II Het Oogappeltje in andere handen Kidsmiddag op Dijkrock: neem je luchtgitaar mee BEVELANDEN EN THOLEN 19 Even ziet het ernaar uit dat hij weer niet doorgaat. Maar de uitgestelde carnavalsoptocht in Lewedorp trekt zaterdag meer publiek dan ooit. OPTOCHT LEWEDORP Elk nadeel heeft z'n voordeel. Dankzij de storm van vorige week is de carnavalsoptocht in 't Kraaienist zaterdag drukker dan ooit tevoren. De in woners van Lewedorp en omge ving genieten met volle teugen van zoveel wagens en publiek, al dreigt de harde wind opnieuw roet in het eten te gooien en lopen enkele bouwploegen serieuze ave rij op. De teleurstelling was vorige week groot, toen het bestuur van carnavalsvereniging de Kraaiepik- kers na overleg met de gemeente Borsele en de Veiligheidsregio Zeeland moest besluiten om de optocht af te blazen. Die domper zal nu snel vergeten zijn. De in- haaloptocht op schrikkelzaterdag trekt dankzij medewerking van carnavalsverenigingen uit Paere- hat ('s-Heerenhoek) en Pikpot (Kwadendamme) een recordaantal wagens en toeschouwers naar Le- wedorp. Harde wind Even is het opnieuw spannend. In de loop van de ochtend neemt de wind weer behoorlijk toe. Het be stuur van De Kraaiepikkers moet na overleg met de instanties tot twee keer toe besluiten de start van de optocht uit te stellen. Om half vier gaat het festijn alsnog van start. De regenbuien die het dorp eerder op de dag teisterden heb ben plaatsgemaakt voor felle zon, maar de wind wil niet echt gaan liggen. Voor het feestende publiek geen bezwaar: zij genieten met volle teugen van dit bijzondere feest. Maar een aantal bouwgroe- pen zal met gemengde gevoelens terugkijken op de optocht. Zo begint de A-wagen van de Twuufelaers uit Pikpot flink be schadigd aan de optocht. ,,Dit gaat weer veel tijd kosten", verzucht Michel Geijs, met in zijn hand z'n Nu is het hopen dat de wind geen vat krijgt op de rest afgewaaide pruik. Uit voorzorg had zijn bouwploeg de '4D-bios- coop' al letterlijk een kopje kleiner gemaakt: het bewegende hoofd van één van de twee metershoge poppen was vanwege de harde wind thuisgelaten. ,,Onderweg van Kwedamme naar hier, een tocht van dik twee uur, ging alles goed", zegt hij. ,,Maar op het laat ste stukje vanuit de loods waaiden er grote stukken papier-maché van af", zegt hij wijzend op de flar den kleurrijk geschilderde krant. ,,Nu is het hopen dat de wind geen vat krijgt op de rest." Zijn collega Simon Steijn baalt ook stevig. ,,Dit zijn twee volle weken werk", zo taxeert hij de schade aan de wagen waar de afge lopen maanden al heel veel uurtjes vrije tijd in zijn gestopt. Om moe deloos van te worden, maar toch wil hij niet het bijltje erbij neer gooien. ,,Dit doe je voor de vereni ging en voor elkaar. Half april ha len wij in Pikpot de optocht in. Door nu hier zijn, hopen we dat alle wagens uit Lewedorp op 11 april ook naar ons komen." Als reden voor de overname noemt eigenaresse Karin Bron- sema de toenemende druk van re gelgeving. ,,Die is zoveel toegeno men dat het eigenlijk te veel is ge worden. Door de overheid worden steeds meer regels opgelegd. Voor een éénpitter is het dan enorm zwaar om alles bij te benen. Op den duur moet je je afvragen of je het nog gaat redden alleen. En als je dan elke week 60 tot 70 uur moet draaien, houdt het op den duur een keer op." Een belangrijke pijler van Het Oogappeltje vormde altijd de Het enige dat gaat veranderen, is dat er straks niet meer per kwartier kan worden afgenomen christelijke grondslag. ,,Die wordt gewoon voortgezet binnen Pro- kino", aldus Bronsema. ,,We heb ben de afgelopen jaren al veel sa mengewerkt en in die tijd een goede band opgebouwd. Vandaar dat ik voor Prokino heb gekozen." Voor het personeel verandert er maar heel weinig, geeft Bronsema aan: ,,De meiden blijven allemaal en de gebouwen blijven hetzelfde. Het enige dat gaat veranderen, is dat er straks niet meer per kwar tier kan worden afgenomen. Dat kan bij ons nu nog wel. Bij Prokino wordt dat, net zoals bij alle andere kinderdagverblijven, afnemen in dagdelen. En de naam verandert. Dat wordt Prokino Vroonland en Prokino Yerseke." Zelf blijft Bronsema ook werk zaam binnen de nieuwe organisa tie. ,,Ik heb een contract aangebo den gekregen, dus ik blijf gewoon. Ik weet nog niet of ik in Kapelle of in Yerseke kom te staan of op een andere locatie." RILLAND Wil je alles weten van stoere rockmuziek? Kom dan za terdag 18 april naar de dijk bij Ril land. Dijkrock maakt namelijk voor de 29ste editie op zaterdag middag de festivalweide helemaal vrij voor jonge muziekliefheb bers. Tijdens de zogeheten kidsrock- shop brengen De Dijkrock Huis band en dj Dave kinderen de fijne kneepjes van de muziekwereld bij. Zo leren ze over het ontstaan van de rockband, headbangen op live muziek en kunnen ze ervaren hoe het is om een in een heuse moshpit te belanden. Ook is er een spring kussen en een rock-knutseltafel. Natuurlijk kan er ook meegezon- gen worden met rockclassics. De dresscode is 'rock' en een luchtgi taar mag zeker niet ontbreken Naast het kinderprogramma, zorgt Dijkrock als vanouds ook dat volwassen rockliefhebbers op vrijdag en zaterdag aan hun trek ken komen. De finale van 'High way to Dijkrock' is verschoven naar zaterdag. Naast de talenten zijn ook meer gevestigde (tri- bute)bands geboekt, die de orga nisatie als een een mix van klas sieke metal, rock en punk, oude rotten in het vak en nieuwe hel den in de metalscene omschrijft. De hele line-up en andere in formatie is te vinden op dijk- rock.nl maandag 2 maart 2020 Wind plaaggeest maar geen spelbreker Joeri Wisse Lewedorp - Michel Geijs uit Kwadendamme Strijkkwartet. Muzikaal bloempje in pot. Kinderopvang Het Oogappeltje wordt per 1 april overgenomen door de landelijke stichting Pro- kino. De vestigingen in Yerseke en Kapelle blijven gewoon be staan, ook gaat het gehele per soneel over naar de nieuwe or ganisatie. Willem Adriaansens Yerseke/Kapelle Zelden was het zó druk in 't Kraaienist. Ook wagens uit omliggende dorpen doen zaterdag mee. fotos johan ven der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52