Schatzoekers kunnen hun hart nu ophalen aan Het Rip IN DE REGIO JtSL 1 18 BEVELANDEN EN THOLEN Watersporters luiden noodklok mi st IÊÊÊËÈëêL T "'h De oplossing is simpel, zegt Bram Aertssen, oud-voorzitter van De Schelde in Bergen op Zoom. Maak een extra kolk aan de kant van de Oosterschelde, met een nieuwe sluisdeur, zodat er in totaal drie deuren zijn. Op drukke dagen kan de middelste openblijven, zodat de sluis verlengd is. ,,Dan kunnen er veertig boten per keer in." Nu ligt dat aantal veel lager. Huidig Schelde-voorzitter Aart de Valk schat de capaciteit van de sluis op vijftien boten per uur. ,,Dus moet de brug ook veel vaker De drukte gaat alleen maar toenemen. Tot vechtpartijen aan toe. Dat moet je niet willen open. Met een grotere sluis zou die weliswaar langer, maar veel minder vaak open moeten. De doorstroming is dan veel beter." De Valk uit zijn zorgen samen met Job van Weele (namens de Thoolse watersportvereniging De Kogge) en John Moerland (jacht haven Waterrijk Oesterdam). Aertssen nam het voortouw om ze bij elkaar te brengen. ,,Want een nieuwe sluis is namelijk niet alleen goed voor ons, maar voor het hele gebied. De belangenorga nisatie voor recreatieonderne mers Recron en ook de bewoners van de Thoolse wijk Waterfront, die een boot aan de eigen steiger kunnen leggen, steunen ons." Jachthaven Opgeteld zijn er meer dan 750 lig plaatsen 'achter' de Bergsediep- sluis, schat Aertssen. ,,Terwijl die halverwege de jaren tachtig in principe alleen voor Bergen op Zoom is gebouwd. Dat was toen voldoende. Maar De Kogge ging groeien, scheepswerf Duivendijk breidde uit, Waterfront werd ge bouwd en recent is de jachthaven bij Waterrijk Oesterdam erbij ge komen." Een bottleneck, noemen ze de sluis. Zeker op de piekmomenten. ,,Maar de drukte gaat alleen maar toenemen", zegt Moerland. ,,Tot vechtpartijen aan toe. Dat moet je niet willen. Als er slecht weer op komst is, wil iedereen terug rich ting thuishaven. Dan krijg je ge vaarlijke situaties aan de kant van de Oosterschelde. Maar omdat die sluis zo klein is, heb je kans op schade en irritaties." Bram Aertssen wil graag in ge sprek met de Zeeuwse politiek. ,,Zodat we kenbaar kunnen ma ken waarmee we te maken heb ben." De kringloopwinkel van protes tantse gemeente De Ark is een jaar of vijf geleden begonnen aan de Veerweg. ,,Daar mochten we een pand van Mark Faasse gebruiken. Omdat daar nu een pizzeria komt, moesten we op zoek naar een an dere locatie", vertelt Leen Sandee, voorzitter van de kerkelijke activi- teitengroep. Ondernemer Herbert Keizer bood uitkomst en stelde een deel van één van zijn panden beschik baar. Sandee is maar wat blij mee. ,,Het is iets kleiner en heeft mis schien wat minder aanloop. Maar geloof me: je zult versteld staan van wat er allemaal in past." Soms halen we ook hele woningen leeg tegen een kleine vergoeding Daar is geen woord aan gelogen. Nadat Meeuwisse de drie linten doorgeknipt heeft, kunnen de tientallen aanwezigen niet wach ten om schuifelend door de smalle gangen rond te snuffelen in de vol- gepakte winkel. Na een paar minu ten hebben de eerste bezoekers al spulletjes onder hun armen ge klemd. De opbrengst gaat volledig naar de kerk, vertelt Sandee. ,,Met de ac- tiviteitengroep, die bijvoorbeeld ook het oud papier inzamelt, halen we zo'n 25.000 tot 30.000 euro per jaar op." Bijzonder is dat de vier winkelvrijwilligers geen lid zijn van de kerk. ,,Ze vinden het ge woon leuk." Een groep van tien man haalt elke woensdag spullen op. ,,Soms halen we ook hele woningen leeg tegen een kleine vergoeding", ver telt Sandee. In de voormalige ge meentewerkplaats in de Spuikom worden spulletjes zo nodig gere pareerd. ,,Dit is echt een heel mooi initiatief. Het brengt mensen bij elkaar en is ook nog eens heel duurzaam", complimenteert Meeuwisse de vrijwilligers. Expositie in het Stadskantoor Cursus digitale vaardigheden v':- r i AS Saskia Temmink MIJN DORP, MIJN STAD maandag 2 maart 2020 'Sluis bij Tholen is te klein' File op het water bij de Bergse- diepsluis. Op mooie zomerda gen gebeurt het regelmatig, merken de watersportverenigin gen in de buurt. Daarom trekken ze aan de bel: 'maak de sluis groter, want het wordt veel te druk'. Michiel Bouwman Tholen - John Moerland, jachthaven Waterrijk Oesterdam Kamperlandse koopjesjagers opgelet: voor dat ene bierglas, die spotgoedkope dvd of één van de vele andere tweede hands snuisterijen moet je vanaf nu op Het Rip zijn. Onder grote belangstelling heeft bur gemeester Loes Meeuwisse daar zaterdag De Schatkamer heropend. Joeri Wisse Kamperland - Leen Sandee, voorzitter activiteitengroep De Ark GOES In de publieksruimte van het Stadskantoor in Goes is vanaf vandaag tot en met maandag 30 maart werk van schilder- groep Folkleure te zien. De expositie is te bekij ken tijdens de openings tijden van het Stadskan toor. Folkleure is een schilderclub die bestaat uit mensen die vooral uit liefhebberij bezig zijn met schilderen in acryl verf. Kijk voor meer in formatie over de exposi tie op de website ge- meentearchiefgoes.nl onder Tentoonstellingen Stadskantoor. KRUININGEN In Kruiningen start woensdag een cursus digitale vaardigheden. Deelnemers leren hoe ze gebruik kunnen maken van digitale dien sten van de gemeente, het UWV en de Belas tingdienst. De cursus bestaat uit vier gratis bij eenkomsten op 4, 11, 18 en 25 maart van 9.30 tot 11.30 uur en zijn in Bibli otheek Kruiningen, Brouwerijstraat 1. Vooraf aanmelden is noodzake lijk en kan via biblio- theekoosterschelde.nl of door te bellen naar 0113-562626. Tim rn «H Saskia Temmink speelt woensdagavond een voorstelling in Rilland. foto theo smit RILLAND Saskia Temmink is woensdagavond om 20.00 uur te zien in Luc- tor et Emergo met de voorstelling Doet sneeuw pijn. De voor stelling is gebaseerd op het autobiografische boek van Carolien Spaans. Kaarten kosten 21 euro en zijn verkrijgbaar via podiumreimerswaal.nl. GOES Stadskantoor 08.30 17.00 uur: Expositie Schildergroep Fol kleure; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur: Digi taal Café; Serviceflat de Horst, 13.30-15.30 uur: Digitaal Café '-S HEER ARENDSKERKE Poelwijck, 10.00 12.00 uur: Digitaal café KAPELLE Bibliotheek, 14.00 16.00 uur: Gratis oe fenen met taal, reke nen en computeren; De Vroone, 19.30 21.30 uur: Bijbellezing 'klimaatverandering, wat zegt de bijbel hierover'; FitXpe- rience, Vroonlands- weg 47, 20.00 uur: Indoor Cycling KLOETINGE Geerteshuis, 10.00 uur: Inloopmorgen met als thema '250 jaar Ludwig van Beethoven' KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00 uur: Wandel groep 'Elke stap telt'; Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30, 14.00-16.00 uur: Sjoelen en Biljarten; KRUININGEN Hof Cruninghe, Lan- geviele 41, 13.30- 15.30 uur: Creatieve middag WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.30-10.30 uur: 'Yoga-gym WEMELDINGE De Wemel, 10.00 10.45 uur: Senioren- gym; 13.00-16.00 uur: Inloopsoos; 19.00 22.00 uur: Pilates WOLPHAARTSDIJK SVRZ Meuleweie, 09.30-11.30 uur: Digi taal Café YERSEKE Moerzicht, 13.30 15.00 uur: Grand Café; 19.00-20.00 uur: Optreden koor Crescendo. Het is zaterdag een drukte van belang bij de opening van de nieuwe locatie van De Schatkamer in Kamperland. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51