Praalwagen met prijs levert meer op op carnavalsmarkt IN DE REGIO 18 ZEEUWS-VLAANDEREN Metamorfose haven Breskens Pharos is een van de blikvangers in het havenplan van Breskens. Het complex bestaat uit drie blokken. Het eerste gebouw huisvest 39 ap partementen, het tweede 57 en het derde 63. De eerste twee blokken zijn in de verkoop. ,,Er zijn er in to taal 65 verkocht en voor de andere is veel belangstelling. Er staan nog tien geïnteresseerden op de lijst. Dat is echt boven verwachting", zegt directeur Ron van Pamelen van aannemingsbedrijf Van der Poel. ,,En het zijn nogal veel appar tementen." De prijzen variëren van dik vier ton in het eerste blok tot ruim een miljoen in het naastgele gen pand. Het derde gebouw gaat de tweede helft van dit jaar nog in de verkoop. Recreatiewoning Volgens Van Pamelen is er veel in teresse uit Breskens zelf. ,,Dat komt doordat we vooral in de omgeving geadverteerd hebben. Daarna zijn we reclame gaan maken in België en sinds kort doen we dat ook in Duitsland. Dat begint zijn eerste vruchten af te werpen. De eerste Duitsers met interesse hebben zich gemeld." De verhouding tussen vaste bewoners en kopers die een appartement als tweede woning willen, schat hij fifty fifty. „Mensen uit de regio kopen echt een huis om er permanent te wonen, de rest ziet het vooral als recreatiewoning. En er is ook veel interesse om een ap partement te kopen en daarna te verhuren." Er staan nog tien geïnteresseerden op de lijst Donderdag verrichten de Sluise wethouder Jack Werkman en gede puteerde Dick van der Velde de of ficiële handeling om de bouwstart van de eerste fase in te luiden. Die is echter al net na kerst begonnen. Van Pamelen: ,,De verwachting is dat de bouw rond de zomer van vol gend jaar klaar is. Daarna is ieder half jaar het volgende gebouw klaar." De bouw van het tweede blok is voorzien voor mei. Met de bouw is de metamorfose van het Breskense havengebied nu echt ingezet. In totaal komen er 460 appartementen bij, de jachthaven wordt uitgebreid. Op de Middenha- vendam verrijst de Visserij Expe rience, een centrum met daarin het visserijmuseum, de visveiling en horeca. De vergunning daarvoor is inmiddels ter inzage. Het Pharos Verkoopcentrum houdt zaterdag 7 maart van 11 tot 16 uur een open dag. Van der Poel, Tournois Makelaardij en De Dob- belaere Makelaars tekenen voor de organisatie. Het centrum is te vin den aan de Grote Kade 33. Op het terrein van Hertogh Metaal stonden zes Kloosterse wagens opgesteld. Binnen in de loods wer den kleding en poppen ver kocht. ,,Alle praalwagens hier op het terrein hebben alleen in de stoet in Kloosterzande gereden", zei Peter Hollestelle van de Knos- seljèrs. Veel optochten in Oost- Zeeuws-Vlaanderen gingen vorige week namelijk niet door. ,,Ze zien er dan ook nog zo goed als nieuw uit. Dat wil echter niet zeggen dat de verkoopprijs daardoor hoger is. Kopers kijken in eerste instantie naar de prijzen die zo'n creatie be haald heeft." Boelies Zelf hebben de Knosseljèrs hun bouwwerk al twee maanden gele den, nog volop in de opbouwfase, kunnen verkopen. De wagen van de Boelies uit Kloosterzande, dit jaar goed voor de eerste prijs in Kloorianenland, is daarentegen nog niet verkocht. ,,Er was wel be langstelling vanuit België. Maar we kwamen niet tot overeen stemming. We hebben hoge ogen gegooid in de stoet en gaan nu via de sociale media de verkooptour op", aldus Boelie Tom de Kort. Terwijl binnen in de loods ge zellig nagepraat wordt over het af gelopen carnaval bekijken drie le den van de Leuttrappers uit het Brabantse Dinteloord de wagens op het buitenterrein. ,,We zakken ieder jaar naar Walsoorden af", Er was belangstelling vanuit België. Maar we kwamen niet tot overeenstemming - Tom de Kort vertelt Leuttrapper Danny Vis sers. ,,Het is hier altijd gezellig en we hebben op deze markt al eens onze slag kunnen slaan. We kij ken of er iets bij zit en of de pen ningmeester zijn goedkeuring geeft." Horecabeurs in de Vismijn Janis Joplin herleeft Samen eten wat de pot schaft MIJN DORP, MIJN STAD maandag 2 maart 2020 Verkoop Pharos loopt als een trein VL Carnavalsmarkt in Walsoorden. Links de wagen van carnavalsvereniging De Mutsen en rechts de wagen van De Snotkokers. foto camile schelstraete ,,Het zijn nogal veel apparte menten, dus het gaat beter dan verwacht." Van de 96 apparte menten van complex Pharos op de kop van de Westhavendam in Breskens zijn er al 65 verkocht. Donderdag klinkt het officiële startschot voor de bouw van de eerste fase van het apparte mentencomplex Bob Maes Breskens - Ron van Pamelen, directeur van aannemingsbedrijf Van der Poel Veel verkocht werd er zaterdag niet op de carnavalsmarkt in Walsoorden. Maar als zeer druk bezochte afterparty was het wel een geslaagd festijn. Bouw club de Knosseljèrs tekende voor de organisatie. Edy de Witte Walsoorden BRESKENS In Breskens is morgen avond de derde editie van horecabeurs De Versmijn. De beurs is dé plek voor horecaleve ranciers en horecaon dernemers om elkaar te ontmoeten, de focus ligt op streekproducten. De beurs vindt plaats in de Vismijn in Breskens. De deuren zijn geopend van 12.00 tot 19.00 uur. Voor gratis toegang kan men zich aanmelden kan via deversmijn.nl. Aan de deur kosten kaarten 35 euro per stuk. De hore- cabeurs is enkel toegan kelijk voor ondernemers. OOSTBURG De Amerikaanse zange res Janis Joplin herleeft morgenavond in het Le- deltheater in Oostburg met de voorstelling Janis, vijftig jaar nadat zij op 27-jarige leeftijd aan een overdosis drugs overleed. Actrice Beaudil Elzenga (28), geboren in Middel burg en afgestudeerd aan de Toneelschool Amsterdam, is Janis. Zij brengt een ode aan het behoorlijk heftige leven en het nog altijd be kende werk van Janis Joplin. De voorstelling begint om 20.15 uur. Beaudil Elzenga brengt morgen een ode aan Janis Joplin. foto lex de meester ZUIDDORPE Het is morgen weer 'eten wat de pot schaft' in dorpshuis 't Kaaike in Zuiddorpe. Op tafel komt voor 7,50 euro een driegangenmenu ver zorgd door vrijwilligers onder leiding van cheffin Els Verbruggen. De maaltijd begint om 16.30 uur, om 14.00 uur is er al koffie met iets lekkers. AARDENBURG West straat 37, 14.00 uur: De Samenkamer, lezen en ontmoeten; AXEL Gemeentehuis, 10.00 uur: Formulie renbrigade, hulp bij invullen (overheids) formulieren; GRAAUW Gemeen schapshuis, 13.00 uur: Tafeltennis; HENGSTDIJK De Schuur, 19.00-22.00 uur: Vrije inloop; HOEK De Lovenhoek, 19.00 uur: Line dance HULST Den Dullaert, 19.00 uur: Ontmoe tingsavond; Gentse straat 24a, 10.30 uur: Opening pop up win- kel Zeeland Veilig; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Prijskaarten, in ternetcafé; NIEUW-NAMEN Ge meenschapscentrum De Kauter, 15.15 uur: Sportbuurtwerk, spe len voor basisschool leerlingen; 18.30 uur: Meisjesgroep Eureka; OSSENISSE Hof ter Nesse, 18.30 uur: Samen wandelen; SINT JANSTEEN De Warande, 09.30 uur: Biljartles; 13.00 uur: Bingo; 13.15 uur: In ternet café, wegwijs op het web; 19.00 uur: Fotoclub, primi- tieve dansexpressie; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Kaarten; 19.30 uur: Alzheimercafé met documentaire over dementie; Leeuwenkwartier, 17.30 uur: Meditatie Steunpunt Terneu- zen; Scheldetheater, 20.00 uur: Formule 1 show met Olav Mol en Jack Plooij; Bibliotheek, 09.30 uur: Cursus Digister- ker; 13.30 uur: Taal- café; WESTDORPE De Kirke, 19.00 uur: Solo- en stijldansen (openbaar).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54