dikke streep onder duel Gehavend Walcheren gaat hard onderuit Trainer De Nijs wint derby van Van Poelje Half dozijn goals voor ploeg van tevreden Destorme 13 ,,Je moet duidelijk zijn naar de spelers toe en twee kapiteins op een schip werkt niet'', verduidelijkte Ei kenhout. Het duel in Sneek kan dus, afhankelijk van de ontwikke lingen, zomaar eens Eikenhouts laatste zijn geweest op de bank van Goes. Wat betreft de wedstrijd te gen ONS, viel het oordeel van Re- mon de Vlieger uiteindelijk nega tief uit. „Enigszins balend'', zoals het hij zelf omschreef. ,,Ik ben trots op de reeks die we hebben neerge zet, helemaal als je ziet waar we vandaan komen. Maar ik vind ook dat we hadden moeten winnen. We hadden het veldoverwicht, het bal bezit en de kansen.'' Tweede klasse E terdagmiddag met een strafschop, die Nieuwenhoorn via Gomes Al meida direct de 1-5 opleverde. Harro Hazelaar was positief over Dimitri Gomes Almeida (3x), Christiaan Dabaghian en Maarten Hazelaar (Oostkapelle/Domburg) zorgden vorig jaar voor de 1-4-tus- senstand. Arbiter Boel hervatte het duel za- In elke linie kwamen we een mannetje tekort Boel. ,,Het is nog een jonge scheids rechter, maar hij was duidelijk in zijn verhaal en deed het gewoon goed.'' Zijn eigen ploeg deed het daaren tegen minder. Na de 1-5 vielen er via Tom Sleeuwenhoek en we derom Gomes Almeida nog twee tegengoals te noteren (1-7). ,,We speelden door de rode kaart van Bas van der Wel natuurlijk met een mannetje minder. In elke linie kwamen we een mannetje tekort en ze vonden het in het veld ook wel goed. We zijn nu nog lekker een uurtj e aan het trainen, want we moeten toch bezig blijven'', sprak oefenmeester Hazelaar nog tijdens de training. Om er vervolgens aan toe te voe gen: ,,We moeten er nu een heel dikke streep onder zetten en ons gaan focussen op de volgende wed strijd, thuis tegen 's-Heer Arends- kerke thuis. Ik hoop dat we de op gaande lijn weer kunnen vinden en doortrekken.'' In de tweede klasse E is de situatie voor Walcheren er door het verlies niet rooskleuriger op geworden. Orprecio: ,,Voor ons was dit een heel belangrijk duel. Hellevoet- sluis had ook nog maar veertien punten en wij hoopten de aan sluiting met Axel en DBGC te kunnen maken.'' Het duel verliep anders, al was de openingsfase - zelfs volgens de thuisploeg - vol voor Walcheren. Orprecio beleefde dat anders. ,,Ik had het gevoel dat we niet zo lek ker in de wedstrijd kwamen. Ik had te maken met veel afwezigen, blessures en spelers die een week endje weg waren, waardoor ik een aantal wijzigingen moest door voeren.'' len. Deze nederlaag ligt voorna melijk aan onszelf. Het positieve van vandaag was dat debutant Viggo Kaaijbijzijn debuut scoorde.'' De speler uit de JO17-1 was verantwoordelijk voor de 4-1. Scheidsrechter Kenson uit Kloetinge werd in de slotfase nog even behandeld voor een blessure, maar kon het duel vervolgens wel afmaken. TERNEUZEN De eerste offici ële thuiswedstrijd onder de nieuwe trainer David Des- torme (foto) leverde Terneu- zen een klinkende 6-1-zege op MOC'17 op. Een resultaat waarmee de rood-zwarten zo wel kansrijk blijven in de strijd om het kampi oenschap als om de tweede-periodetitel. „Ja, inderdaad, we maakten (via Mare Ver wei, red.) pas aan het eind van de eerste helft de 1-0'', keek Destorme terug. ,,Daarvoor hadden we via Ivo Verstraeten en Jahrdell Constansia al kan sen gehad om de score te ope nen. We waren voetballend be ter, maar hadden het in de eer ste twintig minuten lastig in de omschakeling bij balverlies en bij stilstaande situaties met hoge ballen.'' Het eerste halfuur na rust was leuk om naar te kijken, zei de trainer. ,,De bal ging van voet tot voet en we vonden steeds de vrije man." In dit half uur liep de thuis ploeg uit naar 5-0 via treffers van de 16-jarige Devano Riemens, Jas per van Asten, Jamie Ra demaker en Jahrdell Con- stansia. ,,Daarna verdween de concentratie iets en kregen we een strafschop tegen, Jammer, want ik had graag de nul ge houden.'' Douwe de Kok be paalde de eindstand vijf minu ten voor tijd nog op 6-1 en maakte zo het halve dozijn vol. De Brabantse derby begon met een kans voor Baronie, uitdager in deze wedstrijd. Maar de voor sprong was er vervolgens voor Halsteren, dat de tweede plek ach ter koploper Unitas moest verde digen. Glenn Kools was na zes mi- nuten het eindstation na een aan val via Nishant Jagernath en Tho mas Marijnissen (1-0). Na die voorsprong was er een belangrijke rol voor Halsteren doelman Andy Steging. De sluit post, sinds de zware blessure van Ariën Pietersma de eerste man, hield voor rust al Yassine Mejres van scoren af en redde in de tweede helft fraai op pogingen van Jorik Mijnhijmer. Het laatste halfuur speelde Ba ronie - waar Aart Veldhof (ex- Kloetinge) aanvoerder was - met tien man na rood voor Wouter Prent. Halsteren heeft zes punten minder dan Unitas, maar ook zes meer dan nummer vier Baronie. maandag 2 maart 2020 PM na duel in Sneek r i.rt'ÏE - -s' 'i 'J--: - 1 -v chel Leonhart deze week uitmon den in een dienstverband, blijft Ei kenhout niet. 1 Oostkapelle/Domburg 7 Nieuwenhoorn 25. Gomes Almeida 0-1 33. Gomes Almeida 0-2 45. M. Hazelaar (strafschop) 1-2 56. Dabaghian 1-3 69. Gomes Almeida 1-4 72. Gomes Almeida (strafschop) 1-5 80. Sleeuwenhoek 1-6 88. Gomes Almeida 1-7 - Harro Hazelaar, trainer van Oostkapelle/Domburg De ingelaste wedstrijd tegen Hellevoetsluis kwam voor Wal cheren op een verkeerd mo ment. ,,Ik heb met moeite een team kunnen samenstellen met spelers uit het eerste, tweede en de B1'', baalde Wal- cheren-trainer Anthony Orpre- cio na de 5-1-nederlaag. Klaas Verspoor Hellevoetsluis Bij rust keek Walcheren al tegen een 3-0-achterstand aan, door goals van Serkan Yavuzyigitoglu, Onur Furuncu en Gaultier Obi- ango. Orprecio: ,,We hadden ons wat mannelijker op kunnen stel e Viggo Kaaij (JO17) scoort bij zijn debuut in het eerste elftal In de hoofdklasse B deelde Halsteren gisteren een gevoe lige tik uit aan Baronie. De ploeg van de Thoolse trainer Erwin de Nijs was met 1-0 te sterk voor de formatie van de uit Middelburg afkomstige Jur- riaan van Poelje. Tim van Boxtel Halsteren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41