Oude hits met rocklegende Eric Bell in 't Beest Lisa Jacobs is een veelzijdige en spannende musicus 20 NI ACTIE SLECHTS 4 DAGEN GELDIG!!! 2-3-4-5 MAART 2020 Gratis parkeren Amadore Hotel Restaurant Arneville openingstijden: Voordat hij los kan gaan, mag het Nederlandse Bullfrog Taste Express het publiek opwarmen. Zij brengen een ode aan Rory Gallagher, die ook afkomstig is uit Ierland. De leadzanger laat zijn nogal aanwe zige ego zien, veel show, maar wei nig inhoud. Frappant detail, zo laat de zanger weten: de drummer stond ooit met een andere band in het voorprogramma van Rory Gal lagher. Al met al wel aardig, maar niet indrukwekkend. Grootheden uit de muziekge schiedenis. In dat straatje kan je de band Thin Lizzy wel plaatsen. De band staat sinds 1970 op de planken en maakte meerdere albums. Der tien jaar na zijn ontstaan gaat de band uit elkaar. Eric Bell, gitarist uit de band, ging solo verder. Hij vond bassist Dave Wintour en drummer Romek Rarol bereid om samen met hem het werk van Thin Lizzy, aan gevuld met eigen werk, nog eens te laten horen aan alle liefhebbers. De zaal is zaterdagavond goed gevuld met fans van het eerste uur. Een jonge blondine staat vooraan en weet de aandacht te trekken van de bandleden: ,,Ik ben door mijn vader opgegroeid met deze muziek en het is geweldig om dit live te kunnen meemaken!" Je hebt gitaristen en gitaristen. Eric Bell is er eentje met zeer goede techniek, daar kan me nig muzikant nog wat van leren. Interactie Moeilijke riffjes, fingerpicking of het gebruik van een slider, niks is te gek. Samen met zijn bandleden ramt hij aardig door. Hij speelt veel eigen werk en zo nu en dan een co ver. Veel interactie met het publiek is er niet, hij laat de muziek het werk doen. Boys are back in Town wordt niet gespeeld en dat is opval lend, gezien dit éen van hun groot ste hits is. Gelukkig weet de band tegen het eind van het optreden het publiek te trakteren op die andere monsterhit, Whiskey in the Jar. Ge weldig! Een vliegensvlug riffje hier, meezingend publiek met telefoons in de lucht daar. Het is een mooi schouwspel en er ontbreekt niets aan. Het is bijna gedaan, maar Eric Bell en zijn bandleden hebben er zin in en doen nog een aantal tracks, waaronder Rocker. Het roc ken is de band in ieder geval niet verleerd, al is het ijzer een eind aan het roesten. Eric Bell is nog altijd een grootheid in zijn spel. Meer muzieknieuws en recensies op www.3voor12zeeland.nl. Het publiek werd niet teleurge steld. Lisa Jacobs gaf meteen haar visitekaartje af met een knappe in terpretatie van de Partita nr. 3 in E (BWV 1006) van Bach. In de sonate of Partita voor viool solo kan de musicus de vele kleuren van een monodisch instrument etaleren. Jacobs liet de muziek van Bach zin gen ook zonder de gebruikelijke harmonische steun. De Preludio, speelde zij geanimeerd en ze on derstreepte met de dubbelklanken de polyfonie. Het ietwat oneven wichtige ritme van de Loure klonk spannend en het slotdeel Gigue, een vlotte dans werd door Jacobs met bravoure vertolkt. Na deze barokvertolking scha kelde Jacobs over naar het idioom van de 2oste-eeuwse Belgische componist Ysaye. Hij illustreert in zijn zes sonates voor viool solo de evolutie van de techniek en de ex pressie van het vioolspelen. De uit voering van De Derde Sonate (Bal lade) vergt een hoge graad van techniek, maar ook muzikale inle ving. Jacobs speelde dit moeilijke werk met duidelijke 20ste-eeuwse karakteristieken met gevoel en een diepe intensiteit. De Derde Sonate voor viool en pi ano in c van Grieg was de hoofd moot van het presentatierecital. Wat opviel was de saamhorigheid van de twee musici. Er werd heel genuanceerd gemusiceerd en het samenspel was mooi en in balans. De afwisseling van stevige bijna strijdvaardige passages en lyrisch gespeelde melodielijnen in het Al legro kwamen over als beelden van droefheid en troost. Het midden deel begon met een prachtige me lodie, die eerst gespeeld werd door de piano en daarna door de viool. Meeslepend vertolkt was het slot met de klimmende reeks trillers door de viool en een dalende chro matische reeks in de pianopartij. Het werk eindigde met een rit misch sterk deel. De afwisseling van toonaarden zorgde voor span- ning, maar de echte droevige sfeer van het werk verdween nooit. De uitsmijter Beau soir, van De bussy, diende als voorproefje van het festival Middelburg met als thema TIJD. Een dromerig lied dat de belofte inhield voor een verras send Festival. Met Lisa Jacobs wordt het een warme muzikale zo mer. INKOOPS INKOOPS INKOOPS INKOOPS Amber* tot 2.500 OUDE SIERADEN Luxe tassen* BESTEK ZILVER/VERZILVERD* Huisbezoek tot 100 km kosteloos! Graag testen we u waren op echtheid! Aankoop van alle soorten gouden sieraden, oud, gebroken, tandgoud, munten, blokken, platina en goed bewaard ge bleven ringen, broches, kettingen (armbanden, voorkeur in breder vorm), medaillons, gouden horloges - ook defect. Antieke koralen kettingen, koraalketting, koralen, Luxe horloges (Rolex, Cartier, Omega, Patek Philip etc.) Tandgoud (met of zonder tand) Bontmantels Tandgoud We schatten uw antiquiten, goud, bont etc. kosteloos en vrijblijvend! Buitenruststraat 22 - 4337 EH Middelburg Maandag - Vrijdag 10-18 Uur bel voor meer info: 06 16 75 77 63 Zaterdag 10-14 Uur maandag 2 maart 2020 Whiskey in the Jar, Boys are back in Town, Jailbreak. Wie kent deze hits van de Ierse rock band Thin Lizzy nou niet? Oud-gitarist van die band, Eric Bell is voor drie concerten in Ne derland waaronder eentje afge lopen zaterdagavond bij Poppo dium 't Beest in Goes. Joris van Moort RECENSIE Eric Bell op het podium van 't Beest in Goes. foto andré joosse De Zeeuwse Concertzaal was goed gevuld. De muziekliefheb bers wilden weten welk vlees ze in de kuip hadden met violiste Lisa Jacobs de nieuwe artistiek leider van Festival Middelburg. Jeanette Vergouwen RECENSIE Werken van J.S. Bach, Ysaye, Grieg en Debussy. Door Lisa Ja cobs (viool) en Ksenia Kouzmenko (piano). Gehoord zondag 1 maart in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg OHAFNER C 610084 (met of zonder tand)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20