Met Boer Geert gaan we nog wat beleven dit seizoen O Fosko bracht op sterfdag nog snel een single uit 22 MEDIA CULTUUR INTERVIEW SANNE WALLIS DE VRIES LIEFDESBAL IN DE KOEIENSTAL Na het bejubelde Gutstaat Sanne Wallis de Vries (49) nu in het theater met Kom. Een cabaretvoorstelling met veel muziek en vrolijk absurdisme, maar ook met een bezorgde ondertoon. ROMANTIEK Een speeddate van vijf minuten is natuurlijk ook veel te kort voor vonken. En de mandarijn tjes die Geert Jan voortdurend aanbood aan zijn dates waren lief bedoeld, maar verre van verlei dend. Hoe zoet was het appeltaartje dat Tineke meenam, bedoeld om samen op te peuzelen. Maar ook al voerden ze elkaar lief om beurten een hapje; Geert Jan liet Tineke gewoon achter bij het keuzemoment. Dan deed Jelte het beter bij boerin Annemiek. Hij gaf haar bij de speed date onmiddellijk een compliment: wat zie je er prachtig uit! We zien hem volgende week niet voor niets terug. ONGEMAK Het was zowel voelbaar bij de boeren als bij de vijftig dates aan de andere kant van het slootje. De boeren stonden tegenover 'hun' mannen en vrouwen en werden om de beurt toege juicht. Ongemakkelijke lachjes over en weer. Annemiek moest overduidelijk op gang komen in haar reeks speeddates, wat vooral ten koste ging van de eerste mannen. Arme Jelte, die na zijn complimenteuze binnenkomer in al zijn zenuwen ook nog eens het gesprek gaande moest zien te houden. En Annemiek vertikte het om hem te helpen. ERGERNIS Ilona die Geert vraagt of hij ook andere dingen dan aardappelen eet, Nienke die binnen vijf minuten al aan Jan laat weten dat ze een kinder wens heeft en Francis die het jammer vindt dat Bastiaan zijn hond niet heeft meegenomen. ,,De klik met de hond is ook belangrijk.'' Maar het zit hem ook in de boeren zelf, de stuurs overko mende opstelling van Annemiek (die consta teerde dat ook mannen niet-lijkende foto's kunnen insturen) en de ondertitelde Geert, die toegeeft dat hij selecteerde op de foto's. ,,We hoeven elkaar geen mietje te noemen.'' Het was niet zijn laatste onbehouwen opmerking. ,,Dit was een heel leuk spontaan mevrouwtje, niks mis mee'', zei hij over Vera. En, terwijl hij zijn laatste dame uitkoos voor de dagdate, alsof hij het over een voorwerp had: ,,Ik vat toch die.'' Met Geert gaan we nog wat beleven. Nieuwe show Pannekoek Aad Bos overleden ,,Ik kom daar bewust niet helemaal uit. Ik loop vast, omdat ik dat in het echt ook doe. Ik lees veel over het klimaat en de boodschap is altijd dat het al vijf óver twaalf is. We kunnen het nog vertragen, maar waarschijnlijk gaan we naar de klote. Wat moet je dan nog zeg gen? Ik snap niet dat er niet meer on dernomen wordt. Dat we blijven han gen in oude overtuigingen. Ook op het gebied van gelijkheid bijvoorbeeld.'' ,,Echt veranderen misschien niet. Het kan zich wel ontwikkelen. Ik ben nu bijna 50 en merk dat ik mentaal minder snel ga bewegen. Nieuwe dingen min der snel omarm. Maar dat betekent niet dat ik me tegen het nieuwe verzet. Ik zie dat er allerlei soorten mensen zijn en ik zie dat ze allemaal een andere naam hebben. Ik vind daar niet zoveel van. Het heeft namelijk niets met mij te maken.'' ,,Dat komt voort uit alle sociale media. Ik verbaas me erover hoe volwassen mensen zich daar volledig laten gaan. We betrekken alles op onszelf. Als je op Instagram bekenden ziet die een feestje met elkaar vieren en jij wist daar niets van af, voel je je direct naar. Je denkt: ik ben helemaal niet uitgenodigd. Je denkt dat die foto over jou gaat. Het tegenovergestelde zie je bij de Gay Parade. Ik ken mensen die kwaad wor den van dansende homo's op een boot. Maar dat is hün feestje. Je hebt er niets BOBFOSKO Hoe ongemakkelijk was het deze week op de boerderij? Sloegen de vonken over? En wat stoorde ons in Boer zoekt VrouW? Na elke uit zending geven we in deze rubriek ons oordeel. Alexander van Eenennaam Koetjes-score Niet Koetjes-score Voldoende Koetjes-score Aanzienlijk maandag 2 maart 2020 GO CABARET Peter Panne- koek staat vol gend jaar met een nieuwe voorstelling in het theater. Hij toerde sinds september 2018 door het land met zijn voor stelling Later was alles beter. Daarmee won hij de Neerlands Hoop-prijs. PRESENTATOR Aad Bos, voor malig radio presentator en muzieksamen- steller bij de VARA, is op 88- jarige leeftijd overleden. Hij was een groot jazzkenner en werkte van 1953 tot 1992 bij de VARA en nog enkele jaren voor de VPRO. 3 ■u Mike Peek In de voorstelling kondig je een paar keer aan te gaan speechen over de stand van de wereld, maar je lijkt de woorden niet te vinden. Je vertelt over jouw oma, die in haar leven steeds milder ging denken over homoseksualiteit. Onze 'basisbedra ding', zoals je het noemt, kan dus veranderen? Pleit je daarom voor meer onver schilligheid? Zanger Bob Fosko is vrijdag op 64-jarige leeftijd overleden. Bij de frontman van onder meer De Raggende Manne werd vorig jaar januari slokdarmkanker met uitzaaiingen gecon stateerd. „Deze crea tieve duizendpoot is op eigen kracht gegaan en was tot de laatste noot positief'', laat zijn familie weten. Fosko bracht op zijn sterfdag zelfs nog de single Fluiten uit. Fosko brak in 1992 met De Raggende Manne door. De band is be kend van nummers als Poep in je hoofd en Bruine arreme. Naast zijn muzikale carrière was Fosko ook te zien in politieseries als Baantjer en Unit 13. In 2017 en 2019 speelde hij in de hitserie Het Geheime Dagboek van Hendrik Groen de kok van het verzorgings tehuis. Bob Fosko werd bekend door De Raggende Manne. foto marc driessen Trek je J toch niet zoveel van anderen aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22