on |-W")<i.c\eA Virologen verwachten meer besmettingen CORONA IN NEDERLAND Vandaag bij deze krant JOL En dertien andere vragen die actueel zijn nu het virus ook onze landsgrens is gepasseerd. Kunnen we nog naar de voetbalwedstrijd, het feest of naar school en heeft het nut om mondkapjes en handgel te gebruiken? Onderzoek Eurocross: 81 procent overschat zichzelf op de piste P12 Turkije dreigt grens open te zetten Veel mensen uit Syrië op drift Hoe kon Taghi zo machtig worden? Topcrimineel bleef lange tijd onder de radar van de recherche Bloomberg smijt met geld om Trump te verslaan Democraat wil ook concurrent Sanders uitschakelen Walcheren 'Qj ey^€y\ Nadat woensdag een man (56) uit Loon op Zand met het nieuwe coronavirus werd opge nomen, blijkt gisteren ook een ziekenhuismedewerkster uit Amsterdam te zijn besmet. Bei den bezochten onlangs de Noord-Italiaanse regio Lombar- dije, een belangrijke besmet tingshaard. De vrouw heeft 'milde klach ten' en zit thuis in Diemen in quarantaine. De lokale GGD acht de kans klein dat zij meer mensen heeft besmet. Ze werkt niet met patiënten. Haar part ner en drie kinderen zijn ook getest, de uitslag is nog niet be kend. Wel is duidelijk dat twee van de drie kinderen sympto men hebben. De crèche van het jongste kind is in verband met haar besmetting de komende twee weken dicht. Op scherp De gezondheidsdiensten heb ben 'volgens het boekje' gehan deld, zegt viroloog Marion Koopmans (Erasmus MC). Ze hebben de patiënten snel getest en zijn hun contacten nagegaan. ,,Dit zet iedereen op scherp.'' De komende dagen zullen niet cruciaal worden voor ver dere verspreiding in Nederland, zegt Koopmans. ,,Het zou an ders zijn als besmettingsgeval- len waren opgedoken zonder dat die mensen op reis zijn ge weest. Deze patiënten hebben een duidelijke link met een risi cogebied. ik verwacht wel dat in hun directe contacten nog een besmetting kan opduiken.'' Ook arts-microbioloog Co- retta van Leer (UMC Gronin gen), houdt rekening met meer besmettingsgevallen. ,,Veel mensen zijn op wintersport ge weest of in een risicogebied. Maar het zal niet niet leiden tot een grote uitbraak.'' Volgens Van Leer is Nederland goed voorbereid en is er voldoende capaciteit om in laboratoria mensen te testen. Van paniek is geen sprake, zegt ze. De over heid heeft een informatienum mer geopend (0800-1351). P2 en P4 t/m P9 en ZEELAND 2 zaterdag 29 februari 2020 Wisselvallig weekend 10°C Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 Zo*0ag """biRiilang Moet ik nu thuisblijven? Hal Nederland moet rekening houden met meer corona-be smettingen. Virologen ver wachten geen grote uitbraak, maar het kan lang duren voordat verdere verspreiding van het virus wordt gestopt. Tonny van der Mee Rotterdam »Pn »P3 pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1