V- Weeducation pleit op Cannabis Conference voor legaliseren thuiskweek De conferentie komt uit de koker van Weeducation, een groep die vorig jaar is opgericht door studen ten in Nijmegen. De Cannabis Conference vond plaats in Terneu zen, omdat medicinale wiet er een actueel thema is. De gemeenteraad maakt zich sterk voor het toestaan van thuiskweek voor medische doeleinden. Een paar raadsleden woonden de discussieavond in de Grote Kerk dan ook bij. Chronisch De geboren Terneuzense ge spreksleider Maaike Casteleijn vertelde dat zij dagelijks cannabis- capsules gebruikt. Ze lijdt aan de chronische ziektes Crohn en Bechterew. Dokters schreven haar medicijnen als pretnison en diclo- fenac voor, maar die hielpen niet. ,,Ik voelde me alleen maar slechter en werd steeds zwaarder." Haar vader tipte haar medicinale can nabis te gebruiken. „Januari 2018 ben ik er mee begonnen, vier maanden later mochten alle infu sen eruit. Ik heb geen rugpijn meer, mijn darmen zijn rustig. Ik kan weer naar school en mijn le ven oppakken." De wiet kweekt ze zelf. Werking Met de Cannabis Conference doet Weeducation een oproep medici nale wiet uit het verdomhoekje te halen. Want de werking is in som mige gevallen aangetoond, zei Hidde Siers van het Informatie centrum Medicinale Cannabis. ,,In Israël lopen onderzoeken over het effect van cannabis op reuma. Uit de eerste resultaten blijkt dat het reuma kan tegengaan, als je er al vroeg mee begint." Ook mensen met zware spasme, maag- of darmproblemen en epilepsie kun- nen in sommige gevallen gebaat zijn bij cannabis. ,,Wetenschap- pers onderzoeken op ratten zelfs Cannabis is heel duur en zorgverzekeraars vergoeden het niet omdat ze de werking niet bewezen achten of het dementie kan stoppen. En dat kan." Het is niet zo dat alle medicinale cannabisgebruikers stoned rond lopen, benadrukt Siers. In medici- nale wiet is vooral de stof cbd aan wezig. Daar word je niet high van, in tegenstelling tot wiet met veel thc, de andere stof die in een wiet- plant voorkomt. Huisartsen mo gen het nu incidenteel voorschrij ven, bijvoorbeeld als pijnstiller voor palliatieve patiënten. Siers: ,,Het nadeel is dat de pa tiënt eerst alle andere medicijnen geprobeerd moet hebben. Ook is cannabis heel duur en vergoeden zorgverzekeraars het niet, omdat ze de werking niet bewezen ach ten." It I maandag 2 maart 2020 I pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Toch nog goed weer OSSENISSE Onder een stralend zonnetje en grote belangstelling trok gistermiddag de laatste carna valsoptocht van het seizoen door Ossenisse. De start was een half uur later dan gepland, omdat pas om 15.00 uur de soms stormachtige wind was afge nomen tot een schappelijke kracht vier. De loopgroepen bij de veertien grote wagens pakten met hun dansjes nog eens flink uit. Ook de andere deelnemers lieten zich niet onbetuigd. Prinses Ons Natas van d'Ossekoppen reed met haar vrouwelijke Raad van Elf zoals gebruikelijk voorop. Hoogwaar digheidsbekleders uit de omliggende dorpen sloten met hun gevolg aan. Zij gaven na afloop in Hof ter Nesse de sleutel van hun leutbolwerk terug aan bur gemeester Jan-Frans Mulder. In de categorie grote wagens wonnen De Snotko kers, voor De Boelies en De Mutsen. De Toogvèrkes waren de beste van de grote loopgroepen, voor 't Laatste Stukske en De Plakkers. The Swinging Ol dies swingden naar de eerste plek bij de enkelin gen/duo's en CV 't Kliekske kreeg de meeste stem men bij de groepen van drie tot en met vijf personen. 'Mediwiet moet uit verdomhoekje' Waarom medicinale cannabis in Nederland nog niet legaal is, terwijl dat in steeds meer lan den wel het geval is? ,,Omdat we weinig activistische canna bisgebruikers hebben. Je kunt in Nederland altijd naar de cof feeshop of een plantje in je tuin zetten, daarom protesteren we veel minder voor legalisatie." Dat zei Hidde Siers zaterdag avond tijdens de Cannabis Con ference in Terneuzen. Bob Maes Terneuzen - Hidde Siers, Informatiecentrum Medicinale Cannabis Kijk op de site bij /video y Nuchtere discussie over wiet op conferentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53