Spaar nu voor handige vershoudbakjes. Rïuas CORONAVIRUS JOL Het is weer spannend! Hoek krijgt pak slaag van Ter Leede Drie nieuwe gevallen opgedoken in weekend Beatrixziekenhuis in Gorinchem gesloten Walcheren Superieur AZ brengt Ajax gevoelige nederlaag toe (0-2) en breekt titelstrijd open Politie schiet ontsnapte tbs'er dood Klopjacht op de A15 eindigt bij Kesteren Negende nederlaag van seizoen is een feit: 1-4 Het aantal bewezen besmettingen in Nederland ligt inmiddels op tien. Gisteren werd bekend dat in Coevorden, Tilburg en Altena nieuwe besmettingen zijn opge doken. In alle drie gevallen is niet duidelijk hoe de patiënten besmet zijn geraakt. Eén van de drie, een 49-jarige vrouw uit de gemeente Altena, blijkt een week lang met long klachten in het Beatrixziekenhuis in Gorinchem te hebben gelegen. Pas nadat ze wegens verslechte ring van haar toestand werd over gebracht naar het Erasmus MC in Rotterdam, werd daar geconsta teerd dat ze besmet is met het co ronavirus. Om in kaart te brengen in hoe verre de vrouw de besmetting op anderen heeft overgebracht, is een onmiddellijke opname- en bezoe kersstop ingesteld voor het zieken huis in Gorinchem. De vrouw heeft in het ziekenhuis met tien tallen mensen contact gehad, bleek gisteravond. Allen zijn on dervraagd, een aantal mensen met klachten wordt onderzocht. Handen schudden Minister Bruno Bruins (Medische Zorg) roept iedereen die recent in een risicogebied is geweest (China, Zuid-Korea, Iran, Singapore of Noord-Italië) op om nu al bij ge ringe klachten thuis te blijven. In tussen nemen omringende landen stevigere maatregelen. Zo worden in Engeland en Duitsland op di verse plaatsen de scholen gesloten, en roepen de overheden in België en Frankrijk op om voorlopig niet te kussen of handen te schudden. Maar dat vindt Bruins niet nodig. ,,Ik vind dat iedereen gewoon even gezond moet nadenken. Ik vind het prima om mensen een hand of knuffel te geven, maar als je dat vervelend vindt, moet je het niet doen. En ik zou zeggen: was eens wat vaker goed je handen als je be zorgd bent." Bruins zegt steeds naar 'passende maatregelen' te zoeken. ,,Die wil ik louter baseren op adviezen van de experts bij RIVM en GGD." Veel instanties nemen intussen al wel maatregelen. Zo hebben veel scholen en zorginstanties besloten voorlopig geen handen meer te schudden, maar te kiezen voor een alternatieve groet, zoals met de el leboog. Ook sportclubs namen dit weekend maatregelen en in veel kerken werd het avondmaal aan gepast. „Iedereen neemt een eigen verantwoordelijkheid, dat merk je", zegt RIVM-directeur Jaap van Dissel. ,,Wij zeggen: was geregeld je handen. Dan kun je iemand dus wel een hand geven. Maar als scholen dat afraden, lijkt ons dat geen probleem." P3-5 maandag 2 maart 2020 7°C Nieuwsmedia Blader verder voor onze tips tegen voedselverspilling. Dat is het an Albert Heijn Beatrixziekenhuis Verpleeghuis Het Gasthuis SPORT4 »P7 it JUSTION SPORT 11 Snelle toename coronapatiënten Nu het aantal corona-besmet tingen in Nederland snel op loopt, nemen de autoriteiten extra maatregelen. Maar buur landen gaan een stuk verder. Edwin van der Aa Den Haag Nog steeds wisselvallig pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555 Het Beatrixziekenhuis in Gorinchem heeft een onmiddellijke opnamestop ingesteld, nadat een van de patiënten besmet bleek. Ook bezoekers mogen niet naar binnen. foto jeffrey groeneweg/qphoto Rookvrije Zone' Vanaf hier niet meer roken. Ook in uw belang!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1