkhove. Tussen nu en juni gaat het gebouw tegen de vlakte. ,,Hij is helemaal ingeregend en er zitten veel scheuren in. Hij is te slecht om op te knappen." De eige naar wil er een andere loods voor in de plaats bouwen. Museum Claire van den Borre woont tegen over de te slopen loods. Ze snapt niet dat de gemeente Sluis de sloopvergunning heeft goedge keurd. ,,Dat ze er nooit een monu ment van hebben gemaakt, is een grote fout." Ze is bereid de sloop tot de Raad van State aan toe aan te vechten. ,,De loods hoort bij de ge schiedenis van Draaibrug. Ze zou den er een museum van moeten maken." Dat is echter geen optie, geeft Van de Kerkhove aan. ,,Ik heb die loods nodig voor mijn aannemingsbe- De eigenaar wil er een andere loods voor in de plaats bouwen drijf." Ook met Van den Borres kri tiek dat zij niet is ingelicht over de sloop en dat er veel puin rondom de loods ligt, kan hij weinig. ,,Dat puin ligt er omdat de voorberei ding op de sloop al is begonnen. En dat ik een sloopvergunning had aangevraagd, heeft in het Adver tentieblad gestaan. Ik kan moeilijk overal briefjes in de bus doen." SAS VAN GENT Goed nieuws voor de Betekoppen. De carna valsoptocht in Sas van Gent gaat alsnog door, op zaterdag 14 maart. De stoet werd vorige week, net als veel andere carna valsoptochten, afgeblazen van wege het slechte weer. Er was de Betekoppen veel aan gelegen een nieuwe datum te vinden, want anders zou het voor het eerst in 64 jaar zijn dat de optocht niet door Sas van Gent zou trekken. De stoet vertrekt om 14.00 uur vanaf het Suikerplein. De prijs uitreiking is om 17.00 uur in de Leutfabriek, met aansluitend een groot carnavalsfeest. maandag 2 maart 2020 Kledingwinkel is nu parochiecentrum Bob Maes Hulst -Cecile van Tiggelen, voorzitter parochiekerncommissie Hulst De voormalige tramloods van Robert van de Kerkhove in Draaibrug gaat tegen de vlakte. ,,Hij is te slecht om nog op te knappen." Omwonende Claire van den Borre is mordicus tegen de sloop. Bob Maes Draaibrug wvmK7//////A 'ffflfftmhiituh Pastoor Wiel Wiertz zegent het parochiecentrum. Links Cecile van Tiggelen (met kruis) en Angela Mangnus met Eline op de arm FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55