HUGO BORST oopt leea Sparta lijkt verzekerd van nieuw jaar in de eredivisie r 1-1 Een punt 2 EREDIVISIE PSV - FEYENOORD PSV liet gisteren de kans liggen om de concurrentie in aanloop naar de slotfase van de competitie nog ernstig te verontrusten. Het duel met Feyenoord eindigt in 1-1. Denzel Dumfries ging niet vrijuit bij de treffer van Botteghin Column ROTTERDAM Sparta kan zich opmaken voor een nieuw jaar eredivisie. Die conclusie is ge rechtvaardigd na de 5-1-zege van gisteren op FC Emmen. Met 33 punten in de knip hebben de Spangenaren statistisch gezien nog slechts een puntje nodig. De omhelzing met zijn stafge noten was intens, direct na af loop. Sparta-coach Henk Fraser mag gewoonlijk dan niet iemand zijn bij wie de emoties van het gezicht spatten; voor de gelegen heid maakte hij ditmaal een uit zondering op die regel. Met 33 punten in de knip weet hij dat de Rotterdamse club normaal ge- sproken ook komend seizoen in de eredivisie voetbalt. De euforie was voelbaar op het uitverkochte Kasteel, waar Sparta halverwege al riant met 3-0 leidde tegen FC Emmen. Aan de fraaie 1-0 van Patrick Joosten ging een domme fout van Mi- chaël Heylen vooraf. Lorenzo Burnet leidde vervolgens de 2-0 van Mohamed Rayhi in. Na de 3-0 van Bart Vriends was het duel gespeeld. Michael de Leeuw tekende in de tweede helft voor 1-3, daarna liep Sparta verder uit door een eigen doelpunt van Mi- quel Araujo en een goal van Ab- dou Harroui. Het was voor alle partijen gister middag een beetje zoeken na de re mise bij PSV-Feyenoord. Op basis van het spelbeeld kon bijna ieder een prima met de 1-1 leven. Maar hoe staan de sterren nu? Wat is er nog mogelijk voor PSV? Het werd geen aanhaken, maar ook geen afhaken voor de Eindho- venaren. PSV heeft ook na gisteren nog een kleine kans om het huidige seizoen niet in de vergeetput te la ten belanden. De Champions League-voorrondes blijven welis waar ver buiten bereik, maar dank zij een goede tweede helft hoeft in het Philips Stadion nog geen nacht kaars te worden aangestoken die ruim twee maanden brandt. PSV ontsnapte dankzij een goal van Cody Gakpo aan een wekenlang verblijf in niemandsland. Met een flinke serie overwinningen, een gunstige bekerwinnaar, goede wil, geklungel bij de top-drie en hier en daar wat geluk blijft een gunstig Europees ticket voor komend sei zoen denkbaar. Tot zover het goede nieuws voor de Eindhovenaren, die gisteren te gen Feyenoord geen signaal afgaven waar de concurrentie van zal schrikken. PSV repareerde een slechte start, maar drukte niet door op het moment dat iedereen in het stadion dacht dat de trein zou gaan vertrekken. Denzel Dumfries gaf na de 1-1 van Cody Gakpo nog een keer flink gas, pepte zijn ploeggenoten op en voelde dat het moest gebeu ren. Geloof Daarna vloeiden de krachten en het geloof in een overwinning lang zaam maar zeker weg. De rechter kant was door Feyenoord uitste kend geneutraliseerd. ,,Er stonden twee linksbacks", doelde Dumfries op de aanwezigheid van Ridgeciano Haps aan zijn zijde. ,,Het was ook niet overtuigend genoeg van onze kant", zei de aanvoerder, die niet vrijuit ging bij de 0-1 van Eric Bot- teghin. ,,Dat mag mij niet overko men, met de sprongkracht die ik heb. Dat reken ik mezelf dus ook aan." PSV liet thuis twee punten liggen tegen een opponent die met ver trouwen voetbalde, maar met meer efficiëntie en doortastend spel te liiiitifL pakken was geweest. Met Ryan Thomas als uitblinker en animator waren er in balbezit goede fases, maar daarin ontstonden te weinig kansen om meer dan een punt af te dwingen. Voor rust had PSV te lang weinig in de melk te brokkelen en was het eindoordeel 'grauwe middelmaat' verleidelijk. De tweede helft was aantrekkelijker en vooral beter van Eindhovense zijde, waarbij Lars Unnerstall ook een paar keer Rot terdams succes knap in de weg Feyenoord verloor weer niet onder Dick Advocaat. Voor de dertiende keer. Toch hield de trainer zich op de vlakte. Dat leek bewust. Wie denkt te kunnen verslappen voor NAC thuis in de beker, heeft een probleem. Op 15 december won Feyenoord met 3-1 in eigen huis van PSV. Het verval bij Ajax is schandelijk groot, ze verdienen de titel niet Eerst een constatering: de eredivisie is een prach-ti- ge competitie. We kregen twee zalige toppers voorgescho teld gisteren. AZ was magistraal, Feyenoord was goed, PSV deed het heel redelijk, en Ajax, dat is vernederd door Alkmaar Zaan streek. Ajax was kansloos. De wijze waarop ze verloren. Wat was eigenlijk het pijnlijkst? - Ajax dat overal ruimte liet en de loper uitrolde voor AZ? - De altijd zo betrouwbare Da ley Blind die weer een knoert van een fout maakt (0-1)? - Promes die zonder roze pruik ruziede met de bal, zo erg dat het op de lachspieren werkte? - De veel te vaak bewierookte Martinez die een sprint verliest van Midtsj0 (Onana knapt het weer op)? - Die zogenaamde onverzette lijke Martinez die er ook door Idrissi wordt uitgelopen (0-2)? - Het wegwerpgebaar van Ha kim Ziyech richting zijn mede spelers die vergeten in te lopen na een aardig aangesneden vrije trap? - Ziyech die in de 68ste minuut uit wanhoop (de oplossingen waren op) van 35 meter afstand hoog over schiet? - Tagliafico die op het been van Svensson staat?; - Erik ten Hag die gewoon weer geen plan B heeft en weer met Huntelaar komt aanzetten? Beklaagden ze zich bij Ajax rond de twee wedstrijden te gen Getafe nog over vuil spel en anti-voetbal, op de nederlaag tegen AZ viel niets aan te mer ken. Nou ja, ze kwamen goed weg, die Amsterdammers. Wat mist AZ-spits Boadu - hij mist ook vaak het overzicht - veel kansen. Ze staan op doelsaldo boven aan, Ajax, maar ze verdienen het landskampioenschap niet. Het verval is schandelijk groot. „Ajax is de weg kwijt", zei Marco van Basten na afloop. Nu de grote voetballers steeds verzaken, met Tadic in een hoofdrol, is een titel gewoonweg ondenkbaar. Ajax heeft één voordeel. Het heeft een enorm banksaldo. Daarvan kunnen ze Calvin Stengs kopen, de gedoodverfde opvolger van Ziyech. En ik zou er nog tien kopen, van AZ. Dit Ajax loopt leeg. Nu al. Het leven is eruit. maandag 2 maart 2020 GO PSV ontsnapt Rik Elfrink Eindhoven PSV won niet een van de laat ste zeven eredivisieduels met Feyenoord en Ajax (drie gelijk, vier keer verlies), de langste dergelijke reeks voor de Eind- hovenaren sinds 1972-74 (toen 8 op een rij). PSV-FEYENOORD 47. Gakpo Unnerstall 0-1 33. Botteghin 1-1 Opstellingen 7 Bijlow Dumfries Schwaab Viergever Rodriguez 6 6 6 6,5 Karsdorp Botteghin Senesi Malacia Rosario Toornstra Thomas Hendrix Ihattaren 90+1. Doan Lammers 86. Mitroglou Gakpo 81. Bruma 12 50% 11 3 1 5 6,5 5 Fer Kökcü Berghuis Bozenik 73. Narsingh Haps Doelpogingen Balbezit Overtredingen Hoekschoppen Buitenspel Reddingen keeper 13 50% 8 8 5 1 Scheidsrechter: Higler Toeschouwers: 35.000 Mikos Gouka Eindhoven M Steven Berghuis (links) en Eric Botteghin vieren de 0-1. FOTO BSR AGENCY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30