Dure slippertjes bij start WK Van de Ven Mick van Dijke is trotse drager van bolletjestrui Osse bekroont droomdebuut met zege in Axel 17 De Vlissingse motorcrossster kent geen goede WK-start. Tijdens de eerste Grand Prix van het seizoen maakt ze een paar kostbare foutjes en dat kost haar direct een aantal plekken. Het was een vreemde gewaarwor ding zaterdag: voor het eerst sinds 25 juni 2016 eindigde Nancy van de Ven niet als beste Nederlandse in een manche van een Grand Prix. De 22-jarige Vlissingse werd op het drijfnatte circuit van Mat terley Basin, in het zuiden van En geland, na diverse foutjes slechts vijfde. Lynn Valk profiteerde met en derde plaats, juist haar beste re sultaat ooit. Het was - qua resultaten - het slechtste WK-weekend in tijden voor Van de Ven. Op haar vijfde plaats van zaterdagmiddag volgde gisterochtend een derde plek. Ze eindigde er als vierde mee overall. Ze haalde daardoor na ruim an derhalf seizoen weer eens een keer niet het podium van een Grand Prix. Haar achterstand op Courtney Duncan, de Nieuw- Zeelandse die beide heats won, is al meteen 14 punten. De Zeeuwse ging met een goed gevoel naar Matterley Basin. Ze had goede trainingsweken achter de rug en meende dat ze met top- materiaal van Ghidinelli Racing Yamaha op pad ging. Aanvankelijk zag het er in beide manches ook goed uit voor Van de Ven. Ze stoof zowel zaterdag als gisteren weg en liet de concurrentie haar hielen zien. Meerdere fouten in het tweede deel van de heats werden haar fataal. De omstandigheden waren ook verre van ideaal. De vele regenval had ervoor gezorgd dat het circuit WK-STAND vol plassen lag en dat er diepe spo ren waren ontstaan. De motor- crosssters ploeterden vooral in de eerste manche daarmee. Gisteren scheen de zon weer, maar was de baan nog nauwelijks hersteld. Er waren plekken waar het moeilijk was om enige snelheid te houden. Zaterdag lag Van de Ven in de eerste tien minuten aan de lei ding. Ze zette Duncan, de rege rend wereldkampioene, ogen schijnlijk eenvoudig op achter stand. Het gat was halfkoers zo'n vijf seconden. Maar door een serie missers viel ze terug naar de vijfde plek. In de harde wind en koude regen was de schade vervolgens niet meer te repareren. Op de koude en vroege zondag ochtend - de start was om kwart voor negen - lag de Vlissingse lange tijd tweede achter Duncan. Na een fout passeerde de Duitse Larissa Papenmeier haar nog. Lynn Valk werd vijfde, waardoor de twee Nederlandse vrouwen het weekeinde met eenzelfde punten- aantal afsloten. Komend weekeinde krijgt Van de Ven al meteen kans op revan che. In Valkenswaard is dan de tweede Grand Prix. In totaal zijn er dit seizoen zes WK-wedstrij- den. Het laatste woord... Tijjdens de Omloop van de Braakman mag ik ook in deze trui rondrijden Met de veel afdruk en uitstraling door de arena van de Beatrixhoeve galopperende imposante Char meur-zoon scoorde hij 65,956 pro cent. en eiste daarmee de overwin ning in de Prix Sint George op. Gewaagde sprong „Geweldig. Dit had ik absoluut niet verwacht'', was de eerste reactie van Osse. ,,Ik heb met Gyon enkele weken geleden de laatste wedstrijd in Z2 gereden. De klassen ZZ-Licht en Zwaar hebben we overgeslagen en vandaag ben ik met hem meteen in de Lichte Tour gestart. Een ge waagde sprong, maar het liep super. Gyon is ook een heel fijn wedstrijd- paard. Werkwillig en hij kan fijn schakelen. De 'motor' zit van achte ren. Hij loopt daardoor mooi voor- en bergopwaarts en met veel uit straling door de proef.'' Eindstation Osse denkt dat de Lichte Tour ook niet het eindstation is voor Gyon. ,,Dit paard heeft enorm veel kwali teiten en pakt alles heel gemakke lijk op. Op de keuring bij de dek hengsten liep hij al mee in de kam pioen-finale. Dat zegt genoeg. Dit wordt een Grand Prix paard. Ik zie dit als een leuke uitdaging, maar weet niet of dat er voor mij wel in zit. Ik rij Gyon voor de Stal Nor- diek's uit Ovezande en hij staat te koop. Daar wil ik nu nog maar niet aan denken. Nee, alleen genieten van iedere dag ik dit paard mag rij den.'' maandag 2 maart 2020 PM Nancy van de Ven (85, hier op archiefbeeld) eindigde voor het eerst sinds anderhalf jaar niet op het podium bij een Grand Prix. foto peter nicolai Roeland van Vliet Matterley Basin Courtney Duncan sloeg met een een enorm gat. Van de Ven volgt op 14 punten: 1. Courtney Duncan (NZl) 50 2. Larissa Papenmeier (Dui) 40 3. Kiara Fontanesi (Ita) 37 4. Nancy van de Ven 36 5. Lynn Valk (Ned) 36 Wielrenner Mick van Dijke (19) behaalde afgelopen weekend een verdienstelijk resultaat bij de Craft Ster in Zwolle. De uit Colijnsplaat afkomstige van Dijke rijdt sinds dit jaar voor het Jumbo Visma Develop ment Team. Met een veer tiende plaats in Zwolle deed hij het meer dan naar beho ren, waar andere Zeeuwse renners die aan de start ver schenen, de koers niet eens uitreden. Bas Dingenouts Zwolle Ben je zelf tevreden met de veertiende plaats? Uiteindelijk wel moet ik zeggen. Je denkt na een race altijd dat er nog meer uit te halen viel, maar terugkijkend ben ik toch vooral tevreden. Ik ben niet al te fit teruggekomen van een trai ningskamp in Spanje, waardoor ik een aantal trainingen heb moeten laten schieten. Het was zelfs lange tijd nog onzeker of ik wel aan de start zou verschijnen. Dit alles in mijn hoofd meene mende, kan ik toch vooral tevre den zijn met zo'n hoge klasse ring. Je rijdt sinds dit jaar bij Jumbo- Visma, is het wennen voor je? Tot dit jaar was ik vooral bezig met mountainbiken. Wat dat be treft is het dus zeker een grote overstap. Ik train op een heel an dere manier en maak meer uren. Ik ben overigens niet gestopt met mountainbiken hoor. Dit jaar ga ik proberen het mountainbi- ken en wegwielrennen met el kaar te combineren. Wat ik ver der duidelijk merk is dat er meer van me verwacht wordt, maar dat er dan ook werkelijk alles voor me gedaan wordt. In de korte tijd dat ik bij Jumbo-Visma rijd, heb ik toch wel al duidelijke progressie gemaakt. Dat merkte Mick van Dijke (19) Mick van Dijke. eigen foto ik bij de trainingskoersen, maar ook in de wedstrijd in Zwolle. Ondanks dat ik geen topbenen had, heb ik de koers hard kun nen maken en moest ik pas op het eind lossen. Daar ben ik best trots op. Wat voor type renner ben je ei genlijk? Over het algemeen ben ik een aanvallend ingestelde renner. Ik wil echt koersen zeg maar. Een echte sprinter ben ik niet, maar explosief kun je me wel noemen. Een massasprint ga ik niet win nen, maar als ik met een groepje naar de finish rijd, heb ik over het algemeen een goede kans om te winnen. Bij de koers in Zwolle heb ik de bolletjestrui veroverd in de overkoepelende topcompetitie. Dat vind ik ook wel erg gaaf moet ik zeggen. Zeker omdat ik tijdens de Om loop van de Braakman in Philip pine ook in deze trui zal mogen rondrijden. Hoe ziet de rest van het jaar er uit voor je? Mijn grote wedstrijden qua wiel rennen op de weg voor dit jaar zijn Parijs-Roubaix en het Neder lands kampioenschap. Bij het mountainbiken ligt de voornaam ste focus op het wereldkampi oenschap. Zoals gezegd benut ik dit jaar om te kijken of de twee disciplines te combineren zijn. Waar mijn voorkeur ligt? Laat ik het zo zeggen, ik blink liever in een van de twee disci plines uit dan het gemiddeld te doen in beide disciplines. Dit jaar zal ik hopelijk een stuk wijzer worden wat dat betreft. Maxime Osse met ruin Nor- diek's Gyon. foto lucien roelandt Maxime Osse beleefde zaterdag met de ruin Nordiek's Gyon een droomdebuut in de Lichte Tour. Dat deed de amazone uit Hein- kenszand tijdens de subtop dressuurwedstrijd van de RSV Luctor et Emergo in Axel. Lucien Roelandt Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 45