voor Feyenoord, maar bepaald geen euforie Faber ziet voor PSV nog perspectief 3 ns kon de op bouw beter, vond stond. ,,Hij had bij Real Madrid ge keept als hij nog beter zou zijn met zijn voeten, zeggen we in de groep weleens", aldus Dumfries. ,,Het is fijn dat hij achter ons staat en tel kens bewijst dat hij een uitstekende lijnkeeper is, al vond en vind ik ook de andere keepers die wij hebben goed." PSV dankte dus Gakpo, die goed voorwerk van Jorrit Hendrix en Thomas afrondde. Hendrix wordt weleens gezien als 'betonvoetbal- ler', maar droeg nu een heel artis tieke oplossing aan met een bal in de diepte. Gakpo trok drie tellen het shirt over het hoofd dat hij even verloor en is volgende week ge schorst. Dat is zonde voor trainer Ernest Faber, want het rendement van de aanvaller wordt almaar ho ger. Gakpo is na het vertrek van Steven Bergwijn belangrijker ge worden bij PSV, waar de van nature meer creatieve spelers het gisteren het verschil niet konden maken. Groot feest uiteraard in Rotter dam, maar na afloop waren de spe lers van de Rotterdammers realis tisch. Eigenlijk was PSV de betere ploeg geweest in de Kuip. Hoe anders stapten de spelers van Feyenoord gisteren in het Phi lips Stadion onder de douche van daan. De 1-1 betekende dat de Rot terdammers voor de dertiende keer op een rij ongeslagen bleven, de gehele periode dat Dick Advo caat aan het roer staat bij de club. Maar Feyenoord liet de kans lig gen om PSV van zich af te schud den. De Rotterdammers kregen meer kansen, voetbalden makke lijker en durfden meer dan de te genstander. ,,Misschien hadden we meer verdiend'', zei Advocaat na afloop. ,,Maar dat zullen ze bij PSV misschien ook zeggen.'' De trainer van Feyenoord kan niet anders dan handenwrijvend hebben geconstateerd dat Feyen- oord zo'n tweeënhalve maand na de thuisoverwinning tegen PSV opeens veel verder is dan de di recte concurrent voor plek drie op de ranglijst. Smaakmaker Natuurlijk, in die periode speelden Steven Bergwijn en Donyell Ma- Feyenoord liet in een lastige uitwedstrijd zien tot wat het onder leiding van Advocaat in staat is len nog gewoon mee bij PSV. Maar ook Feyenoord kende wat repara tiewerkzaamheden de laatste maanden. Net als PSV in de voor hoede. Smaakmaker Luis Sinis- terra is er niet meer bij, terwijl Ni- colai J0rgensen ook maar in de lap penmand blijft vertoeven. De club verkocht de enige originele linker spits die nog in de selectie rond liep; Sam Larsson. En verder ook nog keeper Kenneth Vermeer. Maar Feyenoord liet in deze las tige wedstrijd zien waar het toe in staat is. Waar de winst uit tegen FC Utrecht bijzonder gelukkig was, het gelijkspel tegen Vitesse ook grotendeels aan Vrouwe For- tuna te danken was en de partijen op vreemde bodem tegen Heracles en PEC worstelingen werden, liep het in Eindhoven prima. Tyrell Malacia speelde Mohamed Ihattaren uit de wedstrijd. Ridge- ciano Haps ving Denzel Dumfries vakkundig op, uitblinker Orkun Kökcü was altijd aanspeelbaar op het middenveld, Leroy Fer won daar al zijn persoonlijke duels. Feyenoord speelde op een niveau waarin het ook in de laatste tien duels nog ongeslagen zou moeten kunnen blijven. Maar dit lezende, is de vraag natuurlijk: maar Feyenoord speelde op een niveau waarin het ook in de laatste tien duels ongeslagen zou moeten blijven waarom won Feyenoord dat dan niet in Eindhoven? Verrassen Omdat de ploeg te veel kansen liet liggen. En omdat de Rotterdam mers zich wel heel erg eenvoudig direct na rust lieten verrassen bij een op het oog simpele diepe bal van Jorrit Hendrix. ,,Die bal was honderd meter onderweg'', zuchtte Advocaat. Hij vertelde dat hij na die doffe dreun erg be nieuwd was hoe zijn ploeg zich zou gedragen. ,,Maar we pakten het weer net zo op als voor de rust.'' Daar hield hij het bij. Zich waarschijnlijk realiserend dat NAC thuis donderdag zó belang rijk is, dat zelfs een lichte verslap ping al een doodzonde is in de ogen van de bevlogen trainer. maandag 2 maart 2020 aan de vergeetput EINDHOVEN Ernest Faber houdt de moed erin bij PSV, ook na het gelijkspel tegen Feyenoord. Hij ziet nog altijd kansen op een hoge eindklassering voor PSV in de huidige competitie. „Binnen onze ploeg is heel veel bereidheid om de dingen beter te doen die beter kunnen", zegt de trainer. Met tien punten uit de laatste vier duels zijn de Eindhovenaren nog altijd in positie voor een plek in de top drie, al is er een achter stand van vier verliespunten op Feyenoord. De koplopers AZ en Ajax zijn nog ver weg, maar verspelen de laatste wedstrijden pun ten bij de vleet. Faber kijkt alleen naar PSV en de aanstaande tegenstanders, om zelf zoveel mogelijk punten te pakken. ,,We be gonnen tegen Feyenoord niet goed, hadden veel balverlies en waren slordig. Na rust had den we meer diepgang en dribbelden we vaker in op de goede manier. We hebben niet heel veel kansen gecreëerd, maar hadden wel nog effectiever kunnen zijn. We moesten sneller en gevarieerder zijn en had het ge voel dat het alle kanten op kon. Het had 4-4 kunnen zijn, we hadden met 1-4 kunnen ver liezen en met 4-1 kunnen winnen. Bij ons kon de Wat ziet Faber daarin? „Geen vluchtgedrag, je moet in een vol sta dion durven voetbal len en de bal willen hebben. Het mag soms best verkeerd gaan, maar PSV'er ben je uiteindelijk niet voor niks. Dan moet je van achter uit kunnen opbou wen, het spel kun nen versnellen en tussen de linies kunnen spelen." Kijk op pzc.nl/video voor de samenvatting en een reactie van Cody Gakpo Cody Gakpo schiet de 1-1 binnen. FOTO BSR AGENCY Ernest Faber vond dat PSV effectiever had kunnen zijn. foto BSRAGENCY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31