Korfballers komen in eigen huis niet verder dan 28-28 15 Tjoba ineens tweede achter Ondo Kerkhove richt zich op dubbel De Kok redt weer de eer Tovaal knokt zich naar bonus De formatie uit Arnemuiden geeft de zege in de slotfase nog uit handen. Na afloop wordt ook naar het arbitrale duo gewezen. Hoofdklasser TOP heeft het kleine kansje op de play-offs zaterdag verspeeld. In eigen huis pakte de korfbalploeg van coach Edwin Coppoolse slechts een punt tegen degradant Avanti (28-28). De tweede plek is nu in de slotronde niet meer te bereiken. TOP had graag tegen AW/DTV nog ergens voor gespeeld, maar de wedstrijd van komende zaterdag gaat nergens meer om. De Arne- muidse equipe kan zich al lang zaam gaan richten op de veldcom- petitie, waarin het strijdt om lijfs behoud. ,,We hebben het dit zaal seizoen niet slecht gedaan", stelde Anita de Ridder. ,,We eindigen mooi als derde. Maar iedereen had gehoopt dat we tot het einde mee zouden doen om de tweede plaats. Daarom is het jammer dat we van- daag een punt verspeelden." ,,Het gaat te ver om dit zaalsei zoen als 'net niet' te bestempelen", voegde Jorian Schroevers eraan toe. ,,Want daar zit toch het woord 'niet' in. We hebben toch in heel veel wedstrijden wel laten zien dat we bij de beste ploegen horen." TOP was in de eerste helft nog dominant tegen Avanti. Na een 2- 2-tussenstand na tien minuten stootte de ploeg door naar 12-7 bij rust. De marge had echter nog gro ter kunnen zijn; de thuisploeg miste veel vrije ballen en een strafworp. Na rust gaf TOP vrijwel meteen de gehele voorsprong weg. Na de 17-17 werd het bijzonder spannend. Tot de 23-23 scoorden de ploegen haast om en om. Bij 26 23 leken de rood-witten de buit binnen te hebben, maar alsnog ga- EERSTE KLASSE ven ze de zege uit handen. Tien se conden voor tijd maakte de oppo nent uit Pijnacker de 28-28. Schamen Wat niet meehielp, was het war rige arbitrale duo. Schroevers: ,,Je wist op een gegeven moment niet meer wat toelaatbaar was en wat niet. Daardoor werd het een harde wedstrijd." De Ridder: ,,Ik denk dat deze scheidsrechter niet hoofdklassewaardig is. Het KNKV moet zich daarvoor schamen." Coach Edwin Coppoolse, die Als je een paar minuten voor tijd een gaatje hebt van drie punten, moet je dat gewoon uitspelen voor commentaar op de leiding geel kreeg, wees ook naar de arbi ter. Maar hij stelde ook dat TOP hand in eigen boezem mocht ste ken. ,,Blijkbaar vinden wij het moeilijk om een voorsprong vast te houden. Als je een paar minuten voor tijd een gaatje hebt van drie punten, moet je dat gewoon uit spelen." maandag 2 maart 2020 PM LYON Lesley Pattinama- Kerkhove heeft zich niet geplaatst voor het WTA- toernooi van Lyon. In de beslissende kwalificatie ronde verloor de 28-jarige tennisster uit Zierikzee met 6-2 6-3 van de Russische Anastasiya Komardina. Pattinama-Kerkhove won in de eerste ronde nog wel. Via een thriller (6-7 7-6 7-5) haalde ze de laatste kwali ficatieronde. In het dubbelspel staat de Zeeuwse wel in het hoofd toernooi. Daarin speelt ze samen met Bibiane Schoofs, die wordt bijge staan door de Vlissingse coach Sven Vermeulen. SLUISKIL Voor de tweede keer redde Joey de Kok (foto) uit Lewedorp de eer namens zijn Brabantse ploeg DKM Tools tegen Dallinga.com. Het duel in de eredivisie driebanden eindigde in 6-2 voor de Sluiskilse formatie. Net als eerder dit seizoen was het De Kok die de enige winstpartij boekte namens DKM Tools tegen Dallinga.com. Waar hij in de eerste ontmoeting Koen Saver met 40-34 versloeg, moest nu Barry Dallinga eraan geloven. De Kok ver sloeg zijn provinciegenoot met 17-40. Peter de Backer, Steven van Acker en Ray mond Ceulemans wonnen wel namens Dallinga.com. GOES De rugbyers van To- vaal stonden voor een las tige opgave voorafgaand aan het duel met koploper Breda. Met een bijeenge raapt team hielden de Goe- senaren de Brabanders echter wonderwel bij en werd er zelfs nog een bo- nuspunt uit het vuur ge sleept: 31-40. Trainer Brian Hendry had al een waslijst aan gebles seerde spelers en hij kon voor het eerst in acht jaar ook geen beroep doen op vaste waarde Jan Otte, die sinds 9 maart 2012 144 competitieduels op een rij speelde voor Tovaal. Tij dens de warming-up haakte ook Matthijs van Roemburg af. Maar Tovaal pakte knap de bonus. TOP is na puntverlies tegen Avanti uitgespeeld Roeland van Vliet Arnemuiden Tjoba is zaterdag de eerste achter volger geworden van koploper Ondo. De eersteklasser uit 's-Heer Hendrikskin deren won dik bij het Amsterdamse Swift (24-34) en pas seerde een aantal concurrenten. Het verschil met de num mer één uit Sint- Laurens is wel vier punten. Ondo kwam in Koog aan de Zaan met de schrik vrij. De ploeg van de trainers Jouri van den Broeke en Robin Wisse speel de ver onder de maat. ,,Pas in het laatste kwart, na de 15-15, maakten we het verschil", ver telde Van den Broeke. „Vooral in de eerste helft ging alles mis. De passing ging slecht, we had den geen rebound en scoorden nauwe lijks." Hoe anders verging het Tjoba. De ploeg van Marcel de Dreu had geleerd van de thuiswedstrijd, waarin Swift er alles aan deed om het Zeeuwse spel te ontregelen. ,,We hadden ons er nu tegen gewapend." Tjoba scoorde erg makkelijk. Het team leidde bij rust al met 12-16 en trok de goede lijn daarna door. Op 31 maart is het Tjoba-Ondo. De laat ste ploeg zou uitge rekend in die derby kampioen kunnen worden. -Edwin Coppoolse Overvelc* ^mulden TOP in duel met Avanti. Anita de Ridder speelt de bal uit naar ploeggenoot Jurriaan Bouwens (22). Op de achtergrond Jorian Schroe vers. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43