AZ wervelt weer tegen topclub 'Ik weet hoe het voelt om te winnen in De Kuip' 5 tijd bij de zoveelste AZ-counter niet lan ger meer adequaat optreden toen Ous- sama Idrissi vrij kon inschieten. De VAR bracht redding, aangezien Boadu hands had gemaakt. Ajax speelde als een groep eenlingen die voor het eerst samen op een veld stonden, terwijl AZ er lustig op los counterde. De Alkmaarders hielden de thuisploeg met alle gemiste kansen even in leven, totdat de bezoekers een kwartier voor tijd alsnog genadeloos toe sloeg en Idrissi de 0-2 binnen schoot. Vanaf de tribune klonk het geroep om voetbal bij de thuisploeg, maar daar was Ajax de hele avond nog niet op een fat soenlijke wijze in geslaagd. Zoals het de laatste weken telkens tekort schiet. Ajax koesterde lange tijd de strijd op drie fron ten, maar in zes dagen tijd wordt deze dadendrang op een pijnlijke wijze tot wankelen gebracht. De Europese dro men zijn vervlogen. Met de nederlaag te gen AZ ontvingen de Amsterdammers de volgende dreun. AZ is langszij geko men en de crisis bij Ajax heeft nieuwe di mensie gekregen. En dat richting de bloedstollende finalemaanden van het seizoen. ren ten einde in de Arena waar het uitpuilende en uitzinnige uitvak de vrij unieke overwinning vierde met de dolblije spelers op het veld. Droogte Boadu had al vijf wedstrijden niet gescoord voor de wedstrijd en kende daarmee zijn langste doel- puntendroogte van het seizoen maar gisteren in de Johan Cruijff Arena had hij na vier minuten al zijn doelpunten te pakken. Altijd scoort hij tegen traditionele top clubs dit seizoen. Dat was al zo in de Kuip en in het Philips Stadion en zo was dat dus gisteren in Amster dam op slechts vijf minuten loop afstand van zijn ouderlijk huis. De suggestie dat hij beter een capu chon op kan doen als hij bij een AZ- zege daadwerkelijk naar huis zou lopen, zal hij gisteravond weleens hebben kunnen ingewilligd. AZ kan het vervolg van het sei zoen ingaan in de wetenschap dat het dit seizoen alle wedstrijden te gen de traditionele topdrieclubs won, allen zonder enige tegengoal en allen ook dikverdiend. En de enige twee clubs die al hun uitwed strijden tegen de topdrie wonnen waren AZ in 1980/81 en Sparta in 1962/1963. Dat die beide ploegen dat seizoen landskampioen werden is voor AZ een gedachte om aan zich te warmen. Cijfermatig is het verschil tussen AZ en Ajax even groot als toen de Alkmaarders in december de thuis wedstrijd van Ajax nog wonnen maar gevoelsmatig is AZ momen teel zoveel dichterbij de landstitel dan het toen was. Ook al omdat de vorm van de voornaamste tegen strever ver te zoeken is en de ploeg van trainer Arne Slot nou juist niet die grootse vorm weer gevonden heeft. De Alkmaarders hadden zelfs de kans om een recordzege voor de eeuwigheid te boeken in Amster dam maar de vele kansen die Boadu en ook Midtsj0 en Oussama Idrissi kregen, gingen er niet in. En dat ter wijl het er donderdagavond laat in Oostenrijk nog zo anders uit zag voor de club die in een halve maand een bekereliminatie en een tamelijk onnodige Europacupuitschakeling tegen LASK Linz moest slikken. De worsteling naar vorm kwam giste- NAC-routinier Mounir El Allouchi gaat vol vertrouwen richting de halve finale van de KNVB- Beker met Feyenoord. ,,Ik heb al twee keer gewonnen van Feyenoord; uit (0-2) en thuis (2-1), dat was twee seizoenen gele den. Ik weet hoe het voelt en wil iedereen meegeven dat we vooral rustig moeten blijven." Mounir El Allouchi (25) kent geen schrik van Feyenoord noch van De Kuip. Waarom zou hij ook? ,,Zij gaan vanaf het begin stormen. Als wij door die fase heen komen, gaan ze op een gegeven moment inzakken en zullen wij kansjes krijgen. Het belangrijkste is om niet mee te gaan in de hectiek." Veranderen Sinds de bekerfinales in 1973 (ge wonnen) en 1974 (verloren) strandde NAC vijf keer in de halve finale: in 1994, 2004, 2007, 2008 én 2009. En in de vijf eerdere beker ontmoetingen (1991, 1994, 1996, 2005 en 2008) met Feyenoord wa ren de Rotterdammers altijd de baas over NAC. ,,Aan ons om dat te veranderen. Net als in 2017, toen wonnen we met NAC voor het eerst in de eredivisie in De Kuip. Nu kunnen we opnieuw geschie denis schrijven door Feyenoord te verslaan in de beker én de finale te halen. Ik geloof er heilig in." Feyenoord wordt na de finale van de play-offs om promotie in 2017 de grootste wedstrijd die El Allouchi in het NAC-shirt gaat spelen. ,,Wij zijn professionals, voetballen is ons vak. We hebben een jonge groep, maar ik denk niet dat wij onder de indruk zullen zijn van de omstandigheden. Natuur lijk is De Kuip een bijzonder sta dion en kan het intimiderend zijn. Ik zal het daarover nog hebben met sommige jongens. Ik kan be grijpen dat het spannend kan zijn de eerste keer. Maar na de war ming-up moet dat klaar zijn. Dan is het verstand op nul en gaan." Ondanks dat NAC op de drem pel staat van de eerste bekerfinale in 46 jaar, ligt de druk bij Feyen oord zegt El Allouchi. „Wij zijn een club uit de eerste divi sie, zij een topclub en moeten de finale halen. Er liggen echt wel kan sen voor ons. Kijk naar Emmen (3-2), PSV (2-0) en AZ (1-3), toen hebben we het ook gedaan terwijl iedereen dacht dat we het niet zouden redden. Nu we zover zijn gekomen, moeten we dit klusje ook maar klaren. Gesteund door deze coach (Peter Hyballa, red.) zal iedereen met vuur in de ogen het veld opgaan. Er zit een enorme spirit in dit elftal. In de 88ste mi nuut had ik tegen NEC nog ener gie over. Met andere woorden: we worden super fit." Nick Olij, Jan Paul van Hecke, Roger Riera, Nacho Monsalve, Thom Haye, Arno Ver- schueren, El Allouchi zelf: spelers die weten waar ze de mosterd moeten halen. „Wij hebben een sterke as met spelers die niet on der de indruk zijn van De Kuip", zegt El Allouchi. „Feyenoord heeft onder Advocaat de stijgende lijn te pakken, maar bekeravonden zijn magisch. Je hebt altijd een kans. Als wij met knikkende knieën naar Feyenoord gaan, dan moet je thuis blijven." Even mijmert hij: ,,NAC in de be kerfinaleDie gedachte alleen al. Dan laat ik de bus staan en sprint ik terug naar huis." maandag 2 maart 2020 GO Quincy Promes, Donny van de Beek en Klaas Jan Hunte- laar (rechts) treuren na de nederlaag tegen AZ. foto bsr AGENCY Vreugde bij de spelers van AZ na de treffer van Myron Boadu. foto BSR AGENCY Na de welverdiende zege op Ajax is de landstitel voor AZ dit seizoen nog nooit zo dichtbij ge weest. De club hervond de grote vorm van de eerste seizoens helft terug en kijkt reikhalzend uit naar het vervolg van de com petitie. Nik Kok Amsterdam Yadran Blanco Nijmegen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33