t SCHOUWEN-DUIVELAND 19 WIND EN REGEN HONDERD RUITERS 'kV Slagregen, flinke wind en vijftig deelnemers minder dan verwacht. Desondanks reden een kleine honderd ruiters zaterdag mee tijdens de Strao in Noordwelle. I en zekerheidje sinds '92: als Martien Moer land op zijn hoorn blaast, zet de stoet zich I in beweging op de Ring van Noordwelle. Hoewel, de voor rijder heeft misschien een keertje moeten overslaan vanwege zijn gezondheid, bekent hij. Opdracht Al die keren reed de inwoner van Noordwelle vooraan. Nu geflan- keerd door twee ruiters omdat hij niet meer goed ziet. Zijn hoorn verstopt hij half onder zijn jas. ,,Ei- genlijk is het een rangeerhoorn die gebruikt werd op het spoor", lacht hij. „Vroeger hing 'ie op de lagere school op het dorp. Of het een eer is om die te dragen? Ach, het is een opdracht en soms een last. Want je moet steeds op blijven letten." Gemoedelijker Van een eind verder komen Lies beth Slootbeek en Sabrina Beek huizen. 's Ochtends om half ze ven reden ze weg uit de omgeving Eigenlijk is het een rangeerhoorn die gebruikt werd op het spoor van Hilversum. Het is al de derde Strao voor hen dit jaar. ,,Het is hier veel gemoedelijker dan in 't Gooi", verklaart Liesbeth hun deelname. ,,Daar kun je niet zo re laxed rijden omdat iedereen schrikt als er een paard langs komt." Weer en wind schrokken hen niet af om naar Zeeland af te rei zen. Het was juist goed te doen met drie paarden in de trailer, legt ze uit. Drie? Jazeker, want naast hen staat de 'kindermagneet' en Shetlander Cookie. Die loopt aan gelijnd mee. ,,Hij vindt het niet leuk om thuis te blijven", legt Sa- bina uit. Ze grijnst. ,,Vorig jaar liep 'ie ook al mee. Toen maakte hij nog een noodstop bij de bur gemeester." maandag 2 maart 2020 SD Noordwelse Strao is voor doorzetters i Michiel Bouwman Noordwelle - Martien Moerland De deelnemers trotseren een flinke regenbui. fotos ernesta verburg Liesbeth Slootbeek en Sabrina Beekhuizen met 'kindermagneet' en Shetlander Cookie. Start van de Strao op de Ring van Noordwelle met het start sein van Martien Moerland. Een meisje bij haar versierde paard voorafgaand aan de start. ;^jgcciTjur; - - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50