Verwachtinaen Verdachte opgepakt voor neersteken van buschauffeur Doden in Kruiningen en Westkapelle 2 MARLEEN BLOMMAERT sistbrbki complimentenöas Column Je hebt je kinderen ook in een droomwereld opgevoed, zo is de werkelijkheid niet!" zegt mijn zus met nadruk. „Jullie heb ben alleen maar geweldige buren gehad en je hebt enorm veel ruimte en een paradijselijke rust om je heen." Het jongste kind klaagde over het wonen in een grote stad en mijn zus steekt nu de draak met de woonsituatie in de polder. Er zit zeker een kern van waarheid in. We lachen er harte lijk om. Mijn kinderen leerden in hun jeugd vooral dat je ruimte om je heen hebt en dat buren altijd tot steun zijn. Misschien dachten ze dat dat zo zou blijven: mooie din gen wennen immers snel en scheppen verwachtingen. coronavirus, Covid-19. In onze we reld is het verhaal steeds meer dat alle geluk en ongeluk terug te voe ren zijn op keuzes die je maakt. Je bent zelf verantwoordelijk voor wat je doet. Je succes en je misluk king zijn het gevolg jouw hande len, is het motto voor velen. Daar mee ontkennen we kwetsbaar heid, totdat een virus de wereld rondreist in een razend tempo en veel doden in zijn spoor met zich meeneemt. Plots is er dan een on zichtbare speler die het spel be derft. Die je kan aantikken en dan kun je zomaar opeens 'af zijn. Iets waardoor je je verwachtingen noodgedwongen moet bijstellen. Vervolgens doen we alles om spelbederver Covid-19 te slim af te zijn: scholen sluiten, opnamestops in ziekenhuizen, verbod op sa menscholingen, quarantaines et cetera. Verstandige maatregelen om de zaken te beheersen en on der controle te krijgen. En ook de beurzen hebben pijn en er wordt minder gevlogen. We zien dat we maar een paar (vlieg)uur van el kaar vandaan leven. Zo wordt onze kwetsbaarheid zichtbaar. De Bel gische minister van Volksgezond heid ging zelfs zo ver dat ze advi seerde om niet meer te kussen. Ik hoorde het gelukkig te laat en had al kussen uitgedeeld en een paar knuffels gekregen in België. Den ken dat alles beheersbaar en con troleerbaar is, dat is de echte droomwereld. Plots is er dan een onzichtbare speler die het spel bederft DE STELLING Vandaag: Sta thuiskweek mediwiet toe Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Zestig kilogram cocaïne in haven Zwaargewonde bij ongeval Stadseweg HOEK Twee rijders gaan 70 km/u te hard De verdachte was in het gezelschap van twee andere jongeren, een jon gen en een meisje, maar de politie ziet alleen de 20-jarige als dader. Het drietal stapte vrijdag rond 18.00 uur op het busstation aan de Zand straat in de bus richting Sint-Ni- klaas. Het zocht onmiddellijk ruzie met andere reizigers en sloeg op de ramen van de bus. De buschauf feur, van de Belgische vervoerder De Lijn, sommeerde de jongeren de bus te verlaten. Twee van hen de den dat, de vermoedelijke dader deed dat pas nadat hij de chauffeur met een mes had bedreigd. Filmen Toen de drie jongeren de bus had den verlaten, sloegen ze hard tegen de bus aan. De chauffeur besloot daarop de gasten te filmen, waarna een van hen hem neerstak met een scherp mes. De dader sloeg vervol gens op de vlucht. Collega's van de chauffeur verzorgden eerste hulp, nadat bleek dat hij bloedde in de borststreek. Zij hebben daarna de hulpdiensten gebeld, die de chauf feur hebben overgebracht naar het ziekenhuis. Geen risicolijn Volgens Karen Van Der Sype van De Lijn heeft de chauffeur een steekwond van zo'n vijf centimeter diep en tien centimeter breed. Hij ligt nog steeds in het ziekenhuis. ,,Hij is nooit in levensgevaar ge weest." Ze zei dat de lijn van Sint- Niklaas naar Hulst niet te boek staat als risicolijn. ,,Het lijkt een eenma lig, maar zeer jammerlijk voorval. We nemen dit zeer serieus op. De camerabeelden zijn overhandigd aan de politie." De Lijn heeft op alle bus- en tramlijnen noodknoppen en camera's. ,,De camera's bewijzen hier hun nut", aldus Van Der Sype. Het lijkt een eenmalig, maar zeer jammerlijk voorval De politie verwachtte op basis daarvan snel tot een aanhouding te kunnen overgaan. De buschauffeur heeft aangifte gedaan. De busmaat schappij gaat geen extra maatrege len treffen voor de bus van Sint-Ni- klaas naar Hulst. Op twee plekken in Zeeland, in Kruiningen en Westkapelle, zijn gisterochtend overleden mensen aangetroffen. Rond 07.45 uur kreeg de politie een melding dat er iemand in het water lag naast het fietspad van de Oude Rijksweg (N289) bij Kruinin- gen. Het ging om een man op een driewielfiets. Er werd nog met spoed een ambulanceteam ter plekke gestuurd, maar het slachtof fer bleek al te zijn overleden. Vol gens de politie lijkt het er 'voorals nog' op dat het om een noodlottig ongeval gaat. Eén rijbaan van de Oude Rijksweg was tijdens het on derzoek afgesloten. Surfstrand Rond 09.30 uur werd er volgens de politie door een passant een over leden persoon aangetroffen op de parkeerplaats bij het surfstrand aan de Noorderhoofdweg in Westka- pelle. Naast een ambulance werd er ook een traumahelikopter opgeroe pen. De komst hiervan is uiteinde lijk geannuleerd. Het strand was af gezet met linten. Rond het middag uur maakte de politie bekend dat geen sprake was van een ongeluk of misdrijf. ik maakte gewoon EEN BOSWANDELING.. maandag 2 maart 2020 Zo ook als we kijken naar het Reageer op pzc.nl Weekend: Ik trek me niets aan van het coronavirus 1068 reacties VLISSINGEN Bij controles in de haven van Vlissingen heeft de douane twee keer co caïne aangetroffen. In to taal gaat het om zestig kilogram drugs. Beide schepen die de cocaïne vervoerden kwamen uit Zuid-Amerika. De eerste cocaïnevondst werd op donderdag 13 februari gedaan. De Douane vond 45 kilo cocaïne in de wanden van het ruim van het schip uit Ecuador. De douane onderschepte afgelopen dinsdag nog een lading cocaïne, dit maal in een schip uit Peru. Ook hier waren de drugs verstopt in de wan den en het plafond van het ruim. In beide gevallen zijn de drugs in beslag genomen en vernietigd. WOLPHAARTSDIJK Bij een ongeluk in Wol- phaartsdijk is gistermid dag een persoon ernstig gewond geraakt. Het ongeluk vond even na 14.00 uur plaats op de Stadseweg (N668). Een motorrijder raakte hier met zijn Harley Davidson Fat Boy van de weg. Ver volgens belandde hij op het vrijliggende fietspad. Waardoor het ongeluk precies gebeurde, is niet duidelijk. De verkeerspoli tie deed hier onderzoek naar. Na drie kwartier is de gewonde per trauma helikopter afgevoerd naar een ziekenhuis. Twee automobilisten hebben zaterdag hun rijbewijs moeten inleve ren, omdat ze 70 kilo meter per uur harder reden dan was toege staan op de N62 vlakbij Hoek. De politie hield zater dag een onopvallende verkeerscontrole. Daar bij werden de twee hardrijders opge spoord. De snelheids duivels mochten niet meer verder rijden. Daarnaast werden er nog vier boetes uitge deeld voor te hoge snel heden. De hoogste boete bedroeg 250 De politie heeft gistermiddag een 20-jarige man uit de ge meente Hulst aangehouden die er van wordt verdacht vrijdag avond een buschauffeur te heb ben neergestoken in Hulst. Het slachtoffer ligt nog in het zie kenhuis. Volgens de politie en busmaatschappij De Lijn gaat het naar omstandigheden rede lijk met hem. Bob Maes Hulst - Karen Van Der Sype, busmaatschappij De Lijn Luc Oggel Kruiningen In een sloot langs de Oude Rijksweg bij Kruiningen is een dode gevonden. foto hv zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2