Ongehoord Nederland begint vast online MEDIA CULTUUR 23 Als je bang of boos wordt van dansende homo's op een boot dan zegt dat alleen iets over jou. Dat is hun feestje, daar heb je niets mee te maken mee te maken. Als je daar bang of boos van wordt, zegt dat alleen iets over jou. Trek je toch niet zoveel van anderen „Natuurlijk. Niets menselijks is mij vreemd. Als ik op Twitter lees dat de opnames van een nieuwe serie zijn begonnen en ik ben niet uitgenodigd voor de casting, denk ik soms: shit, daar had ik best in willen spelen. Daar moet je jezelf overheen zetten.'' ,,Nee, ik vond het juist wel grappig. Ik ken hem al sinds de jaren 80 en vond het toen al een heel mooie vrouw. Hij presenteert nu het programma RuPaul's Drag Race, een talentenjacht voor dragqueens. Hij zei daar iets moois over: de show is puur entertainment. We wijzen niet met een beschuldi gende vinger naar witte heteromannen. Maar we laten wél zien dat deze men sen er ook zijn. En we nemen ze bloed serieus. Mijn dochters zitten nog in de vormende fase. Ik vind het heel prettig dat zo'n show onderdeel is van hun bedrading.'' ,,Dat vind ik moeilijk en ik weet ook niet of sympathie de weg is. We mogen elkaar best aanspreken. De lastigste soort mens is voor mij de mens die vindt dat hij mag oor delen over anderen. Maar terwijl ik dat zeg, doe ik het zelf natuurlijk ook. Laat ik het zo stellen: hoe geva rieerd of divers een maatschappij ook denkt te zijn, er is altijd een norm. En die norm is al heel lang hetzelfde.'' ,,Ik vind het zo vermoeiend dat we anno 2020 nog steeds moeten naden ken over of de één beter is dan de ander. Dat vrouwen nog steeds minder worden betaald. Als mannen dochters krijgen, willen ze hopelijk dat die meiden in alle vrijheid en onafhankelijkheid keuzes gaan maken in het leven. Maar als die zelfde mannen er moeite mee heb ben om net zoveel aan de opvoeding bij te dragen als hun vrouw, gaat het eigenlijk al mis. Dan houd je al een structuur in stand.'' De nieuwe omroep moet tot grote ergernis van oprichter Arnold Karskens, nog zeker een jaar wach ten voor de eigen programma's mogelijk landelijk bij de NPO op de buis te zien zijn. 'Nederland kan niet wachten, dus wij zijn vast begonnen', luidt de slogan op een nieuwe website. Joost wil wat weten wordt een researchrubriek waarin publicist Joost Niemöller praat over kwes ties als de MHi7-vliegramp en het stikstofbeleid met mensen die 'de zaak net van een andere kant wil len belichten'. In Het Ongehoorde Boek komen schrijvers (als Eerste Kamer-voorzitter van Forum voor Democratie Paul Cliteur) aan het woord die 'niet tot het kliekje van De Wereld Draait Door behoren'. In De Zaag 'zaagt' Arnold Karskens de (politieke) week doormidden. En met Ernst Lissauer heeft de kersverse omroep nu een chef Parlement. Het is een greep uit de titels die op stapel liggen. Ze verschijnen medio maart op de website van Ongehoord Nederland en als pilot op de kabel bij de Brabantse om roep TV73 (via Ziggo-kanaal 44). Met uitzendingen over onder meer de bezorgdheid om migratie, 'de zin en onzin' van klimaatver andering, de zwartepietendiscus- sie en met een kritisch geluid naar de Europese Unie, moet een stem worden gegeven aan mensen die zich nu ongehoord voelen door de 'eenduidige' NPO. De omroep, die steun krijgt van de PVV en Forum voor Democratie, laat ook weten halverwege dit jaar bijeenkomsten door het hele land te organiseren Volgens oprichter Arnold Kars- kens, die samen met oud VVD- Kamerlid Ybeltje Berckmoes en Joost Niemöller eind vorig jaar Ongehoord Nederland lanceerde, zijn inmiddels 'bijna 52.000 men sen' omroeplid. Er was de hoop sneller te kunnen uitzenden op de drie landelijke NPO-zenders, maar mediaminister Arie Slob verschoof de peildatum voor aspiranten (en kleine omroepen als PowNed die dan óók 50.000 leden nodig hebben) naar eind 2020. ,,Wij hadden begin volgend jaar al op zender kunnen zijn'', aldus Karskens. ,,Dat werd ineens een heel jaar later. Jammer, want wij wilden met onze omroep juist rond de Tweede Kamerverkie zingen in 2021 dat andere geluid laten horen. En ik merk dat mensen de eenzijdige kijk van de NPO op de politiek en maat schappelijke problemen zo lang zamerhand zat zijn. Dus gaan we vast online beginnen.'' maandag 2 maart 2020 GO Doe je het zelf weleens? Maar toen jouw dochter fan bleek van RuPaul, een Amerikaanse drag- queen, hoefde je daar niet aan te wennen? Kun je sympathie opbrengen voor mensen die zich wel verzetten tegen veranderingen? Voor wie de wereld te snel gaat? De witte, heteroseksuele man is de baas. Ongehoord Nederland start binnenkort, nog voor toetreding tot het publieke bestel, met het online uitzenden van eigen programma's. Gudo Tienhooven Arnold Karskens moet nog een jaar wachten eer hij op de publieke zender mag. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23